Бързо ли родихте при първо раждане?

  • 8 648
  • 119
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 679
Здравей!
Както са ти казали и другите мами - при всеки е различно. Болките ми започнаха към 22.20 часа вечерта, приеха ме в 5.00 сутринта, в 7.30 ми изтекоха водите и ми сложиха система. В 9.20 се роди моето съкровище - Алекс.
Успех и леко раждане !!!

# 46
  • Мнения: 2 663
Много малко време, сложиха ме да легна за тоновете  и след 20 мин родих макс родих

# 47
  • Русе
  • Мнения: 2 354
при мен стана доста бързо - в 9.00 ми сложиха системата и в 11.13 се роди бебка

# 48
  • Мнения: 999
От началото на контакциите в къщи/който бяха доста леки/, който започнаха в 3.30през ноща, Мимка се появи в 6.35следобеда. Crazy
Значи за 15часа.Май не е много бързо newsm78

# 49
  • Мнения: 8 505
От поставянето на таблетката за предизвикване на раждането до самото раждане минаха 4 часа.
Така че раждането ми беше бързо,лесно и безболезнено (последното благодарение на епидуралната анестезия).

# 50
  • Мнения: 4 362
на 17.04 в 18 ч . ми сложиха системата и до 12 часа нищичко ми нямаше,ни разкритие нито болки,започнаха от 2 часа и в 6: 40 родих 

# 51
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
При мен беше бързо и лесно.
Първи контракции (леки) към 3-3:30 сутринта, към 9:30-10 се дотътрихме в болницата, да са ме приели към 10:15, 13:15 родих. Броя го от приемането в родилното - 3-3 1/2 часа горе-долу.
Самото раждане беше супер. Болеше по-малко, отколкото очаквах (аз по филмите нали, викове, крясъци, майкоуууу...ама не би Simple Smile ); контракциите бяха поносими. Изгонването на плода ме изненада - на курсовете за бременни бяха ми казали, че тази част не боли, а мен, напротив, ме болеше повече от контракциите до разкритието. За щастие траеше броени минути, та не го помня с лошо Grinning И после - бебе! Родих бебе Simple Smile Много позитивно изживяване беше цялото събитие, аз подходих от самото начало с много позитивизъм и весело настроение към него. Пожелавам на всеки така.

# 52
  • Мнения: 214
Започнаха леки болки в 21.00 часа, в 5.00 сутринта ме приеха в болницата,a водите ми изтекоха в 8.00часа, родих с пълно разкритие в 09.10 не са ме слагали на система и родих без нито един шев.След два часа си ходех без проблеми.Според мен родих лесно и бързо.

# 53
  • Мнения: 364
от изтичането на водите (вече бях в болницата) до проплакването на бебето минаха точно 16 часа..... болки имаше, но имаше и едно прекрасно бебе  Grinning

# 54
  • Мнения: 3 500
Контракциите ми започнаха на всеки 10 мин. в 20.00ч.Родих на другата сутрин в 8.20ч. Значи около 12 часа. Нямам никакви шевове, самото напъване траеше около 20 мин.

# 55
  • Мнения: 1 425
Първото ми раждане мина много бързо, за 2 часа. Но системата ми я бяха пуснали до дупка, защото нямах никаква почивка между контракциите  Crazy. А второто за сметка на първото по-бавничко, но мнооооого по-безболезнено, може би защото можех да ставам, да се разхождам, дори около боллницата, да заемам каквато си искам поза по време на контракцията, а акушерките дишаха заедно с мен  Simple Smile

Леко раждане ти пожелавам!

# 56
  • Мнения: 3 360
След около 8 часа родих първия път,а втория  път  стана светкавично Shocked-за час и половина Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 8 932
В 10.30 ми сложиха система, в 13.45 родих. Но това си е строго индивидуално, най-добре разпитай майка си, чувала съм, че в това също има наследствени фактори. В нашето семейство вдички жени са раждали бързо.
Успех и леко раждане!  bouquet

# 58
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз преносвах 3седмици (лежах през това време за наблюдение), и един хубав ден решиха, че няма какво да чакат. Спукаха ми водата в 9.00 сутринта и след малко започнаха много болезнени контракции. Разкритие до 16ч - 2см, съпроводено с адски болки. Помогнаха ми с разкритието, защото бебето се мъчеше и родих за 5минути, с болезнени напъни и адски болки в таза и гърба (въпреки че бебето беше 3200гр, аз съм слаба и тазът ми е тесен).
Но сега има упойки  Peace Преди 13години - ехеее...

# 59
  • Мнения: 1 517
Докато раждах моето съкровище, бях на системи с окситоцин. Отидох в болницата с 6 см разкритие към 8.30, родих в 1.30 сутринта. Стори ми се цяла вечност...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт