Правилно ли постъпвам с храненето? Моля помогнете!

  • 706
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте!

Вероятно сте обсъждали подобни теми множество пъти, но имам нужда от съвети и подкрепа.

Моето слънчице се роди на 12.01 - раждането беше тежко и травмиращо за мен, загубих много кръв и въпреки огромното ми желание да кърмя, кърмата ми е съвсем малко и се дохранваме с НАН. Като цяло беба се буди на около 3 часа, като храненето ни протича така - давам гърда за около 30 минути, след което дохранвам. До вчера изяждаше по 20-40-60-80 милилитра (различно) и заспиваше, но от вчера се получава един цикъл на безкрайно похапване по малко. Изпива 20-30-40 милилитра, дремва малко, след което пак цоква по 10 мл, пак заспива и така чак до следващото хранене.

Ще съм ви много благодарна, ако ме посъветвате как да постъпя в тази ситуация, нормално ли е това, на какво може да се дължи? Колики мисля, че нямаме - при будене си търси ядене с всички признаци на глад, не присвива крачета, не плаче неутешимо. Също така трябва ли задължително да настоявам да изпива някакво конкретно количество мляко или да я оставя тя да си регулира приема според нуждите и глада?

Благодаря предварително на всички отговори!

ПП - с педито се консултирах, тя каза да дохранвам с 50 мл. Добре де, ама детето като е гладно и иска още, аз не мога да я държа гладна и да гледам как реве, защото педито така казало... или пък да я насилвам да яде още, когато е вече дълбоко заспала и категорично отказва повече.

# 1
  • Мнения: 27 524
Първо, недей да се притесняваш.  Hug
Следвай две простички правила - давай колкото поиска и когато поиска.
Бебе не се буди, нито за хранене, нито даже за преобуване, ако се е наакало (излкючение правят недоносените и прекалено сънливи и слабички бебенца, но те са рядкост). Давай й колкото й се пие, на нея също и трябва време да урегулира режима и количеството.
Може да не е гладна при събуждането, да хапва малко, колкото да не те обиди и така не може пак да изгладнее. Бебе, хранено с АМ, общо взето изкарва с интервал от около 3 часа, плюс минус половин час. Засечи и опитай да пропуснеш едно хранене, ако е яла преди час например.

# 2
  • Мнения: 46 436
... Следвай две простички правила - давай колкото поиска и когато поиска ...

Това е Peace

Имай предвиди че бебетата преминават няколко фази на бърз растеж, когато може да се присещат да ядат и през 30 мин., но за няколко дни отшумява, не се притеснявай  Wink

# 3
  • Мнения: 480
 _Ним_ , не се притеснявай, почти всички бебета минават този период. Когато можеш задържай храненето до определения час, когато огладнее по-рано си дай пълната порция, а тя да изяде колкото иска, пък после ще си навакса 3-те часа. Но никога не я събуждай, за да я нахраниш. Няма нищо по-хубаво от сладкия бебешки сън. И един съвет, който ми даде една лекарка, за да ми се увеличи кърмата-давай и двете гърди на едно хранене, а после изцеждай. Така кърмих пълноценно 5 месеца. Пий мляко под всякаква форма, яж плодове, зеленчуци и месо ВСЕКИ ден. И най-важното-почивай си!!  Peace

# 4
  • Мнения: 391
По принцип е добре да се храни през около три часа ,но този режим се установява постепенно. Аз отначало  кърмех  и дохранвах във всеки момент ,в който поиска бебето ,но постепенно влязохме в някакъв относителен график.Има и нещо друго- честото хранене на бебето през час напр.  не позволява на коремчето да почива и увеличава коликите,за това не се препоръчва  хранене на по-кратки интервали. Но това е така , ако си сигурна ,че детето е нахранено ,защото ако е останало гладно е нормално да поиска да яде след час. Дъщеря ми в началото беше много мързелива и заспиваше ,докато суче,поради което  се събуждаше след 20 минути да си дояжда.

Относно количеството мляко- първоначално давах да суче ,след което дохранвах ,като й приготвях пълния грамаж мляко  за съответната възраст ,защото не знаех точно колко изсуква от мен.Така сама определяше с какво количество мляко да се дохрани.

# 5
  • Мнения: 6 607
Първо, недей да се притесняваш.  Hug
Следвай две простички правила - давай колкото поиска и когато поиска.
Бебе не се буди, нито за хранене, нито даже за преобуване, ако се е наакало (излкючение правят недоносените и прекалено сънливи и слабички бебенца, но те са рядкост). Давай й колкото й се пие, на нея също и трябва време да урегулира режима и количеството.
Може да не е гладна при събуждането, да хапва малко, колкото да не те обиди и така не може пак да изгладнее. Бебе, хранено с АМ, общо взето изкарва с интервал от около 3 часа, плюс минус половин час. Засечи и опитай да пропуснеш едно хранене, ако е яла преди час например.
Peace

# 6
  • Мнения: 262
Първо честито бебче! Да ти е жива и здрава и много да ви радва!
На снимките гледам че ви е изписала най-печената акушерка. Блазе ти. Нас ни изписа една намусена с черна къдрава коса.
А храненето. Хич не се притеснявай. И ние минахме през този период на вечен глад. Само на гърдата ми висеше. Но към края на 1 месец се уреголира и започна да си яде на през 3 часа.

# 7
  • Мнения: 150
Честито бебче и от мен. Има някои държави, където е приет т.нар. свободен режим на хранене - т.е. детето се храни винаги, когато поиска. Аз съм привърженик на режима, но при теб е по-сложно, защото сте на смесено хранене. Затова и аз ти препоръчвам засега да даваш когато и колкото поиска, а с времето ще се нагодите към някакъв режим. За кърмата четох, че помага и ядене на ядки. УСПЕХ!!! Peace

# 8
  • Мнения: 34
честито бебче.не се притеснявай.коремчето на бебето е мн. малко и се изморява при сукането.опитай се постепенно да намалиш ам и да остане бебето само на кърма.така ще се стимолират гърдите да произвеждат повече .гледай колко памперса ти мокри.гушкай го повече.успех  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 5 362
давай колкото поиска и когато поиска.

 Бебе, хранено с АМ, общо взето изкарва с интервал от около 3 часа, плюс минус половин час. Засечи и опитай да пропуснеш едно хранене, ако е яла преди час например.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт