Лещи!

  • 4 361
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Момичета, зависи от разтвора! Моят например е No Rub - си пише в указанията - ноу ръб, демек само поливаш няколко секунди да се облее от всички страни. Аз понякога ги 'ръбвам' като ми се струват мръсни, но иначе само поливам. Разбира се, миенето на ръцете е 100% задължително.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 309
Бу, моя разтвор е същия, демек няма нужда от почистване  Thinking

# 17
  • Мнения: 1 771
Моя разтвор е също три в едно. И също контейнера ми е комплект с разтвора. Мойте лещи са също за 3 месеца. Аз на някалко дни сменям разтвора, като преди това леко измивам със самия разтвор без вода. На упътването ми пише, че кошничката ми трябва да изплакна с течноста, но не и с вода.  Аз изплаквам с разтвора и наново напълвам с чист.

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
nad_tab, честити лещи Simple Smile!!!
Аз преди седмица ходих да си сменя моите. Реших вече да не ги купувам от БГ, а от тук. И аз бях на 3 месечни на Baush&Lomb. Много бях доволна. Лекарят тук обаче каза, че заради гъбичките дето се образували по лещите едномесечните били по-добри. Та сега съм на Baush&Lomb едномесечни. Ползвам разтвор на същата фирма. Разтворът в контейнерчето го сменям, когато ми се стори замърсен, не всеки ден. Всеки път като си купуваш нов разтвор той върви и с ново контейнерче. Задължително хвърляш старото и започваш да използваш новото. Това пак оптикът го каза, че аз бях насъбрала бая контейнерчета  Embarassed Прави се поради същите причини - гъбичките. Каза още, че е хубаво да даваш почивка на очите веднъж седмично поне. Много нови неща научих, които в БГ са ми ги спестявали като инфо, а аз лещи нося от около 10 години все пак.
Освен това най-накрая разбрах защо с очила виждам по-добре от колкото с лещи. Имам лек астигматизъм на едното око. В БГ ми казваха, че това нямало значение и лещите го коригирали. Да ама не го коригират. Само твърдите лещи коригирали астигматизма.
Това от мен като информация и пожеланието със здраве да ги носиш!!! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 948
Цитат на: nad_tab
Цитат на: Dafna
Съветвам те да не пестиш от разтвора. Винаги ги измивай- преди слагане, след сваляне и всеки път сменяй разтвора.
А колко струват? Има ли цветни? И те колко струват?
Все се надявам един ден пак да мога да си нося Grinning

Как да ги мия, мен ме е страх много да ги пипам, да не се скъсат... не е ли достатъчно да ги потапям всеки път в нов разтвор  Thinking
Струват 22лв. двете и разтвора е 8,50лв., 120мл. За цветни забравих да питам, а исках и аз...

Тя тити е отговорила същото, което и аз щях да кажа.
Достатъчно е да ги облееш с разтвора.

Ако реша да се поразходя в студа до там ще попитам за цветни и цената им, и ще докладвам Wink

# 20
  • Мнения: 612
Честити лещи, моят "трик" е с показалец и палец разтваряш клепачите, така , че да не се докосне лещата до тях и я лепваш смело. Нося от 12год. , но първия месец е труден, ще свикнеш, успех!
За цената - взех си преди нова година зелени на В&L двете за 80 лв./по често ги продават за 90/-едногодишни.

# 21
  • София
  • Мнения: 10 825
Хайде и аз да кажа: Simple Smile Честити лещи!
Аз използвам 6-месечни лещи, в момента не се сещам името на фирмата и същия разтвор за съхранение. Въпреки, че той се използва и за съхранение и за промиване, на мен ми щипе малко ако не ги изплакна преди слагане с физиологичен разтвор за промиване Solex.
Относно слагането на лещите - това беше страхотна мъка за мен първите 2 седмици. Отнемаше ми по 30-40 минути #Shocked Виж свалянето ми беше много лесно. Носъс всичко се свиква и сега ги слагам за секундичка Simple Smile

# 22
  • Мнения: 9 088
Айде и аз да кажа нещо Embarassed
Аз вече 5 години съм с лещи,но от миналата съм с цветни-цената йм е почти същата като на обикновените,така че ако искате нещо по-различно-цветните лещи са решението Wink Купувам ги за 48 лв едната,разбира се на Baush & Lomb.А тук никой ли не ползва разтво RENU? За него знам че е най-добрия...аз не мога и да понасям другите разтвори,с този обаче нямам никакви проблеми...малко по-скъп е обаче Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 10 309
A някой да знае колко струват еднодневните  Thinking

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
...и има ли едно- или тримесечни цветни?
И аз искам Устата ми хубава, очите зелени. Rolling Eyes

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз съм ползвала меки бг лещи в продължение на 12г. Но последната година скъсах около 6бр. лещи /явно развалиха качеството на бг/ и тогава си купих 1 комлект B&L - шестмесечни. Едната вече я смених, изкарах с нея повче от 6м. може би 8м., а др. още не ми е направила проблем, а мина повече от година Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 114
мили момичета, пьрво завистливо да отбележа, че за цените на Бауш енд ломб в БГ тук само мога да мечтая- 120 евро струват две 6 месечни с пропускливост на твърди лещи -иначе са си меки... та се питам дали пък няма разлика в качеството, иначе и аз да почна от БГ да си ги набавям...
а, между другото, разтворът РЕНУ е най-доброто за бауш енд ломб лещи. и в опитката ми натъртиха да си го смениям на указания период, че иначе вредя дългосрочно, макар и неусетно на окото...

# 27
  • Мнения: 9 088
За Рену-и на мен така ми казаха-той самият разтвор си е на Бауш енд Ломб,та е хубаво разтвор и лещи да са на една фирма.Би трябвало да има тримесечни цветни,другата седмица ще си купувам нови лещи,така че ще попитам(това за Бу Wink )
А какво би трябвало да означават еднодневни лещи? Може би тези,които се свалят вечер? Ако да-цената йм зависи от марката,българските са евтини,но некачествени вече,иначе другите варират от 28 до 50 едната.

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: Stefanie
А тук никой ли не ползва разтво RENU? За него знам че е най-добрия...

Не знам дали е най-добрия, но точно той е на Baush & Lomb Wink Доста мами май го ползваме.
E_lena, няма разлика между лещите в БГ и тук при мен. Нали преди купувах от БГ сега от тук на същата фирма Baush & Lomb. Обаче цената наистина е доста по-различна. При мен едномесечните излизат към 60 лева, а nad_tab
спомена, че двете 3-месечни били 22 лева май. Аз за проба си купих от тук да видя има ли разлика в качеството. Сега ми предлагат да се абонирам и да получавам лещите си по пощата всеки месец, но аз се двоумя дали да не продължа да си ги доставям от БГ.

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Цитат на: Stefanie
А какво би трябвало да означават еднодневни лещи? Може би тези,които се свалят вечер?

Еднодневните лещи се сменят всеки ден. Сутрин отваряш новия комплект стерилни лещи, слагаш ги и вечерта в кошчето за боклук ги прибираш. Няма нужда от контейнерче или измиване. Казват, че били най- добри за очите, защото свеждали риска от инфекция и появата на гъбички до минимум. Цените за сега на комплект за един месец (30 дни) е двойно цената на едномесечните.

Общи условия

Активация на акаунт