Мъмрите ли по децата си

  • 979
  • 18
  •   1
Отговори
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Моята дъщеричка вече ще бъде първокласничка и сега изникна такъв проблем, че се цупи пред приятелчета да и се казва какво да прави или какво да не прави.А понякога е много непослушна , когато и направя забележка си взима поука , но странното е че аз след това мисля дълго време за това и се чувствам виновна че съм и направила забележка или съм се скарала, може би защото го правя рядко.Вие мъмрите ли децата си и как се чувствате след това.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
разбира се, че правя забележка, когато трябва. и наказания налагам. и по дупетата пляскам (е, виктория вече не). всичко с мярка, последователност и основание.
и винаги им напомням, че ако някой път подмина нечие провинение, не е защото не съм го забелязала, а защото съм преценила, че сами ще се усетят и ще коригират поведението си.

# 2
  • Мнения: 505
Да, понякога май прекалявам  Rolling Eyes Разбираемо е, че дъщеря ти не иска да и правиш забележка пред приятелите и. Аз и до ден днешен няма да забравя как баща ми ми се развика, защо съм довела едно момиче у нас, а тя стоеше в другата стая и чуваше всичко.

# 3
  • Мнения: 4 665
И аз прекалявам понякога и със забележките, и с тона Confused

# 4
  • Мнения: 1 517
На моменти се4 оливаме, особено по отношение на големия  Sad Ама като не си отпушват ушите...100000 пъти едно и също се повтаря и пак тяхната си знаят.

# 5
  • София
  • Мнения: 660
Да,аз редовно правя забележки, но имам чувството,че никой не ме чува.

# 6
  • Мнения: 261
И аз прекалявам понякога и със забележките, и с тона Confused
И аз така. Даже май често прекалявам  newsm78.

# 7
Еми да си призная и аз и подвиквам,колкото и да се старая да не го правя Rolling Eyesно тя как винаги прави то4но това,което не може(ка4ва в/у тв,по масата,рови се постоянно в ко64ето и подобни)и аз повтарям по 100000 пати и икакав резултат и това всеки ден и накрая си поизтарвам нервите,но се страя наистина Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Опитвам се да не го правя, но не винаги успявам...Но откакто се върнах на работа съм значително по-спокойна и търпелива с нея и се случва много по-рядко.

# 9
  • Мнения: 619
Да правя го ,но избягвам да се караме пред другите деца.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
 Да, понякога преклявам и го осъзнавам, но...абе не чуват(особено щерката).
 

# 11
  • Мнения: 5 362
И аз прекалявам понякога и със забележките, и с тона Confused
И аз така,за съжаление.

# 12
  • Мнения: 326
и аз понякога прекалявам но се старая да не му се карам пред децата

# 13
  • Мнения: 2 700
Естествено, че се случва. Не мога да си представя да има майка, която да не го прави. Въпросът е как. Правилно споделяш възрастта на дъщеря ти, защото тя навлиза в период, в който отношението на връзниците й към нея ще придобива все по-голямо значение. Това, което можеш да направиш е да я привикваш насаме и да й се караш на 4 очи. Естествено забележките ти нама да бъдат приети радушно, но поне ще й спестиш "унижението" пред връстниците и шансовете за послушание нарастват.

# 14
  • Мнения: 656
И аз прекалявам понякога и със забележките, и с тона Confused
И аз така Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт