Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 ян. 2005, 20:32 ч.

Кисело мляко

• 3 130
  • 23
  •   1
Отговори
  • Стара Загора - на баира
Бебка е на 6 мес. и от 4 дни и давам кисело мляко сутрин,а ве4ер е на адаптирано-Нутрилон 2.Педиатърката и ми каза,4е мога да и давам ве4е. Според вас мами,кога е наи-добре да запо4не да поема кис.мляко?

# 1
Ако няма алергия към белтък на кравето мляко, може и от по-мъничка. Съпругът ми като бебе от 2-ия месец е бил на кисело мляко (от липса на адаптирани млека на пазара по това време). Доколкото знам и сега има майки, които хранят бебетата си с кисело мляко от втория-третия месец.

# 2
  • London
След 1 година.
Преди това е неоправдано от всякъде. Адаптираните млека са много по-добри от киселото мляко.

Виж също и тези теми: Въвеждане на жълтък, глутен, кисело мляко, масло и месо? и Въпросче за хранене с кисело мляко!

# 3
И аз не исках да избързвам със киселото мляко.Преди месец го пробвах с какво ли не домашно,купено хич не му хареса и след първата лъжичка плюеше и буташе.От неколко дена му давам йогурт с парчета плод и много му харесва.
Адаптираното мляко е много по добро и полезно от тези кисели които се предлагат на пазара така че не бързай е моя съвет Wink

# 4
  • София
Отворила си много спорна тема  Grinning .Това според мен е въпрос на лична преценка.Аз от месец давам сутрин кис.мляко,а вечер Аптамил.А преди това давах по една лъжица в пюре,каша и т.н.

# 5
  • Sofiа
Оф, тая тема е разисквама десетки пъти. В крайна сметка всеки решава за себе си и сбственото си дете.. Аз на Боби ще дам кисело мляко някъде към годинка, като дори и тогава ще продължа да му давам частичн адаптирано, а киселето ще го използвам като добавка към други манджи, застройка и кремчета.
За сведение педиатърката на Бобо преди 4-5 месеца ми каза да започвам с к.мляко и попарата, а аз не съм давала нито едното все още.

# 6
  • out of space
Гергана почна да пие кисело мляко от 6 месечна- просто отказа всякакво адаптирано и нямаше начин. Така до годинка си пи киселото до като реши, че и то вече не и е вкусно. До две годишна възраст не е пила никакво мляко- трябваше да наваксваме със сирена и кашкавали. След третата си година пие и кисело, и прясно, яде и сирене, и кашкавал.  Grinning

# 7
Бебка е на 10 мес. и 1/2

Планирала съм тия дни да я пробвам с кисело мляко: или Здравец или Верея - за тях инфото ми е, че са без сухо мляко.....

# 8
Кърмих сина си до 8 месеца, а след това продължих с кисело мляко. Не казвам, че е само от киселото мляко. Но като прибавим и това, че е захранен по класическата схема, че е рус, та бял (прилича на северноевропеец) и синеок - резултата е едно доста алергично момченце. Толкова съм се напатила с какви ли не реакции от какво ли не, и години наред ходех със спринцовка и урбазон в портфейла, че сега няма да дам кисело мляко на малката поне до една година. Затова и я захраних късно, и все още не давам жълтъци и продукти от краве мляко.

Всяка майка си решава за себе си, но ако няма проблем с по-високата цена на адаптираното мляко, не давай кисело. По-добре да се предпазите от алергии, отколкото да ги лекувате!!!

# 9
  • out of space
Цитат на: Taneto
Бебка е на 10 мес. и 1/2

Планирала съм тия дни да я пробвам с кисело мляко: или Здравец или Верея - за тях инфото ми е, че са без сухо мляко.....

Да, Здравец е добро кисело, също така и Елена. За Верея не знам..

# 10
Ами ако киселото мляко е домашно квасено? Мен майка ми ме е хранила само с такова от 1 мес, понеже не е имала кърма.

# 11
  • out of space
Цитат на: evpraksia
Ами ако киселото мляко е домашно квасено? Мен майка ми ме е хранила само с такова от 1 мес, понеже не е имала кърма.

Ама най- добре!!! Стига кравата или козата да е проверена. Гери съм я хранела точно с домашно квасено и мога да твърдя, че това е истинското кисело мляко, купешките са на светлинни години по качество и вкус.  Grinning

# 12
  • London

Това е най-добрия вариант, ама кравата трябва да е сигурна.
Квасено мляко всъшност е кисело мляко.

# 13

Нищо лошо няма, но както са казали по-горе - от проверен източник. Аз като начало ще давам готово. То поне би трябвало да е минало ветеринарно-санитарен контрол, а като усвоя технологията на заквасване и си взема кравичка на терасата Wink  Wink , може и домашно.....

# 14
  • Варна
Аз давам частично адаптирано мляко. Смятам поне до годинка да не давам кисело (изключвам десертите "Уогурт", които вече давам). Не за друго, ами само като погледна с колко витамини и минерали е обогатено адаптираното (Нутрилон 2), едва ли същите неща могат да се набавят от киселото мляко, особено от купешкото. Затова ще изчакам.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт