спешна помощ за компютър

  • 5 947
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 223
Всъщност нищо не пречи отново да пуснете тест на паметите, този е много надежден http://hcidesign.com/memtest/  по-старите е възможно и да не открият грешки.
Успех!

# 16
  • Мнения: 4 651
Хех, без да се обиждате всички, ама тъжно ми става като ви чета. Всеки с малко повече опит с домашното ПС започва да дава съвети. Това че са терминологично неточни изобщо няма да коментирам. Резултата - 1 куп домашни майстори ходят да оправят други домашни ПС-та, които продължават да не вървят.
От толкова дадена информация - нищо, ама нищо не би предположил като проблем и нищо не би предложил като решение един уваващ себе си и знанията си човек.

Моя съвет: занесете компютърна на специалист - същия или друг имате свободен избор. Настоявайте да диагностицират проблема и да ви уведомят какъв е и колко ще ви струва поправката му преди да направят каквото и да е. Получените отговори вече можем да обсъдим. И нищо да не разбирате от това, което ви обяснят постарайте се да го запомните и искайте да ви обяснят какъв точно е и как точно е възникнал проблема според тях. Мъгляв отговор - носете си компютъра другаде. Няма начин да нямате познати, които да ви препоръчат място, където са доволни от обслужването.

На мен като не ми хареса направената шпакловка си викам друг майстор, а не се уча по форумите как да шпакловам сама.
  bouquet

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Хех, без да се обиждате всички, ама тъжно ми става като ви чета. Всеки с малко повече опит с домашното ПС започва да дава съвети. Това че са терминологично неточни изобщо няма да коментирам. Резултата - 1 куп домашни майстори ходят да оправят други домашни ПС-та, които продължават да не вървят.
.......

Е, тук във форума за съвети пари не се вземат, а и всеки се изказва според личния си опит. То е ясно че точна диагностика и решение в нета не могат да се дадат. Никой май и не претендира за това Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 345
виж просто исках съвет от изпатил за какво да си отварям очите а не иректно да поправям естествено че щом питам значи не съм компетентна в тази област,но извинявай отговор като сигурно тя си е изтрила файл мен не ме задоволява не съм сигурна за тестове уж не бил  хардуерен или софтуерен проблем но с нищо не ме е убедил в това та затова  питам  а по въпроса диск не са ни дали  т.е. менте е и сигурно там е проблема  благодаря

# 19
  • София
  • Мнения: 1 345
а и още един въпрос колко струва истинския уиндоус казаха че бил скъпичък

# 20
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Никой не може да ти даде съвет какво да направиш само с обяснението, че има син/черен екран инякакви буквички. Точно тези буквички пишат какъв е проблема? Кога се появяват при пускане ли? Рестартира ли се сам компютъра? И най- важното КАКВО ПИШЕ ТАМ НА ЕКРАНА? Кога се появява проблема т.е. какво прави компютъра, когато забие.....?
 Ако ми дадеш повече одробности мога да помогна.
  bouquet

П.п. И никой не слага легален Windows на домашния си компютър. Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 1 345
за буквите не знам защото е на племенницата но знам това дано помогна няколко дни преди да забие се оплака че всичко минало на англииски задало и въпрос който естествено не прочела и потвърдила изчезнали доста икони от екрана след това пуска следващ път син екран рестарт от самосебе си черен екран с някакъв надпис също не го прочела и сам си се рестартира стига пак до там и пак така до безкрай дано поне това насочи на някъде.Много благодаря. А за това защо не слага легален уиндоус?

# 22
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Легален Уиндоус никой не слага, защото е платен  Simple Smile ,нелегалния е абсолютно същия, но е безплатен.

Въпроса, който и е задало е дали иска да махне неизползваните иконки от екрана, тя е казала "Да" и те са се махнали, но не това е причината за проблема. Ако не знаеш какъв е надписът, който излиза, няма как да помогна. Sad

П.п Не обвинявайте хората от фирмата, която ви го поправя - не вярвам те да са виновни. Ти сама казваш, че я попитало нещо и тя дала ОК и после изписало пак нещо....и т.н. Малка е не разбира и сама си омазва компютъра. Най-добре е и сама да се научи да си го оправя. Wink

