Колко пъти седмично давате месо?

  • 1 083
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 793
от скоро въведох месо в менюто на Алекс. давам му пуешко. той в началото не беше много очарован, но сега го яде с апетит. давала съм му 3 пъти до сега и се чудя по колко пъти седмично да му давам. защото си мисля, че не би трябвало да е всеки ден, че би било добре да има дни, в които да си хапва постно. какво ще се посъветвате?

# 1
  • Мнения: 3 379
Ами и аз дадох преди 2-3 седмици за първи път месо, давам през 2-3 дни, или около 2-3 пъти в седмица, сега ще увеличавам на 4 пъти.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 796
Давай му през ден, щом така си преценила. Важното е ти и той да сте щастливи с решението... Защото всеки има различен вкус. Имам чувството, че моята буба може за първо-второ-трето все пържоли да яде, без да й писне - много обича мръвка. Не съм я пробвала на такъв хранителен режим, но все пак опира до лични предпочитания най-вече.
Аз давам 4-5 пъти в седмицата месо поне (а понякога и всеки ден), но моята е на 18 месеца вече.

# 3
  • Мнения: 830
Laughing И моята е "месарка" ( малката ) . В момента от който опита пюре с месо , повече не яде чисто зеленчуково . Сега съм успяла да я излъжа да яде картофките от пилето с картофи ( яхния ) , но ако са готвени само картофи - не ще  Crossing Arms  , и ей такава физиономия ми прави .
Права е Воо че е до вкусови предпочитания .... Но ние сме вече големи и можем да си позволим разни "волности" .
Иначе , когато въведох месото , и аз така се опитвах - няколко пъти седмично , но не издържах дълго ...

# 4
  • Мнения: 1 793
благодаря ви за отговорите Grinning значи карам както преценя Wink засега ще му отпускам някой и друг 'постен' ден, пък зависи какво ще покаже по-нататък - ако много заобича месото може и всеки ден да давам. но засега смятам да не е ежедневно, защото все пак от скоро го въведох.

# 5
  • Мнения: 673
7 дни в седмицата ядем месо  Embarassed

# 6
  • Мнения: 10 256
az si spomniam che gi reduwah edin den meso na drugia den zelenchukowo piure s zaltak i taka kokloto se padne w sedmicata. towa go spazwah strriknto do godinkata.ama sled towa weche ia podkarah kakto mi padne.  Embarassed

# 7
  • Мнения: 6 315
Аз му давам на два дни месо с цел да не получи алергия. Нали не е хубаво всеки ден едно и също да яде, та затова. За момента е на пилешко. Скоро и пуйка ще му дам.

# 8
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
Аз гледам да има 1 ден постно, 1 ден жълтък и 1 риба и всичко останало си е месо. Но и ние вече сме по-големи.

# 9
  • Мнения: 18 542
Ввсеки ден или най-малко 5 пъти седмично. В дните, в които основното ястие е постно давам месна супа и обратното. Ние обаче жълтък и риба не ядем.

# 10
  • Мнения: 7 106
Редувам един дем месно, на следващия зеленчуково.Ева харесва месцето и с удоволствие го  хапва.

# 11
  • Мнения: 3 927
Mесо давам три дни в седмицата.
Хич не ми харесва идеята всеки ден да се ядат мръФки......
Но и бебка не протестира все още на зеленчуковите манджи.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 77
Po syvet namoiata pediatyrka:
Ponedelnik, sriada i petyk - zalenchukovi
vtornik, chetvyrtyk i sybota - meso
nedelia - zelenchyci i plodove

# 13
  • Мнения: 4 358
Винаги съм давала месо през ден, още от самото захранване.
Ако се редува и месото, още по-добре.

# 14
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Аз давам месо през ден, като редувам пилешко, пуешко и заешко. Скоро ще пробвам и телешко

Общи условия

Активация на акаунт