Ядете ли пресни зеленчуци въпреки многото нитрати ?

  • 1 821
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 872
Похапваме салатки по всяко време, вярно че доматите и краставиците са по-безвкусни, но най-много тях ги обичаме.Марули обичам най-малко от всички други зеленчуци. Зеленчуци с нитрати по всяко време на годината има.
Доматите по принцип не могат да натрупват нитрати,или ако натрупват то винаги е в допустима норма, за разлика от зелените растиния и кореноплодните, които са пълни с нитрати.Препоръчват да се накиснат във вода преди да се използват.То пък така се губят част от витамините...Оф,то човек като започне да се замисля за всичко...

# 31
  • Мнения: 27 524
Купувам и ги обезнитрявам  Laughing
Обелени, нарязани на парчета и накиснати за около 20мин в много студена вода, се лишават от 99 процента от нитратите си  Party

# 32
  • София
  • Мнения: 587
Когато ми се дояде - хапвам,но напоследък предпочитам салатка от моркови. Единствено избягвам да купувам марули - въпреки, че много ги обичам. Блонди, това което си споделила звучи интересно, но дали наистина е така? newsm78

# 33
  • Мнения: 6 315
Ям само сезонни плодове и зеленчуци. Детето - също.

# 34
  • Мнения: 2 700
Откакто морското ми свинче щеше да умре от нитрати, а дъщеря ми (като малка) получи адско разстройство от нитратни моркови, и пари да ми дават не купувам и не ям несезонни зелечуци. Те и сезонните не са без хич, но все пак...
А морковите специално гледам да са възможно най-малки и ако може от някоя баба на пазара.

Общи условия

Активация на акаунт