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 01:22 от nadeto123

# 23
  • Мнения: 4 651
виж просто исках съвет от изпатил за какво да си отварям очите а не иректно да поправям естествено че щом питам значи не съм компетентна в тази област,но извинявай отговор като сигурно тя си е изтрила файл мен не ме задоволява не съм сигурна за тестове уж не бил  хардуерен или софтуерен проблем но с нищо не ме е убедил в това та затова  питам  а по въпроса диск не са ни дали  т.е. менте е и сигурно там е проблема  благодаря
Ето за това говорех и не въпроса ти имах предвид, а отговорите да правиш сама това или онова. И точно това те посъветвах да не се задоволяваш с отговори "ами не знам - сигурно еди какво си". Колкото и да си некомпетентна, т.е да не ти е това професията - заслужаваш читаво обяснение какъв е проблема и как смятат да го отстранят.
И малко разяснения: за да са ви дали диск с Windows, т.е да сте си купили оригинален такъв трябва да сте платили + още поне 250-350 лв. /не ми се проверява сега точната цена/ Софтуера, който идва със сглобения ви във фирма X компютър - Windows, MS Office /Word, Excel ..../ e незаконен/краден, пиратски/. И също до сега кофти "менте" Windows не съм виждала. "Ментето" си е Windows-a, който бихте си купили,но с генериран верен сериен номер или същия номер като на някой купен както си му е реда, т.е платен.

С последното разбира се ни най-малко не насърчавам ползването на нечий труд без пари.
А нелегален Windows се слага, защото не ни се плаща горната сума. И защото можем да дадем 1000 лв за компютър, но още 200 за нещо, което го има крадено - защо пък ли да даваме......?

# 24
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Ako си от София ти препоръчвам ето тази фирма, много добре си разбират от работата.

http://www.pro-bg.com/

П.п. Аз съм от Кюстендил, тук за преинсталация на Windows взимат 10 лв, не 30  newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 1 345
проблема е,че освен да пише домашни и да слуша музика а и да пише на кюго друго не върши в с не влиза и за това мисля,че няма вина стриктна е и като е казано знам,че го спазва.Съмнява ме да не е вирус и да не са го махнали уж тествали ама конкретно нищо не чух.После оплакаха ми се щото ме познават,била се обждала да пита какво е станало да и обяснят причината ама била държала тон честно и на мен ако не ми обяснят като хората и аз ще искам отговор и ако не получа ще мърморя не го занесох на друг щото е в гаранция знам ли после ако стане нещо дали няма да каже ами оправяйте се. Съмнява ме паметта колко е в час  свали я  пред мен от друг комп и я сложи на този защото нямал наличност друга. Пред мен каза че тест апаратът му не бил в час на моя комп преди време пак от него купен по същия начин заби и се оказа май негова вина ама смъмри аз пак нищо не разбирам и мълча значи сложил при мен нещо си там 533мх-ца и му смени слота предполагам другия изгорял или нещо такова и от там вече съмненията бил го пуснал за работи на 600 и нещо си не помня ама то това не отговаряло на друго и такива глупости

# 26
  • София
  • Мнения: 1 345
Ako си от София ти препоръчвам ето тази фирма, много добре си разбират от работата.

http://www.pro-bg.com/

П.п. Аз съм от Кюстендил, тук за преинсталация на Windows взимат 10 лв, не 30  newsm78

ами първия път ил взел 15 понеже уж клиент негов ама сега не можел толко си струвало и понеже и аз съм на мнение компетенто лице да борави не посмях да викна познати да го оправят  незнам нещо ме навява на мисълта,че не е читава работата а и много бръмчи за разлика от моя като мисли или прави нещо странно ми е

# 27
  • София
  • Мнения: 1 345
малко в страни забелязвате ли че пишем и все сме си на един брой теми  195 пр от лява не че ми дреме ама сега го видях  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 1 223
Непременно извикай човек да ти пусне програмите за стабилност, ако не можеш сама да се справиш. По никакъв начин няма да навредят на компютъра - просто ще открият къде и какви точно са нередностите. Дори и да се наложи някой друг да ти преинсталира Уиндолса и да ти форматира харддиска - ТОВА ПО НИКАКЪВ НИКАКЪВ НАЧИН НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТРАЗИ НА ЧАСТИТЕ В КОМПЮТЪРА!Гаранцията отпада само в случай, че се отвори кутията и ако ти казват нещо друго - лъжат! Изключение е само ако се човърка БИОСА, за да се овърклокне системата и вследствие на по-високине волтажи и съответно температури изгори някоя част!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 236
малко в страни забелязвате ли че пишем и все сме си на един брой теми  195 пр от лява не че ми дреме ама сега го видях  newsm78

То е защото мненията в този форум не се броят Laughing

Общи условия

Активация на акаунт