Бебешките дрешки/реда в който се обличат/

  • 12 635
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Подтикната от темата за чистите дрешки искам да ви питам
Като подреждах дрехите на бебето установих,че все още незнам точния начин на обличане на едно зимно бебе.Тоест незнам коя дреха след коя следва
Първо е бодито-това е ясно,но дилемата идва слагат ли се ританки под плътен хавлиен гащеризон/става въпрос за седене вкъщи/
Също така имаме две пижамки които които са без петички,тоест с чорапи ли да го оставям да спи,няма ли да са му стегнати?
Моля ви споделете опит

# 1
  • Мнения: 2 258
За навън и обувам чорапогащник,но вкъщи още откакто се е родила я държа по боди,къси чорапки и комплектче от типа на анцунг...Ританки или чорапогащник вкъщи никога не съм слагала...

В началото може и повече да обличаш малчо:)

# 2
Слагам първо боди,след това памучно гащеризонче и термо чорапки или терлички.

Мисля ,че няма смисъл от ританки при положение ,че има боди и хавлиено гащеризонче.Само да не е без ръкави гащеризончето, аз имам едни такива и под тях слагам и блузка.

А за чорапките стига да не му се впиват в крачетат мисля ,че не е проблем.Чорпогащник за спане според мен е излишно.

И аз си играя на чуденка за някои неща все още Laughing

# 3
  • Мнения: 3 932
За вашата възраст май наистина е по-добре с една дрешка повече отдолу, т.е. боди, памучна блузка, ританки, чорапки и някакво комплектче отгоре. Това при положение,че в къщи е не повече от 20-23градуса.
Иначе ние сме с боди и памучен комплект отгоре. Чоропогащник, също само за разходка.

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
в къщи - боди+тънка памучна блуза+панталон (джинси) ИЛИ чорапогащник, но никога двете заедно, на краката - едни дебели пантофки, много често без чорапи.
когато се излиза навън, просто обличам космонавта отгоре и слагам шапка.

Елина по същия начин, но вместо боди - тениска с къс ръкав и вместо космонавт - яке. Тя чорапогащник носи само когато е с рокля или е ужасен кучи студ навън...ама още не е ставало чак толкова студено. Е....градината ни е доста близо, де...ако беше по-далеч може би щях да и слагам чорапогащник...

# 5
  • Мнения: 5 228
Първо боди, после памучно гащеризонче или комплект памучни ританки и блузка и отгоре чорапи. Първо пробвах с ританки под гащеризона, ама става много навлечено и неудобно.

# 6
Цитат на: slan4ogled
Подтикната от темата за чистите дрешки искам да ви питам
Като подреждах дрехите на бебето установих,че все още незнам точния начин на обличане на едно зимно бебе.Тоест незнам коя дреха след коя следва
Първо е бодито-това е ясно,но дилемата идва слагат ли се ританки под плътен хавлиен гащеризон/става въпрос за седене вкъщи/
Също така имаме две пижамки които които са без петички,тоест с чорапи ли да го оставям да спи,няма ли да са му стегнати?
Моля ви споделете опит


Януарско бебе, от както се е родила в къщи е била с памперс, боди или тиниска с дълъг ръкав първите месеци, после къс, и отгоре цял гащеризон + отгоре чорапки.
Никога не съм ползвала ритинки, смятам че са неудобни а и грозни Embarassed , след 3 месец седеше и с долнище и горнище + къси чорапи, но за мен беше по удобно с гащеризони в началото

# 7
  • Мнения: 3 880
При нас стандартната комбинация беше- боди ( с къс или дълъг ръкав) къси чорапки, блузка (най-често от плюшените) и гащеризонче със стъпала. Дъщеря ми е родена през януари. За навън вече обличах и някои други неща, според зависи от темепературата слагах и чорапогащник, освен дебелите горните дрехи разбира се...

# 8
  • Мнения: 7 831
Ама как слагате 2 чифта ританки в къщи  Shocked  Shocked  Shocked , нали това бебе като лежи и го завивате или го гушвате и пак го топлите  Rolling Eyes . У нас е 19-20 градуса през деня.
Никога не съм слагала 2 чифта ританки нито вътре, нито на вън. На вън просто върху домашното обличам космонавт и пак съвсем малкото бебе е завито в количката.
Не споделям и мнението, че бебето трябва да е облечено повече от мен!
Успех в избора

# 9
  • Мнения: 193
отдолу - боди с къс ръкав или потник, отгоре - памучен гащеризон, чорапки, и най-отгоре - някакъв анцуг или гащеризон (в къщи е студено)

# 10
  • Мнения: 6 315
Аз обличам така: отдолу боди с къс ръкав, а отгоре - или гащиризон с дълги ръкави и пети, или костюм. Ако дрешката няма пети, слагам термо чорапки. Преди слагах терлички, но сега малкият започна да си ги събува самичък и да ги лапа (вече е на 7 месеца). Ританки и чорапогащници не слагам и нямам намерение. За навън просто слагам космонавта и буйки. Ако е много студено навън може да сложа и пуловер, но само ако е наистина студено.

Общи условия

Активация на акаунт