Кога трябва да увелича АМ на бебето?

  • 478
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 842
Здравейте, мами! Бебето ми става на 25,01 на един месец, изяжда засега по 100мл, но ми се струва, че не му стига вече. Половин час преди часът на хранене той вече е гладен и плаче. Това ме навежда на мисълта, че не му стига. Споделете, вие кога увеличихте дажбата! Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 041
Води се по детето.Щом не му стига и огладнява сравнително бързо,увеличи дозата.Предложи му 120мл,а то колкото изяде Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 237
Мама Пинк е права. Може да посетиш и съседния форум за хранене с АМ- може би ще има информация. Не съм влизала там, но сигурно майките споделят, както тук

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
С какво се храните- кърма или АМ? И доколкото разбирам се храните от шише. С първото си дете  ползвах следната формула, за да определя грамажа- килограмите на бебето се умножават по 160-180 мл и се разделят на броя на храненията. Имай предви обаче, че всички бебета са различни и може твоето да изяжда +- 20-30мл и освен това, ако сте на кърма- тя се усвоява по- бързо: затова и много мами тук кърмим на поискване. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 178
Човечето явно ти показва, че иска да яде повече.. Не само възръстта е фактор за мл, имат и кризи на растежа и тогава моя змей можеше да омете и със 40 мл повече от нормалното..
Аз го разбирах като почне да ми нервничи след кърменето.. при теб пък огладнява по-рано

# 5
  • Мнения: 371
Води се по детето.Щом не му стига и огладнява сравнително бързо,увеличи дозата.Предложи му 120мл,а то колкото изяде Peace
И аз мисля така. Опитай все пак.

Общи условия

Активация на акаунт