Какво влагате в думите "обичам те"?

  • 1 637
  • 26
  •   1
Отговори
Какво влагате в думите "обичам те", когато това се отнася до мъж? Това, че се нуждаем от някого не е обич, това, че се чувстваме удобно с някого- пак не е обич. Това че зависим емоционално, сексуално или пък финансово от някого пак не е обич. Какво по-дяволите е обичта към мъжа?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Секс, кво.
Питай Маги69.

# 2
  • Мнения: 6 992
Предполагам е съвкупност от всички неща, които си казала, че не е  Mr. Green
За мен "обичам те" винаги е тъжно, защото го казвам рядко наживо и ми е много ценно.

# 3
  • Мнения: 99
До сега съм казвала "обичам те", само на половинката ми и то когато съм го чуствала... за мен тези думи са много ценни и не ги ползвам за щяло и не щяло....

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това че зависим емоционално, сексуално .............

....ето в тези емоции е скрита любовта вероятно........ иначе си независим

# 5
  • Мнения: 15 619
Не ги изричам тези думи, чувствам ги, вярвам, че ги показвам и доказвам.
Да обичам, за мен значи всичко онова, което според теб не е обич, и още нещо: подкрепям го, говоря истината, тогава, когато другите му я спестяват и пак съм до него... да приемам човека с недостатъците му /доколкото е възможно/...

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Съвкупност от чувствата ми към човека, на когото я казвам, любовта ми към него.

# 7
  • Мнения: 4 651
Като говориш на майчиния си език замисляш ли се кой точно глагол /примерно/ да употребиш?
Че и за обичането така, това са баш безплодни разсъждения. Като ще казваш "обичам те" просто ти идва отвътре, какво значение има какво точно влагаш. Философиите ги остави на философите.

# 8
  • Мнения: 4 555
Ох, тази тема ми е много... Tired
Не може да очакваш всеки да влага едно и също нещо в тази фраза. Всеки човек си има различен темперамент и преживява емоциите по свой собствен начин.
А последната година се наслушах на твърде много лекции какво значело, когато кажеш това на някого.

Аз пък казвам на много хора "Обичам те!". Обичам много хора. Казвам го, когато нещо отвътре ми напира да го кажа, когато го чувствам. И не мисля, че честото повтаряне изтърква фразата и я прави банална. Тя се подхранва от чувствата и когато те са налице, всичко с тази реплика си е есктра.

Не мисля, че "Обичам те" се казва само на човек, в когото си влюбен. Не мисля, че човек изпитва обич само когато е влюбен. Ами на децата си не го ли казвате!?
Аз дете нямам, но имам домашен любимец. Всеки ден го гушкам, целувам и му казвам, че го обичам.
Въобще, много съм против монопола на влюбването върху тази реплика  Naughty

# 9
Не питах, кога, по колко пъти и защо ги казвате тези думи. Питах какво влагате като смисъл. За домашните любимци и дечицата е ясно. Тях си ги обичаме безрезервно и безусловно, както и те нас. Но с мъжете нещата са къде къде по сложни и различни. Thinking

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 13:34 от La obrena

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Не питах, кога, по колко пъти и защо ги казвате тези думи. Питах какво влагате като смисъл. За домашните любимци и дечицата е ясно. Тях си ги обичаме безрезервно и безусловно, както и те нас. Но с мъжете нещата са къде къде по сложни и различни. Thinking
Ами добре де, ама как да ти го обясня с думи newsm78.Казвам му, че го обичам, защото го чуствам, защото го е заслужил.По друг начин незнам как да го опиша Laughing

# 11
  • Мнения: 2 386
Не ги изричам тези думи, чувствам ги, вярвам, че ги показвам и доказвам.
Да обичам, за мен значи всичко онова, което според теб не е обич, и още нещо: подкрепям го, говоря истината, тогава, когато другите му я спестяват и пак съм до него... да приемам човека с недостатъците му /доколкото е възможно/...

Това е моят отговор,само че аз ГИ изричам  newsm10

# 12
  • Мнения: 4 555
Не питах, кога, по колко пъти и защо ги казвате тези думи. Питах какво влагате като смисъл. За домашните любимци и дечицата е ясно. Тях си ги обичаме безрезервно и безусловно, както и те нас. Но с мъжете нещата са къде къде по сложни и различни. Thinking
Ами точно това се опитах да обясня и аз. Ако някой ти каже "обичам те", той може да не влага в думите това, което ти влагаш, когато го казваш или което аз влагам.
Има хора, които си мислят, че "обичам те" се казва само на човек, в когото си влюбен и то така, че да си готов да прекараш в безметежно щастие целия си живот с него. Ако не си сигурна в горното е немислимо да изричаш тези думи.
Така мислят някои хора.
Аз не мисля така.
Мога да кажа "обичам те" на човек, който ми е само приятел и да нямам никакви сексуални и любовни аспирации към него. А просто да го обичам.
Мога да чуя "обичам те", без да си помисля, че човекът е влюбен в мен, може да е от чувства, подобни на описаните в горното изречение.
Общо взето за контекста на тази фраза си правя извода от контекста на сутацията, в която е казана, от човека, който я е казал.

Да обобщя. Не само всеки човек влага различен смисъл в тезу думи, а един и същ човек може да влага различен смисъл, според това на кого го казва.

# 13
  • Мнения: 631
Какво влагате в думите "обичам те"



Нищо лично, просто бизнес...... newsm78

# 14
  • Мнения: 2 161
Корист влагам,какво друго.

Общи условия

Активация на акаунт