??? За шишетата и бибероните...???

  • 3 800
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 439
Колко време могат да се използват шишетата и бибероните? Четох, че бибероните трябва да се изхвърлят след три месеца ползване, но това и за пластмасовите шишета ли важи? Аз ползвам едно шише на НУК и сменям бибата, но самото шише .........??? И честно казано, от два месеца не го изварявам, а само го заливам с кипяща вода от каната след като съм го излъскала с бебешки сапун и четка:? ....... Бибата също.
Вие как правите???

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз изварявам само като купя шише,иначе заливам с гореща вода от ел.кана.Не мисля че трябва да се сменят шишетата.Аз имах на Авент които изхвърлих с удоволствие и си купих на Камера-много съм доволна.Биберона сменям като се захаби,обикновено аз допринасям за това при миенето с четката и сапуна.

# 2
  • Мнения: 18 542
Шишетата не съм сменяла никога. Бибите като се захабят или когато отвора стане малък.

# 3
  • Мнения: 433
Аз ползвам шишетата на Чико. Шишетата изварявам по веднъж всеки ден, бибероните по често. Бибероните хвърлям като започнат да лепнат, но шишета не съм хврляла.

# 4
  • Мнения: 153
Бибероните се изваряват при всяко хранене, а шишето веднъж на ден до 6 месечна възраст на детето , а след това по 1 път в седмицата

# 5
  • Мнения: 193
шишета и биберони сменям на два месеца. изварявам след всяко хранене.

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
И моите шишета и биби са на Нук, Аз сменям бибите, но шишете НЕ. Така или иначе вече хвърлих 2 бр. Едното много се захби от соковете, а другото юнака го спука с непрестанното хвърляне по земята

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Цитат на: dary
Бибероните се изваряват при всяко хранене, а шишето веднъж на ден до 6 месечна възраст на детето , а след това по 1 път в седмицата

Не че се заяждам ама къде ще му излезе края като се храни през три часа. То ще стане ядене-варене-ядене-варене. И на големия си син и сега изварявам веднъж седмично ако се сетя. Иначе мия с гореща вода и сапун (не веро) и да чукам на дърво нищо ни няма. Даже мисля че така е по-добре, нека свиква с микробите защото като започне да пълзи и ще яде трохи от земята (че и фасове от градинката - ако съдя по големия) и какво ще стане ако е гледан в стерилна среда като се сблъска с микробите - веднага ще се тръшне от най-малкото. Дори напоследък взех като не си изяжда млякото да го прибирам за следващото хранене, само бибероните сменям.

# 8
ние се храним с шише и на всеки 3 часа ги изварявам. не съм гледала досега дете и затова чета книгата " Хранене на бебето " на Лиляна Трифонова

# 9
  • Мнения: 219
Цитат на: makrust
Цитат на: dary
Бибероните се изваряват при всяко хранене, а шишето веднъж на ден до 6 месечна възраст на детето , а след това по 1 път в седмицата

Не че се заяждам ама къде ще му излезе края като се храни през три часа. То ще стане ядене-варене-ядене-варене. И на големия си син и сега изварявам веднъж седмично ако се сетя. Иначе мия с гореща вода и сапун (не веро) и да чукам на дърво нищо ни няма. Даже мисля че така е по-добре, нека свиква с микробите защото като започне да пълзи и ще яде трохи от земята (че и фасове от градинката - ако съдя по големия) и какво ще стане ако е гледан в стерилна среда като се сблъска с микробите - веднага ще се тръшне от най-малкото. Дори напоследък взех като не си изяжда млякото да го прибирам за следващото хранене, само бибероните сменям.


Абсолютно подкрепям Дари!!!!! Имунитет по - нататък!!!!!!

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Aз за да си спестя захабяването на шишетата и варенето си взех таблетки за стерилизцация на Чико. Изключително удобни са. След всяко хранене измивам шишето и в разтвора. Преди хранене измивам добре с вида и четка и са готови. Четох, че при изваряването на пластмасови шишета се отделят вредни химикали. Всъщнот го четох в списание 9-месеца това. Едно хапче го ползвам 4 дни защото разтварям по четвърт в по - малко вода. То е за 5 литра ама на мен ми трябва 1.5л. И така, а пък като му смених бибата хич не я искаше /не е разработена и по - трудо/ и сега сме пак със старата. А ползваме NUK  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт