Течащо ушенце!

  • 4 968
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,

сина ми вчера сутринта вдигна Т над 38, веднага на лекар - нищо му няма на гърлото и на гърдите, никаква причина.

Следобед забелязах, че едното му уше тече - т.е. като мръсно стои, а е чистено редовно. Изчистих го, но след няколко часа от същото място извадих още няколко направо "буци" кал. Не е нормално. Днес пак сме на лекар.

Какво знаете вие по въпроса, много ме е страх, да не е възпаление нещо, или да е настинал?
Случвало ли ви се е - 100% Т е от това, че и висока.  Sad

Благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 857
Вергилия,без да те плаша,но грипа при двете ми деца започна точно така-с висока температура и никакви други симптоми,нито гърло,нито нищо.И така и продължи,пет дни с висока температура.При мен грипа започна по същия начин и на втория ден получих възпаление на ушите,сега слагам капки.Дано оздравеете бързо! Peace

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Нядявам се, че ще го заведеш на компетентен УНГ лекар.

# 3
  • Мнения: 43
дано всичко е наред Peace Пиши какво е станало ще следя темата и мен ме интересуват такива проблеми

# 4
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
заведи го та УНГ
да не те плаша, но аз като съм била малка с такива симптоми  - не много висока температура и течаща лепкава течност от ухото се е оказало, че имам пукнато тъпанче на ухото. Без да ме боли.

# 5
Здравейте, пиша от работа и не съм се логнала.

Ходихме на нашата си педиатърка, бърка му в ухото с една тъкна клечка, не реагирал, значи не го боляло и нямало проблем. Каза, че според нея най-вероятно не съм му чистила ушите правилно, т.е. набутвала съм калта на вътре  Tired и в един момент е изтекла.

За всеки случай ще идем на частен УНГ, да съм спокойна, че не е шега работа, и ще пиша пак.

С две думи разбрах, че ако не го боли няма проблем, но ето какво казва Колибри.

# 6
  • Мнения: 43
така е и при нас няма болка но проблем с ушите имаме за всеки случай го заведи на УНГ специалист за да си спокойна . И все пак към кого си се ориентирала. И аз съм от Русе затова питам

# 7
  • София
  • Мнения: 276
Задължително го заведи да го види и лекар УНГ!

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
Това не е вярно изобщо.
Болка в ушите може да няма и да има голяяяям проблем.
Трябваше директно на УНГ, а Т над 38 разбра ли се откъде е?

# 9
  • Мнения: 5 577
 Sad  Ооо, още утре сме на УНГ. Благодаря ви.
Т не е вдигал от тогава (т.е. вчера сутринта), с една доза Нурофен я свали. Явно не го хваща вирус си мисля, щом не вдига повече - но не е на ясла, в нас си е. Задължително ще идем на лекар пак, много се притеснявам за уши, особено за момченца, чувала съм че с потентността е свързано.  Sad

сашо5 - мисля да ида в някаква частна клиника до механото - майка ми ходи там, и ми препоръча един лекар ... с Л беше името, ще пиша като се прибера и я питам.

# 10
  • Мнения: 43
как сте какво стана ходихте ли на доктор. Дано сте добре  Praynig.Пиши

# 11
  • Мнения: 2 006
Сигурно сте ходили на УНГ, но аз да споделя, че няма правилно почистване на ухото (освен лекото попиване с кърпа след баня)-ухото се самопочиства и външната намеса води почти винаги до проблеми.

# 12
  • Мнения: 3 461
Дано да няма нищо сериозно,по-големият ми син(3г)в момента е със страхотен отит,след 4 дневна висока температура и болки в ухото(според лекаря нищо сериозно,само церумен),на петия ден вдигна 41 градуса и от двете му уши започна да изтича кръв и гной.В спешното на друга болница му сложиха инжекционно антибиотик,така продължи 3 дни и от днес е една седмица на друг антибиотик.Въпросът ми е мога ли да го предпазвам по някакъв начин,винаги след баня му попивам внимателно ушите,но вече за 3 път  прави възпаление като последното беше най-тежко благодарение на компетентни доктори.

# 13
  • Мнения: 43
на нас доктора ни каза при влажно време навън/дъжд, мъгла/ и като се къпем винаги памук в ухото намазан с мазен крем /аз го мъжа с вазелин/,за да не може да попада вода в ухото понеже пак щяло да почне да тече  ooooh!

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 831
До юни месец така ще се къпе Ади (тя и в момента така се къпе де) - с памук в ушите и яко намазен вазелин отгоре, запечтвам ушите, но не за друго, никога не са и текли ушите, но в момента е с вентилационни макарички в ушите и това е причината.

Но трябва да имате под ръка много добър специалист УНГ поне докато детето е малко, но наистина компетентен специалист (скромен съвет от мен)

Noia, а за да тръгне да тече кръв и гной от ушите, положението е било много, много сериозно, това даже не мога да си го представя дори.
А пишеш, че 3 път прави такова сериозно нещо - нещо ми се струва, че нещата куцат при УНГ специалиста нещо.....

Общи условия

Активация на акаунт