Бебе и алкохол.

  • 8 666
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Пускам темата, защото днес спорихме с едни други майки. Едната си давала бира на детето, което е на 9 месеца. Според тях нищо им нямало на децата от бирата, защото било само една капачка, а ракия можело да си близват като им топнели с пръст. Shocked
Според мен, и това което съм чела , бебешкия и детския организъм се развива в момента активно и дори и малко количество алкохол не е препоръчително, защото би могло да наареди на мозъка. Незнам аз ли съм прекалено вманиачена, но никога не бих дала алкохол на детето си, пък било то и бира.

# 1
  • Мнения: 155
Като бях бременна не пиех, сега кърмя и си позволявам само бира от време на време. Но да дам алкохол на дете....нямам думи! Shocked
Вярно, че едно време са давали винена попара, но все си мисля, че затова има прогрес, информация и такива бабешки глупости е редно да не се следват.
Все пак всеки сам решава, но аз на моя син не бих му дала нищо, което може да е рисково за здравето или развитието му сега и за в бъдеще!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 345
категорично съм против та това си е лудост.Една моя приятелка даже сипва кафе на 2 г си син защото искал и какво даа го правела и то цяла чаша е да ме извиняват такива мами, но смятам че има какво да се прави.И моя син проявява интерес къ тези неща но обяснявам че е люто не е за деца а ако много настоява сипвам сок с подобен цвят и готово. Не смятам,че алкохолът е безвреден а казали от какъв зор му дава бира на 9 м дори няма да си поиска само ако не му се предложи

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Естествено. Винаги съм се чудила на номера с "топването на пръстчето". Струва ми се много идиотско да даваш алкохол на бебе.
А майката, която дава бира на 9м. си дете, вероятно се яуди как да го приспи по-бързо.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
 

                                            ShockedАбе тези майки луди ли са???????

# 5
  • Мнения: 959


                                            ShockedАбе тези майки луди ли са???????

май да Shocked

# 6
  • Мнения: 999
аз също не бих дала алкохол на Мими

# 7
  • Мнения: 264
Според мен е абсолютно ненормално да даваш на такива малки деца алкохол, пък дори и няколко капки!!! Мен понякога ме хваща от две глътки, пък съм голям човек, какво остава за бебе!!! И не е само това - детският и бебешки организъм продължават да се развиват и съзряват години след раждането, на такава малка възраст черният дроб още не може да разгражда както трябва отровите!  #Cussing out

# 8
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз пък давам - всеки ден Mr. Green
Капките за колики Бебинос съдържат 36% алкохол - почти колкото българските водки (37%).

Количеството сигурно е колкото топнатото пръстче Wink

# 9
  • Мнения: 11 003
Дори не бих си го помислила  #Crazy
Смейте ми се на невежеството, но преди да започна да чета във форума, не подозирах, че има толкова много бебета, които хапват винена попара и смучат пръстчета с ракия.  Embarassed

# 10
  • Мнения: 832
Колко се радвам, че сте на моето мнение. Благодаря ви Hug
Защото според тях аз съм се била вманиачавала прекалено за глупости. Децата трябвало да опитат, за да видят, че е гадно и да не искат повече, но за мен не е това начина. Може да му дадеш нещо друго и да го излъжеш, че това има в чашата, то не може да разбере, че му даваш друго.

# 11
  • Мнения: 832
Аз пък давам - всеки ден Mr. Green
Капките за колики Бебинос съдържат 36% алкохол - почти колкото българските водки (37%).

Количеството сигурно е колкото топнатото пръстче Wink

Е как така са за бебета, пък съдържат алкохол. Какво помага той за коликите.

# 12
  • Мнения: 999
Исках да напиша и още нещо, но изпратих първия постинг по погрешка Embarassed
Имам братовчедка която даваше бира на синът си всяка вечер за вечеря заедно с попарата. Той тогава беше на 4-5годинки.Освен че беше много дебел, всичко друго му беше на ред.Сега вече ще завършва училище и е адски умен.Не казвам че е заради бирата, просто споделям с вас Simple Smile
Аз също не бих давала алкохол Naughty

# 13
  • Мнения: 742
 doh doh doh Охххх
За бирата по-бих разбрала да опита. Тя с по-малък процент алкохол, но за ракия..... Naughty
Аз лично съм давала да опита бира Embarassed,но беше доста по голяма.

# 14
  • Мнения: 270
И аз не бих дала.

Общи условия

Активация на акаунт