МНОГО НАПЪЛНЯХ

  • 5 022
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
И според мен не бива да се притесняваш. Аз качих 25кг за цялата бременност, при положение, че от 6-ч месец докато родя ядях предимно плодове, таратор и от време на време по някоя филийка с кашкавал или сирене, защото имах страшни киселини и друго не ми понасяше. И въпреки това най-много килиграми трупнах точно в този интервал. Бебчо се роди 4кг здраво "отгледано" дете. Явно всеки организъм си трупа запаси в различен период от бременността. Важното е бебо да расте и ти да се чувстваш добре. При всички положения преди да започнеш каквато и да е диета по време на бременността те съветвам да се консултираш с лекар. А след като родиш ще му дойде време да си оправиш фигурата.
 Laughing

# 16
  • Мнения: 1 233
Аз качвах много до към 6-ия месец, после почти не качих. Строго индивидуално е при всеки, пък и после се смъкват - няма страшно! Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 368
По-добре се консултирай с лекар!Наистина килограмите са много при положение, че твърдиш, че не ядеш много!
 Аз през цялата бременнност бях на разделно хранене с разрешението на лекари.Но аз съм много склонна към напълняване и това ми беше единстения шанс да кача само 12кг.
И при мен беше така,само дето аз с разделното хранене качих 16кг,иначе щяха да бъдат много повече.

# 18
  • varna
  • Мнения: 1 012
здравей мила
по въпроса си мисля че ти най добре познаваш себе си и дали това е нормално за организма ти,за всеки случай-кажи на лекарката си-а също и болестите по сериозните който си преболедувала,а и хронични айко имаш такива,а също и да ти пусне изследвания-каквито може,поне да се успокойш малко Simple Smile късмет

# 19
  • Мнения: 1 008
Аз съм в 18 седмица и от 57кг преди забременяването сега съм 80кг. Храня се 2-3 пъти на ден, но не се ограничавам.Това не ме притеснява толкова,колкото факта, че още не мога да почуствам бебето си.







------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 23 яну 2007, 08:45 от Доня Туфиня

# 20
  • Мнения: 683
Ако не отичаш ,не качваш кръвно, чувстваш се добре - живей си спокойно. Аз първия път напълнях към 28 кг , а сега съм вече 33 г.с.  и от 1 месец и половина не съм качвала - до тук 14 кг. без изобщо да променям броя на изядените вафли на ден  Laughing Свалих ги , тези 28 кг `каквото остана от тях`макар и за година, а имаше доста мами дето имаха да свалят само 5-6 кг и си останаха с тях ... всичко наистина е много индивидуално. Успех!  bouquet
И аз мисля, че всичко е индивидуално и зависи от много неща.
Най-важното е да се храниш здравословно сега.За отслабване ще му мислиш после Peace
Важното е да се чувстваш добре.  Peace

# 21
  • Мнения: 338
Аз си хапвах каквото ми душата искаше-не се съобразявах въобще-така качих 22 кг. Сега след раждането-минаха 3 мес. съм с 10 кг надолу и пак не се притеснявам, похапвам си толкова Blush

# 22
  • Мнения: 911
И аз направо съм се комплексирала... като капак една близка категорично ми каза, че няма да мога да сваля килограмите, тя като била бременна качила 10 кг... а аз съм 21 г.с. и сега тежа 68, а преди да забременея тежах 58. Да, ама тя беше на 19 години, а аз съм на 36 и пушеше... вярно е,  и че начинът ми на живот драстично се промени - преди много се движех напред-назад, а сега от 2 месеца почти само лежа, защото ми изникнаха някои проблеми.
Извинявайте, че така се намесвам в чуждата тема....
Мисля че качването зависи от мн фактори, а това което пише по книгите е някакъв среден критерии, при това идеален един вид, пък всяка една от нас е различна от останалите.... това обаче никак не ме успокоява... вече се чувствам като хипопотам.... то като оплакване стана... просто исках да споделя. Embarassed

# 23
  • Мнения: 6 461
Не се притеснявай всяка бременност е различна .
Аз през първата ми бременност бях качила около 30 кг,а през втората 19кг.
Не съм се ограничавала от ядене .Дори мога да кажа ,че през първата бременност правех страшно много разходки ,които през втората почти липсваха......... Wink

