Ясла, детегледачка или със свекърва ми на село?Моля за съвет

  • 4 493
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
За мен и яслата, и детегледачката са удачен вариант, стига да попаднеш на свестен човек. Аргументи от рода на "Чужд човек ми гледа детето" са ми странни - нима в яслите и градините не са "чужди хора", тоест извън семейството? Голямата ми дъщеря ходи на градина от септември и вече се адаптира, не плаче и по-рядко боледува. Малката я гледа детегледачка и също съм много доволна, но жената е супер съвестна.  Щом като отсъствията по болест от работа не са ти проблем, ти препоръчвам яслата - хем ще е с деца и ще и е интересно, ще се развива и т.н., хем ще ти е малко по-евтино от детегледачка. Болестите няма начин да се избегнат, според мен поне, и по-добре сега, отколкото по-късно, в училище.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Излиза,че нейното добруване е по-важно от това на детето! ...


Говорете за да я убедите/евентуално да се върне в София/ точно от тази гледна точка. За детето е важно да бъде с родителите си. Можеш да кажеш на мъжа си, че моят син/на две годинки/ няма ден, в който да не пита поне по пет пъти за баща си/съпругът ми пътува за по 4-5 месеца/ и това не е от сега и защото е голям. Търси си го детето. Сигурно и Вашето Ви търси, но ви го "спестяват" за да не Ви "тревожат".
Мен също до две-три са ме гледали на село и също имах проблеми да се намерим със собствената ми майка, въпреки любовта, която изпитваме една към друга и особеното чувство, което ни свързва.

# 47
  • Мнения: 11 607
От изпатила мама, дала детето си на баба му като е било на 10м., мога да кажа - или ясла, или детегледачка да вземете. Вие избирате!

# 48
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Направи компромис.Щом можеш да си позволиш детегледачка започни да търсиш,а докато харесаш някоя прати малката на село.Кратък период до 1-2м. все ще го понесеш някак.

# 49
  • Мнения: 1 446
Не се оставяй да ти извиват ръцете. Разговори с мъжа ти на тази тема само на саме в къщи. Голямо момиче си  Grinning използвай всички методи. Пред свекърва ти гледай да не коментирате каквото и да е по тази тема.
Не се разделяй дълго с детето , личи си че ти липсва. Hug

# 50
  • Мнения: 912
Там е работата, че вече 'понасям' това положението повече от месец-два и вече не издържам  Cry И другото което е, вие просто не познавате свекърва ми (а не познавате лично и мен Simple Smile), тя дори използва аргумент като "трябва да си платите парното, а не да си давате парите за детегледачка, затова ще я гледаме ние засега", и там е работата, че наистина сме задлъжняли на Топлофикация(то кой не е ooooh!), а партидата е на нейно име все още...разбирате деликатната ситуация... Sick

# 51
  • Мнения: 1 455
Така като гледам колко страници се изписаха ,а ти все ни убеждаваш колко ти е наложително да е там,е не мога да те разбера? newsm78 Ти си майката и от теб зависи как ще подходиш към мъжа си и свекърва си.Начини има и не мога да разбера защо свекърва ти трябва да ви дава тон в живота,пък и не е наблизо?Казваш,че парите не са проблем,а свекърва ти прави сметки как ще е по добре...за нея или за вас?

# 52
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... наистина сме задлъжняли на Топлофикация(то кой не е ooooh!), а партидата е на нейно име все още...разбирате деликатната ситуация... Sick
Това е едно от нещата, за които писах, че не разбирам- да си позволяваш детегледачка, а да имате дългове. Ми не, ние не сме имали (въпреки, че докато малката ми дъщеря навърши 1 год. разполагахме със 700 лв. месечно)- никога не съм закъснявала да платя парното. Сега доходите ни са няколко пъти повече, но пак намирам детегледачката или частната ДГ за неоправдан разход. Както и да е, това е моето виждане... Но свекърва ти е права в това отношение.
С последното уточнение, което правиш- бих избрала варинт ясла, а когато се случи детето да се разболее- при бабата; ако тя не иска- болничен. Всъщност моят избор би бил да си гледам детето...

# 53
  • Мнения: 912
В нищо никого не убеждавам- понеже имаше намеци и упреци към мен как изобщо съм си оставила детето надалеч на село с нея, обяснявам защо тогава се оставих да ми извият ръцете и не се разтърсих още преди тръгването си на работа за детегледачка. Свекърва ми в началото си идваше често в София и детето си беше често с нас, но от едно известно време тя окончателно реши, че няма да гледа детето вкъщи и в София и вече отказва да идват дори за малко. Говорих с нея вече и ще трябва да се примири с мисълта, че няма да стане точно по нейната.
Парите вече не са проблем откакто съм от 3 месеца на работа, и след време ще стигнат едновременно и за джакузитата на смукалниците от Топлофикация и за заплата от макс. 350лв за детегледачка.
Знаете ли, вече съжалявам, че споделих тук- имам чувстото вече,че този форум се е превърнал в клуб-секта на майки, които се надпреварват коя да докаже, че тя е най-добрата във всичко и най-правилно гледа детето си. Конструктивните съвети са малко за сметка на оценките извадени от контекст. Моля модераторите да заключат темата вече. Благодаря за вниманието на всички.

