Бартолинова жлеза

  • 247 129
  • 567
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
Здравейте, аз имам същия проблем и искам да попитам тази манипулация поема ли се от здравната каса или се поема от пациента.        Благодаря предварително Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 104
Здравейте, аз имам същия проблем и искам да попитам тази манипулация поема ли се от здравната каса или се поема от пациента.        Благодаря предварително Heart Eyes
Преди 3 месеца се поемаше, но след Нова година излязоха нови неща, така че попитай JP-то си,ако му имаш доверие. Моят е страхотен-лекар по призвание!След толкова перипетии оценявам, че съм случила на JP!
Успех!

# 17
Zdr az sushto imam bartolinova kista ot septemvri mesec vseki mesec me cepqt fevruari mesec preturpqh operaciq a sega pak mi se poqvi i vinagi mi se poqvqva predi cikul i naistina ujasno mnogo boli nqkoi da znae dr nachin osven operativen?

# 18
Аз също съм претърпяла 3 цепвания. Нямах проблеми 4 години, но за мое съжаление точно днес отново почуствах отвратителната болка. Вече незнам какво да правя, един лекар иска да ми маха жлезата, а друг казва че съм млада за това. Sad

# 19
  • Мнения: 4
А някой чувал ли е за отстраняване с лазер!

# 20
  • под тепетата
  • Мнения: 9 265
Ако не се махне жлезата има голям шанс да се възпали отново. Ако не се овлажнява влагалището, има лубриканти -така каза опериращия ме лекар.

# 21
  • Мнения: 686
Къде се намира тази жлеза?

# 22
  • под тепетата
  • Мнения: 9 265
От дясно на входа на влагалището, пък и виж в гугъла-сигурно ще откриеш някой атлас по анатомия със снимки

# 23
  • Мнения: 959
От дясно на входа на влагалището, пък и виж в гугъла-сигурно ще откриеш някой атлас по анатомия със снимки

От двете страни,не само от дясно Peace

# 24
  • Мнения: 524
Преди повече от 10 години имах двустранна бартолинова киста, направиха ми две операции, за да ги премахнат. На времето доктора ми обясни, че жлезата се запушва и се пълни с мастна тъкан и става, като пашкул, който трябва да се отстрани. А когато е набрало гной се цепи.

# 25
  • Мнения: 1 540
Момичета, искам да ви питам къде се появяват тези възпаления и подувания при възпалена бартолинова жлеза? Отстрани на входа на влагалището, където се намира жлезата ли?

# 26
  • Мнения: 222
При мен се беше подула и ме болеше и ми препоръчаха да се мажа с ихтиол и така се оправи...

# 27
  • Мнения: 524
Момичета, искам да ви питам къде се появяват тези възпаления и подувания при възпалена бартолинова жлеза? Отстрани на входа на влагалището, където се намира жлезата ли?
Големите срамни устни.

# 28
Здравейте,
прегледах темата. Предстои ми операция на тази жлеза с местна упойка.
Моля ви, кажете боли ли много. Умирам си от страх.

# 29
  • под тепетата
  • Мнения: 9 265
Не,не се притеснявай. Не ме е боляло и преди това, а след самата операция почти не. 20 дни след това се върнах на работа. При мен проблемът беше ,че стана инфекция и вдигнах Т. Според новите лечения не ми бяха изписали антибиотик,освен за пръскане на самата рана.Преди беше  практика след операция задължително антибиотик - е, аз започнах  седмица след това по необходимост.Организмът трябвало сам да се пребори - да,ама не.
 Разпитай подробно лекуващия те лекар за следоперативното лечение.

Общи условия

Активация на акаунт