За капките за нос по време на бременност

  • 566
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Здравейте, тресе ме ужасна хрема Sad Все едно носът ми е циментиран. Та искам да питам относно капките за нос - аз ползвам Ксилометазолине, само това ми помага да дишам горе-долу. Проблемът е, че в упътването пише, че не се препоръчват на бременни, тъй като не са правени предварителни проучвания за евентуален нежелателен ефект. Кажете вие какво ползвахте, когато бяхте болни? Въобще препоръчва ли ли са ви нещо друго?

# 1
  • Мнения: 724
Здрасти Hug
Преди около месец аз бях по същия начин и мойто доки ми предписа същите капки и ги ползвах без проблем.Мисля че няма проблем.Хубаво е ако знаеш да ползваш и разни бабини рецепти ,но повечето са ужасни.
Бързо оздравяване и леко бременнене    bouquet

# 2
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Аз лично докато бях бременна и болна не съп приемала никакви медикаменти , но сега сестра ми е бременна и беше по същия начин като теб ,лекаря и каза че най добре е нищо да не ползва , а ако положението ти се усложни има едно което се пръска в носа мисля че се казваше биопарокс- става за бременни и то май засега е единственното измислено , желая ти бързо оздравяване

# 3
Биопарокс. Не отпушва носа веднага, но след 3 дена някъде си на 6.

# 4
  • България
  • Мнения: 105
Можеш да си вземеш ампула физиологичен разтвор от аптеката и да си слагаш от него.Напълно е безвреден.Бързо оздравяване Hug  bouquet

# 5
  • Мнения: 999
Аз през бременността ми съм ползвала едни малки хапчета които се смучат и са хомеопатични.За 12часа ми отпушиха носа.Първите 12 часа се взимат на всеки час, а след това през 1-2 часа.Казваха се" Коризалия" или нещо такова и са на "Боарон". Като попиташ в аптеката ще ти кажат.

# 6
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Въпросните хапчета са точно Коризалия.
Когато аз имах хрема, моята ми предписа билкови капки.

# 7
  • Мнения: 5 026
Аз ползвах Ксилометазолин.

# 8
  • Мнения: 2 197
Вземи си Стеримар - това е спрей за нос с физиологичен разтвор и морска вода. Подходящ е за бременни (той беше предписан за бебето, но и ние с баща му го ползваме). Иначе докато бях бременна ми бяха дали Виброцил за нос.

# 9
  • Мнения: 545
Благодаря ви, момичета, за съветите! Пазете се хубаво, че грипът е просто ужасен и направо ми разгони фамилията Simple Smile

# 10
  • Мнения: 37
И аз имах същия проблем,когато бях бременна. Със сигурност има капки без противопоказания при бременност. Поне на мен ми предложиха 2 вида, на които го пишеше в листовките. За съжаление не помня какво им беше името на тези, които ползвах. Попитай в аптеките!

# 11
  • Мнения: 1 183
Не се притеснявай,аз също съм ги ползвала и не е имало проблем  Peace

Общи условия

Активация на акаунт