За и против бозата

  • 3 963
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Интересува ме дали предизвиква колики или разтройство при бебето ако аз я пия.Тъй като сме със запек си мислех дали няма по този начин да й помогна да се изаква.Но от друга страна да не предизвикам още по болезнени колики.Благодаря ви за помоща предварително

# 1
  • Мнения: 753
А аз май като пия боза, бебо се разджирква Sad /пуснах тема за моето притеснение, че ни е зелено акото.../

# 2
  • Мнения: 982
Бозата предизвиква колики,освен това съдържа и алкохол.

# 3
  • Мнения: 1 896
Бозата, която се продава в момента, съдържа разни консерванти, и най-гадното е, че е с аспартам вместо захар, така че не ми се струва препоръчителна за кърмачки.
Освен това си е просто вода с пшеничено брашно, а не се прави от просо или ечемик, както е било някога.
Отделно се произвежда по разни незнайни мазета и семейни цехчета, където не ми се мисли каква е хигиената.
Възможно е някоя от добавките в бозата да дразни бебетата. Освен това репутацията й на млекоувеличител е фалшива, поне в сегашния й вид.

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 15:42 от basilisk

# 4
  • София
  • Мнения: 555
Бозата, която се продава в момента, съдържа разни консерванти, и най-гадното е, че е с аспартам вместо захар, така че не ми се струва препоръчителна за кърмачки.

Това за аспартама откъде го знаеш? Много гадно, ако е така и не го изписват на етикета Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 1 896
Ами те го изписват на повечето. Във всеки случай отдавна не съм виждала боза, която да е със захар, на повечето пише "подсладител".

# 6
  • София
  • Мнения: 3 064
Вярно е, отврат е бозата.  Дори не става резлива, тъй като подсладителя, естествено, не можа да ферментира. Отдавна няма читава боза Sad

# 7
  • Мнения: 301
На мен ми действа лактогонно и не съм забелязала беба да има повече колики. Но от опит разбрах, че всичко е индивидуално и храните и течностите действат по различен начин на всеки. Виж за разхлабително със сигурност действат овесените ядки, но пък те предизвикват колики (е, поне при нас  етака  Laughing)
Пробвай и ще видиш. Успех  Peace

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Обичам боза по принцип и не съм се ограничавала, когато кърмех. Нямаше никакви реакции от страна на бебето.

# 9
  • Мнения: 3 760
Значи със сигурност не съм "ЗА". Причините - полезна и лактогонна е била просената боза (каквато отдавна не се прави); тази, която предлагат е пшенична, наблъскана с консерванти; направена Бог знае къде и от кого... и т.н....
Ако не можеш да си представиш живота без бозичка - пробвай  Wink и следи реакциите на бебето.
За алкохола в бозата няма защо да се притесняваш - той е около 1%, т.е. трябва да изпиеш огромно количество, за да те "хване".
Но с аспартама проблемът е сериозен. Хората дори не си дават сметка колко опасен е той....

# 10
  • София
  • Мнения: 2 162
Значи със сигурност не съм "ЗА". Причините - полезна и лактогонна е била просената боза (каквато отдавна не се прави); тази, която предлагат е пшенична, наблъскана с консерванти; направена Бог знае къде и от кого... и т.н....

Аз си правех домашна от просо- взех рецептата от Готварския Peace

# 11
  • Мнения: 5 178
А още по-гадното е, че слагали изрезки от вафли. Гледах едно предаване по НТВ за боза, която не се развалила месеци наред ..

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Обичам боза по принцип и не съм се ограничавала, когато кърмех. Нямаше никакви реакции от страна на бебето.

И при мен беше така. Не съм забелязала да има реакция при бебка от храната , която ям. Но при всяко дете е различно.

Общи условия

Активация на акаунт