Един въпрос в 7/8

  • 2 583
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Обичам да играя. Не мога просто да стоя и да слушам. Елено моме мога да играя, докато капна от умора.
Не мисля, че съм по-голям патриот от сестра си, която изобщо не може да играе, нито пък слуша такава музика.

# 31
  • Мнения: 2 891
Липсва ми народната музика. 11 г. съм играла народни танци!

# 32
  • Мнения: 1 180
Обожавам народните танци, демек хорцата! Народна музика не обичам да слушам - македонските и родопските.....едни такива...протяжни песни. Харесвам духова музика /моля, без мръсно подсъзнание/ и с кеф си я пускам.

# 33
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Обичам народната музика, естествено имам си предпочитания.
Мога да играя и играя няколко хор́а.
Напоследък, като седнем на маса с гости вкъщи, се пуска една телевизия, въртяща само народна музика Peace

# 34
  • Мнения: 2 700
Не обичам народната музика, но знам защо. По-големите сигурно си спомнят, че по татово време, когато имаше основно първа и за няколко часа в денонощието втора програма, ежедневно даваха поне по един час народна музика (а нямаше опция да врътнеш канала или да пуснеш нещо различно от Хоризонт). Оттогава я намразих.
Естествено, има песни, от които мога да настръхна, но да си пусна да слушам - никога Naughty

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...ежедневно даваха поне по един час народна музика ... Оттогава я ...

заобичах.  Heart Eyes Или по-точно да гледам как другите дзупат (играят на нар. песни). Дядо ми имаше обедна почивка и всеки ден този 1ч. народна музика по К1 го пускаше с волумето на мах. Явно покрай него и аз я заобичах в определена степен. Има страховити парчета. нещо, което те кара не само да настръхнеш, но и да замръзнеш направо...

ЦЪК

и пак ЦЪК

и още много др. И някой в типично фолк звучене. Кое сърце не трепна?!  Rolling Eyes


 За Дунавското хоро няма какво да говорим. То е някаква реликва, някакъв феномен. Чудя се, понеше то не е толкоз известно в южна Бг, как има хора, които не могат да го играят?! Недоумявам, честно... И какво правят в 12ч. на НГ?!  newsm78

Ей това ми е хубавото...  Flutter мога да случам почти всеки един муз. стил....само с траш метъл се гледаме под вежди... макар и там да има готини парчета Wink

# 36
  • Мнения: 3 251
Харесвам си я, тропам хора и ръченици /5 години съм била в ансамбъл/, при сгоден повод и настроение се развихрям...  261uu  Обичам  да слушам /зависи от повода/ песни от Родопския, Пиринския край, както и от Тракия. Е , виж, песни и мелодии от Странджата /нищо че е родният край на родителите ми/ не харесвам, прекалено са тежки и протяжни.

# 37
  • Мнения: 63
Страшно много харесвам народните танци тъй като от много малка играя в такъв ансамбъл... по стечение на  обстоятелствата се наложи да прекасна за около известно време но през това време чуя ли народното и сърцето заиграва... Crazy а сега се записах отново да играя и нямам оплаквания...  Grinning
а относно това дали слушате такава музика не мисля че е антинационалистично.
не музиката определя какви сме  Wink

# 38
  • Мнения: 177
За Дунавското хоро няма какво да говорим. То е някаква реликва, някакъв феномен. Чудя се, понеше то не е толкоз известно в южна Бг, как има хора, които не могат да го играят?! Недоумявам, честно... И какво правят в 12ч. на НГ?!
Ами сама си си отговорила, не е иzвестно в южна България и zатова не могат да го играят. В 12ч. на НГ играят право хоро, горките откъсани хорица от южна България.

По темата, харесвам народна муzика, според случая мога и да поиграя, стига да го мога. Харесвам родопските песни, именно zаЩото са тъжни.

# 39
  • Мнения: 6 167
аз съм си донесла в италия народна музика
имам мистериите.
опитах няколко пъти ( в колата) .. не върви.
иначе харесвам, знам...
хората са ми страст. но просто не става тук.

# 40
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Ние заменихме Менделсон на сватбата си със 100 Каба гайди.
Въпреки че 100 пъти ни повториха "ама така не може..."

# 41
  • Мнения: 1 006

Зная, че не са насочени към мен, но благодаря за румянската тенденция  Laughing на песните и за самите тях.

Малко музика и от мен :

Невено, Невенке

Благуно моме

Петранка - Българска народна песен, която я изпълнява певец с мохамеданско име на чист български език.

Майчина обич  Cry

От горна махала момите

Разболя ми се млад Стоян

Снощи си мамо отидох

100 КАБА ГАЙДИ

Braća Morići  Hug Най-най-любимата ми песен от босненската музика на татко ми.Нямам идея дали ще ви хареса.Мисля, че е трудна за слушане, но лично за мен е нещо невероятно...

Aman Bosno moja - Отново босненска, но по-традиционна.

# 42
  • Мнения: 252
Ние заменихме Менделсон на сватбата си със 100 Каба гайди.
Въпреки че 100 пъти ни повториха "ама така не може..."
Уау, ето на това му се вика НАЦИОНАЛИСТ  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 3 147
Харесвам народната музика, слушам и танцувам с кеф, но в подходящо време и обстановка. Танцувала съм 7 години в ансамбъл, но това не означава, че винаги и навсякъде мога да тропна хорце. Най-любими са ми родопските и северняшките песни, а при вида на някои "сладури" като Канарите, например, се изприщвам.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 623
Харесвам народната музика,
а чуя ли македонско и кръвта ми 
заиграва. Знам почти всички
по-известни македонски пестни
наизуст и с кеф ги пея на сина ми Simple Smile
Хора играя всякакви и умирам за тях.
4 години съм играла народни танци
и заклевам се щом намеря повече
свободно време се записвам отново -
ей така за кеф  Hug

Общи условия

Активация на акаунт