въпрос относно пюрета, съдържащи глутен или мляко

  • 569
  • 7
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 649
Моята педиатърка ми каза да не давам глутено съдържащи храни преди навършване на 7-ия месец на бебето. Добре обаче онзи ден като пазарувахме пюрета и купихме 20-ина бройки най-различни видове. като се прибрахме въкщи и установихме че въпреки че пише за след 3-ия месец, два вида от тях съдържат глутен, а два вида - съдържат мляко. Някой знае ли откога може да се въведе мляко /при положение че нямаме алергични в семействата/. И защо пишат за след 3-ия месец след като съдържат глутен?

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз също гледам пюретата да са без глутен,но със млякото не съм се съобразявала.А и като чета съдържанието на мойте пюрета има мляко само в зеленчуковите,а те са за след 4 месеца.
Мойта лекърка пък каза,че ако детето не прояви алергия може да яде и глутенови пюрета!!!
Ти решаваш!!!!

# 2
  • Мнения: 287
Глутенът е един белтък, който бебешкия организъм не може да разгражда до 6 месеца. След 6-ия месец започва синтезирането на ензимите, които го разграждат.
Това, че на бурканчетата пише 3+ според мен показва, че е ситно смляно...

# 3
  • Мнения: 371
Глутенът се въвежда след 6 месец. Ако сте над тази възраст няма защо да се притесняваш да даваш пюрета и с глутен и с мляко.

# 4
  • Мнения: 126
И според мен маркировката след колко месеца е показва по-скоро степента на пасиране на продуктите - например има пюрета 8+, които по съдържание не се различават от 6+, но имат съставки с големината на оризово зърно, защото на тази възраст трябва децата да започват да се учат да дъвчат храната.

# 5
  • Мнения: 3 760
Глутенът се въвежда след 8-9 месец, но никога преди 6-ти!!!!
Все пак по-добре глутен, отколкото мляко  #Crazy #Crazy #Crazy
Захранването трябва да започва с максимално "чисти", еднокомпонентни пюрета... На практика само домашно приготвените отговарят на тези условия. Всички купешки съдържат различни конерванти, захар, нишестета, глутен, мляко и още, и още...
3+ пише само на български пюрета - на другите е забранено!
4+ и следващите - отговарят на степента на пасиране.

# 6
  • Мнения: 4 181
Мъни има и купешки пюрета, които стават за захранване, но просто трябва повечкода се търси и чете Peace
Например Бебевита, Гербер, Семпер, ХИП.
Относно глутена, аз го въведох на 8.5 месеца, а мляко чак към 10-ия.
Като кърмите за какво ви е пюре с мляко.

Просто, когато отидете да купувате пюрета четете добре съдържанието. Това за колко месеца пише на пюрета няма нищо общо с реалността #Crazy
Например ягода с мляко  #Cussing out ,ягоди не се дават до 3 години, а горски плодове до 1.5 години, но това въобще не пречи да има такива пюрета на които пише за над 4 месеца #2gunfire

# 7
  • Canada
  • Мнения: 649
Благодаря за отговорите. изясни ми се всичко. Явно наистина няма да гледам какво пише на пюретата.

Общи условия

Активация на акаунт