# 24
  • Мнения: 9 050
Може ли само да попитам нещо? Да не си пушач и да си спряла цигарите. Защото при мен беше така. За три месеца - 12 килограма отгоре. Оказа се забавен метаболизъм в следствие на спирането на цигарите.
Иначе, ако не отичаш и се чувстваш добре, не се притеснявай. Аз качих 28 килограма. 4 месеца по-късно почти ги няма. Може да задържаш и вода, което обаче не е задължително опасно. Задържането може да е във връзка с по-големите нужди на организма ти, а не защото имаш токсикоза или нещо подобно.
Наблюдавай се за отоци, най-вече по краката и то сутрин. Сутрин не е добре. Вечер може да са от преумора, но сутрин може да са признак за проблем с бъбреците. Моите стъпала вечер бяха като едни правилни сфери - няма глезен, няма кокалчета, няма свод - абе нищо няма. Мъжът ми се шегуваше, че отива на пазар да ми търси кръгли обувки. Но това беше защото ходех много пеш, а и по цял ден обикалях офиса. Но на сутринта пак си бяха с формата на човешки стъпала Simple Smile

# 25
  • Мнения: 9 050
И аз направо съм се комплексирала... като капак една близка категорично ми каза, че няма да мога да сваля килограмите, тя като била бременна качила 10 кг... а аз съм 21 г.с. и сега тежа 68, а преди да забременея тежах 58. Да, ама тя беше на 19 години, а аз съм на 36 и пушеше... вярно е,  и че начинът ми на живот драстично се промени - преди много се движех напред-назад, а сега от 2 месеца почти само лежа, защото ми изникнаха някои проблеми.
Извинявайте, че така се намесвам в чуждата тема....
Мисля че качването зависи от мн фактори, а това което пише по книгите е някакъв среден критерии, при това идеален един вид, пък всяка една от нас е различна от останалите.... това обаче никак не ме успокоява... вече се чувствам като хипопотам.... то като оплакване стана... просто исках да споделя. Embarassed

А тя пък това как го реши? Боб ли ти хвърли или в чашата с кафе го видя? Ти, ако си поставиш за цел и 50 килограма можеш да свалиш. Моя приятелка, бивша спортистка, трябва да ражда в края на тази седмица. Винаги е била 46 килограма. Сега е 74! Но честно да ти кажа, не вярвам така да си остане.

Аз също като родих ми се виждаха много тези килограми и си мислех, че никога няма да ги сваля. Обаче ти като не си свикнал с такова тегло и то отслабването си идва съвсем естествено. Те просто ти пречат килограмите, защото не са " твои ".

Бременей си спокойно. После всичко ще се оправи. Не се притеснявай. Нещата са само в твоите ръце. Никой не може да отслабне вместо теб, но и никой не може да те спре, ако искаш да отслабнеш.

# 26
  • Мнения: 5 362
Sysy,бях същата като теб Peace
После наддадох още повече,а до финала бях вече с 30 кг отгоре.
Но споко,ако  не ти пречат и тежат,както на мен не са,няма проблем Wink
Само дето после мноооого трудно се свалят Laughing
Но и това става-няма страшно! Peace
Желая ти лека бременност!  bouquet

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 131
А изследванията ти как са? Д а не би да задържаш течности?

# 28
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Наскоро четох, че по време на бременността организма възвръща килограмите, към които генетично е настроен и на база на тях започват да се трупат "бременните" килограми. Ако тези 50 и няколко килограма, които си била преди да забременееш са постигнати с някакъв вид усилие (диети, ограничаване, мн. спорт и т.н.), а твоите нормални примерно са 65, тогава по-лесно може да приемеш  напълняването. Има хора, където се вика и от въздуха напълняват, но по време на бременност, не може да мислиш точно за това, не и тогава. За да ти дам кураж - бях гледала интервю с Бг манекенка, която става 100 кг по време на бременността си - и сега пак изглежда чудесно, а може би и прекалено слаба; разбира се след мн. усилия, но красотата винаги е изисквала жертви.

# 29
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Аз да ти кажа честно невиждам защо се притесняваш ,та много по странно е като ти каже някои че е качил само 5-6 килограма отколкото 20.Аз забременях като теб на 57 и стигнах до 83  и да ти кажа въобще не съм се притеснявала ,то организъма си знае колко да трупа, след това ги свалих за една година без диети и дори станах 53 .Не се притеснявах за твое успокоение си сразвай разделното хранене , лекарите азват че нетрябва да гладуваш но този вид диета може да спазваш.Успех илек час ти желая което е по важното.

Общи условия

Активация на акаунт