# 54
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Извън контекста на темата- жалко ако възприемаш така форума... Мисля, че от всеки отговор в темата можеш да извлечеш нещо, независимо в какъв стил е написано. Аз поне виждам и нещо положително в упреците, които съм получава тук. Когато пускаш някаква тема не можеш да очакваш само подкрепа, но точно това е хубавото на форума... това е нещо, което наистина може да те накара да се замислиш и да погледнеш проблема си от различни гледни точки.
Иначе ти желая да разрешиш дилемата по най-безболезненият начин за всички  bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 3 109
Знаете ли, вече съжалявам, че споделих тук- имам чувстото вече,че този форум се е превърнал в клуб-секта на майки, които се надпреварват коя да докаже, че тя е най-добрата във всичко и най-правилно гледа детето си. Конструктивните съвети са малко за сметка на оценките извадени от контекст. Моля модераторите да заключат темата вече. Благодаря за вниманието на всички.

Наистина се получава така, че когато човек зададе личен въпрос, особено когато касае гледането на децата, всеки реагира доста емоционално и се ангажира да обсъжда принципи, а не конкретния личен случай. Това е разбираемо, доколкото ние не се познаваме и всъщност съветите ни се базират най-вече на нашите собствени виждания по въпроса. Тогава често човек вместо помощ получава куп назидания. От друга страна, все пак има полза, когато видиш и други гледни точки към проблема си, дори и те да не са много приятни. Затова не се вживявай в мненията по твоята тема. Голяма част от майчетата, които са ти отговорили, са се опитали да ти помогнат със съвет и са писали с добро чувство. Надявам се да намерите най-доброто решение за вас!

# 56
  • Мнения: 1 455
Не виждам какво те притеснява от писанията тук,и ако са били с малко по рязък тон не означава непременно,че някой е искал да те обиди или засегне.Важно е да сме помогнали на теб и да си по уверена в решението си,пък за форума как да кажа...да рязки са мненията,но това не ти ли помага? Аз лично бих имала нужда точно от такива мнения за да се убедя,че съм права.Никой не е перфектен,най малко пък АЗ и след като пускаш тема трябва да си готова да посрещнеш всякакви мнения.Надявам се да вземеш най правилното решение и ти желая Успех!  bouquet

# 57
  • Мнения: 912
Ох, ама направо сте 'невъзможни' Blush Имате май достатъчно много време и за децата си и да следите наболялите теми на другите. С този форум връзката наистина е от типа love-hate. Наистина получих стимула, който ми трябваше, за да разговарям с твърда позиция пред свекърва ми. Явно така или иначе вътре в себе си бях решила, че трябва да променям статуквото по отношение на отглеждането на дъщеричката ми.
Наистина благодаря за всички отзиви-меки или резки...реалността е такава, че да бъдеш майка в България в това време си е чиста проява на геройство!Поздравления на всички Hug

# 58
  • Мнения: 1 446
...реалността е такава, че да бъдеш майка в България в това време си е чиста проява на геройство!Поздравления на всички Hug
Така е наистина. От все сърце ти желая късмет и щастие. Ти си силно момиче и ще успееш.Hug Heart Eyes
То сметки за парно имаме всички , включително и депутати и министри.

# 59
  • Мнения: 132
Изчетох с голям интерес всички мнения защото аз също се върнах на работа  /майка ми гледа сина ми в нас/и се питам дали постъпих правилно. До 1г. и 3м. го гледах сама и сега страшно много ми липства през деня. Относно твоята ситуация мисля че не трябвя да се притеснява как ще реагира и дали ще обидиш свекърва ти ако си вземеш детето важното е то да е добре е не тя нали. А детето е най-добре при майката. Другато което ме озадачава е че не постигате консенсус с бащата по въпроса за гледане на детето, вие сте родителите вие трябва да прекарвате безсъни нощи край детето, вие трявба да му се радвате и да го възпитавате, а не да сте странични наблюдатели. След като ти се притесняваш да не обидиш майка му нека той да се разбере с нея. Не мога да си представя детето да спи в стаята на баба му а не с нас. Когато сте на село можеш да си вземеш детето да спи при вас без да даваш обяснения на никого, не виждам защо се притесняваш то е ВАШЕТО ДЕТЕ и вие знаете кое е най-доброто за него не бабата. Мога още много да пиша но мисля че трябва да се разбереш с мъжа ти а не с бабата. Успех и знай че ти знаеш кое е най-доброто за детето ти.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт