Бебе и алкохол.

  • 8 675
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Пускам темата, защото днес спорихме с едни други майки. Едната си давала бира на детето, което е на 9 месеца. Според тях нищо им нямало на децата от бирата, защото било само една капачка, а ракия можело да си близват като им топнели с пръст. Shocked
Според мен, и това което съм чела , бебешкия и детския организъм се развива в момента активно и дори и малко количество алкохол не е препоръчително, защото би могло да наареди на мозъка. Незнам аз ли съм прекалено вманиачена, но никога не бих дала алкохол на детето си, пък било то и бира.

# 1
  • Мнения: 155
Като бях бременна не пиех, сега кърмя и си позволявам само бира от време на време. Но да дам алкохол на дете....нямам думи! Shocked
Вярно, че едно време са давали винена попара, но все си мисля, че затова има прогрес, информация и такива бабешки глупости е редно да не се следват.
Все пак всеки сам решава, но аз на моя син не бих му дала нищо, което може да е рисково за здравето или развитието му сега и за в бъдеще!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 345
категорично съм против та това си е лудост.Една моя приятелка даже сипва кафе на 2 г си син защото искал и какво даа го правела и то цяла чаша е да ме извиняват такива мами, но смятам че има какво да се прави.И моя син проявява интерес къ тези неща но обяснявам че е люто не е за деца а ако много настоява сипвам сок с подобен цвят и готово. Не смятам,че алкохолът е безвреден а казали от какъв зор му дава бира на 9 м дори няма да си поиска само ако не му се предложи

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Естествено. Винаги съм се чудила на номера с "топването на пръстчето". Струва ми се много идиотско да даваш алкохол на бебе.
А майката, която дава бира на 9м. си дете, вероятно се яуди как да го приспи по-бързо.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
 

                                            ShockedАбе тези майки луди ли са???????

# 5
  • Мнения: 959


                                            ShockedАбе тези майки луди ли са???????

май да Shocked

# 6
  • Мнения: 999
аз също не бих дала алкохол на Мими

# 7
  • Мнения: 264
Според мен е абсолютно ненормално да даваш на такива малки деца алкохол, пък дори и няколко капки!!! Мен понякога ме хваща от две глътки, пък съм голям човек, какво остава за бебе!!! И не е само това - детският и бебешки организъм продължават да се развиват и съзряват години след раждането, на такава малка възраст черният дроб още не може да разгражда както трябва отровите!  #Cussing out

# 8
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз пък давам - всеки ден Mr. Green
Капките за колики Бебинос съдържат 36% алкохол - почти колкото българските водки (37%).

Количеството сигурно е колкото топнатото пръстче Wink

# 9
  • Мнения: 11 003
Дори не бих си го помислила  #Crazy
Смейте ми се на невежеството, но преди да започна да чета във форума, не подозирах, че има толкова много бебета, които хапват винена попара и смучат пръстчета с ракия.  Embarassed

# 10
  • Мнения: 832
Колко се радвам, че сте на моето мнение. Благодаря ви Hug
Защото според тях аз съм се била вманиачавала прекалено за глупости. Децата трябвало да опитат, за да видят, че е гадно и да не искат повече, но за мен не е това начина. Може да му дадеш нещо друго и да го излъжеш, че това има в чашата, то не може да разбере, че му даваш друго.

# 11
  • Мнения: 832
Аз пък давам - всеки ден Mr. Green
Капките за колики Бебинос съдържат 36% алкохол - почти колкото българските водки (37%).

Количеството сигурно е колкото топнатото пръстче Wink

Е как така са за бебета, пък съдържат алкохол. Какво помага той за коликите.

# 12
  • Мнения: 999
Исках да напиша и още нещо, но изпратих първия постинг по погрешка Embarassed
Имам братовчедка която даваше бира на синът си всяка вечер за вечеря заедно с попарата. Той тогава беше на 4-5годинки.Освен че беше много дебел, всичко друго му беше на ред.Сега вече ще завършва училище и е адски умен.Не казвам че е заради бирата, просто споделям с вас Simple Smile
Аз също не бих давала алкохол Naughty

# 13
  • Мнения: 742
 doh doh doh Охххх
За бирата по-бих разбрала да опита. Тя с по-малък процент алкохол, но за ракия..... Naughty
Аз лично съм давала да опита бира Embarassed,но беше доста по голяма.

# 14
  • Мнения: 270
И аз не бих дала.

# 15
  • Мнения: 439
Аз също не бих дала Naughtyкакъвто и да е алкохол.После се newsm78 защо като пораснат стават алкохолици и не се разделят с чашката Drunk

# 16
  • Мнения: 4 428
Никое друго създание в природата не е толкова податливо на самоунищожение, както хората  Tired И естествено налагаме това нещо и на отрочетата си.
Майка ми и баща ми си пият ракия всеки ден със салатата. Мъжа ми и той си пийва бая бира /за моите представи/ всеки ден с вечерята. Сестра ми също си пийва от време на време винце. Аз пък, като пълна "издънка" почти не близвам алкохол. Пробвах водка на 20г и за тези пет години до сега ми се събира сигурно една бутилка /като в този период се включва студенството ми, което е главният източник на количеството  Mr. Green/
Не мисля да набутвам "зорлем" чашката в ръката на детето ми. Като стане тинейджър, така или иначе ще иска да опита от всичко. Тогава ще пробва /независимо дали съм съгласна или не/ и ще прецени.

# 17
  • Мнения: 352
Това е луда и безотговорна работа
друго не мога да кажа!

# 18
  • Мнения: 2 096
Може и да не вреди, може даже и да помага според някой. Но докато имам мозък в главата си и глава на раменете си не бих дала. Не виждам никаква разумна причина да го правя и никой не може да ме убеди!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Алкохолици стават хората по други причини... Даже, често, когато алкохолът е бил табу вкъщи.

Не ме бийте, не смятам да поя детето си от малко, ама не се втелявайте толкова.

А капките... ами всяка отрова има терапевтична доза, не сте ли чували?

# 20
  • Мнения: 1 448
Естествено, че му давам, но задължително с мезе  rotfImao rotfImbo rotfImao

Що за олигофрения да даваш алкохол на детето си, та аз прясно мляко още не му давам  Tired

# 21
  • Мнения: 1 555
Просто без коментар - бебе и алкохол  #2gunfire

# 22
  • Мнения: 1 098
 doh wavey Е, това вече надмина всякакви мои представи за малоумни майки. Съжалявам, но наистина не трябва да имаш грам мозък да го направиш, после да не те е срам да го споделиш и на всичкото отгоре и да спориш. Нямам думи! bash

# 23
  • Мнения: 2 039
 smile3520
Двете думи не могат да стоят в едно изречение,егати темата!!!

# 24
  • Мнения: 7 723
Алкохолици стават хората по други причини... Даже, често, когато алкохолът е бил табу вкъщи.
....

Абсолютно подкрепям това мнение,
затова мойте си имат режим:
- сутрин- 50 гр на гладно- за перисталтиката на червата е добре
- преди обяд- аперитив- 100гр ракия за добро храносмилане, също и добре се отразява на след обедния сън
- като се събуди от сън- чай с 50 гр коняк- за тонус
- за вечеря- аперитив- 150- 200 гр - отваря апетит, и накрая- бутилка червено вино- за релаксация  Mr. Green

майтапче Laughing
А аз да попитам авторката- защо изобщо новлиза в такива спорове  newsm78
И защо не посъветва тези гениални "майки" да сипят в шишетата на децата им вместо мляко- биричка  Mr. Green- сигурно ще останат доволни  Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 3 787
И аз не смятам,че толкова нищожно количество алкохол може да навреди на детето ,но самата представа за това ми е ужасно противна Sick.Не знам защо.Виждала съм го на много места,вкл.и при наши познати и роднини.
Друг е въпроса,че някои дават на децата да пият бира/не да опитат само/ -това вече е безумие Close.,А това с топването на пръстчето в ракията направо Sick
Но има хора всякакви Tired

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 00:33 от ками

# 26
  • Мнения: 1 233
Как ще се дава алкохол на бебе?! Shocked Не давам на моето!

# 27
  • Мнения: 5 362
Не съм давала,не съм си го и помисляла даже.

# 28
  • Мнения: 6 618
Естествено, че му давам, но задължително с мезе  rotfImao rotfImbo rotfImao

Що за олигофрения да даваш алкохол на детето си, та аз прясно мляко още не му давам  Tired
  е и  със цигарка да е пълна картинката!

За 4-5г дете ,което разбира и да иска да куска да му дадеш да топне пръсче в бирата ,ама 9 месечно ........

# 29
  • Мнения: 1 446
Не съм давала,не съм си го и помисляла даже.
И аз така.

# 30
  • Мнения: 227
Абе много луди има.Една моя позната дава на бебето си кока-кола.

# 31
  • София
  • Мнения: 726
Не бих давала на детето си алкохол.

Ако той като порасне реши да опита едва ли ще мога да го спра, така че ще има достатъчно време "да си навакса".

# 32
  • Мнения: 3 360
Просто без коментар - бебе и алкохол  #2gunfire

 newsm78

# 33
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 221
не знам кой какво дава и не ме интересва, ама един път щях да счупя пръстите на баща й, дал и да си близне вермут. такива простотии ме отвращават просто.

# 34
  • Мнения: 5 026
Не бих давала на детето си алкохол.

Ако той като порасне реши да опита едва ли ще мога да го спра, така че ще има достатъчно време "да си навакса".
Много точно казано.

# 35
  • Мнения: 80
[А аз да попитам авторката- защо изобщо новлиза в такива спорове  newsm78
И защо не посъветва тези гениални "майки" да сипят в шишетата на децата им вместо мляко- биричка  Mr. Green- сигурно ще останат доволни  Thinking
[/quote]
 Peace

# 36
  • Мнения: 4 621
doh doh doh Охххх
За бирата по-бих разбрала да опита. Тя с по-малък процент алкохол, но за ракия..... Naughty
Аз лично съм давала да опита бира Embarassed,но беше доста по голяма.
newsm10

# 37
  • Варна
  • Мнения: 134
Това с топването на пръсчето обикновено се случва при бабите и дядовците, защото те май са свикнали с тая практика. На мен ми се е случвало докато се обърна и да му тикнат пръсче в устата и после като се развикам ми казват че много се вманиячавам Close Направо #Cussing out #2gunfire

# 38
  • Мнения: 1 427
То е въпрос на престиж и гордост за родителите-"Моето дете яде всичко и си пиийва биричка и ракия" Close Какво се възмущаваме-изоставаме!Я сипете по една ракийка за обяд на бебоците-току виж спят цял ден!

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 702
Не знам какво точно отключва алкохолизма, но и аз смятам, че тази простотия събужда вкуса на детето към алкохола.
На 9 месеца то дори не би се сетило да си поиска.  Не знам що за човек трябва да си, за да ти хрумне изобщо да го правиш.

# 40
# 41
  • Мнения: 83
Има много странни хора. Не бих дала на детето си алкохол даже доколкото знам не трябва кърмеща майка да употребява алкохол, но аз съм си позволявала да пия бира.                               

 Вие пиели ли сте докато сте кърмили?

# 42
  • Мнения: 11 003
Вие пиели ли сте докато сте кърмили?

От време на време си позволявам по чаша вино или бира.

# 43
  • Мнения: 2 100
Спомних си моето детство и как всичко, което ми забраниха, ми се искаше още повече да опитам Simple Smile И на мен са ми давали да опитвам бира и ракия, за да видя, че са горчиви и парят. Братовчедка ми като беше малка редовно и даваха бира, и то баба й! Детето си е умно и е голяма хубавица Simple Smile Просто отбелязвам, че няма нищо общо с интелекта на детето. На моето дете бих дала само да опита ако толкова много иска, за да види, че е гадно. А ракия...на мен самата ми е трудно да пия, какво остава да се хареса на едно дете Simple Smile Но наистина на 9 месечно бебе ако не му дадат няма как да си поиска!

# 44
  • Мнения: 3 478
Бе то лошо няма да опита, Джиджа, ама на 9 месеца Shocked. И аз съм била на няколко годинки като са ми давали да си топна пръста, но това ми се струва прекалено.

# 45
  • Мнения: 3 069
Никога не бих си позволила да направя това и не одобрявам подобни прояви!

# 46
# 47
  • Мнения: 19 296
и аз не бих дала алкохол на 9месечно бебе.голяма простотия.

# 48
  • Мнения: 2 100
missZ Peace, писах, че на 9 месеца надали си е поискало само. Не одобрявам разбира се на толкова малко да се дава и бира дори!  Peace

# 49
  • Мнения: 83
Добре де искам да споделите какво мислите за  пиенето на алкохол докато се кърми детето. Как може да повлияе това на едно дете? Нашият педиатър, казва че от бирата се увеличава кърмата ,но полезна ли е тя за детето?

# 50
  • София
  • Мнения: 5 079
Не давам! Naughty Той и не проявява интерес към нашите храни и напитки все още. Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 10 323
Хаховци всякакви! Но предчувствам, че на рождения ден на дъщеря ми това ще е проблем с някои от бабите и дядовците, те вече веднъж си направиха устата, ама... bash

Пък аз знам, че бирата категорично НЕ увеличава кърмата (от нашата педиатърка и от литературата).

# 52
  • Мнения: 313
 Не го проумявам това!!!!!!! Shocked

# 53
  • София
  • Мнения: 6 250
Не! Naughty
Свекъра на миналата нова година му топна бибата в шампанското и с мъжа ми щяхме да го изядем! Всъщност май веднъж мъжа ми му даде да опита бира, за да му гледа смешната физиономия  Embarassed hahaha, но аз му секнах мерака набързо. При нас това е въпрос на принцип. Сега малкия знае, че кафе и кола децата не пият (за него бирата и колата май са едно и също).

А на мъжа ми братовчедка даваше на сина си да пие вино - ама да си сръбва, на няколко пъти го засякох хлапето (на 5-6 год. беше). Бяхме на детски рожден ден, то си играе с децата, по някое време се навърта край нея и й надига чашата и пак така. #Crazy

# 54
  • Мнения: 1 672


                                            ShockedАбе тези майки луди ли са???????
нема друго определение за тези жени аз и майки не бих могла да ги нарека щом правят подобно нещо

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Твърдо против даването на алкохол на бебета и деца!

# 56
  • Мнения: 773
А на мъжа ми братовчедка даваше на сина си да пие вино - ама да си сръбва, на няколко пъти го засякох хлапето (на 5-6 год. беше). Бяхме на детски рожден ден, то си играе с децата, по някое време се навърта край нея и й надига чашата и пак така. #Crazy
Shocked

 Бира и бебе на 9 месеца Shocked #Crazy Някои бебета са още само на мляко на 9 месеца, а те вече биричка пийват.
 Какво ли ще консумират тези деца на 18 newsm78, след като още от малки ще са свикнали с виното и бирата. по тоя принцип на 10 вече трябва да са на водка и ракия. Drunk Представям си как си крият патронката в пясъчника и си сръбват от време на време докато си строят замъци. Ама то вече май няма да има нужда и да я крият де.

# 57
  • София
  • Мнения: 7 190
Ама как изобщо може да му хрумне на човек да дава алкохол на бебета и малки деца  Shocked По тая логика може да им се дава да дръпнат и от цигара.
Стига бе, не мога да повярвам, че има такива хора!
Ужас!

# 58
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Ама как изобщо може да му хрумне на човек да дава алкохол на бебета и малки деца  Shocked По тая логика може да им се дава да дръпнат и от цигара.
Стига бе, не мога да повярвам, че има такива хора!
Ужас!
или една магистралка  hahahaНе съм пила докато кърмех и не мисля,че съм изгубила кой знае какво.
Не мога да разбера защо въобще е необходимо да дават на децата да опитват алкохол,смисъл какви  са аргументите-да свикват отрано ли? newsm78

# 59
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Категорично не Naughty
Та защо спираме цигарите и алкохола като забременеем???

# 60
  • в Низината
  • Мнения: 705
Аз познавах една майка, която даваше бира на дъщеря си още от 4-месечна и го смяташе за напълно нормално. Даже и се виждаше странно как можело аз да не съм давала на сина си!? Хора всякакви!!!

# 61
  • Мнения: 474
Пускам темата, защото днес спорихме с едни други майки. Едната си давала бира на детето, което е на 9 месеца. Според тях нищо им нямало на децата от бирата, защото било само една капачка, а ракия можело да си близват като им топнели с пръст. Shocked
Моля???????  doh
Ами що не вземе да му даде да си дръпне и от цигарата...... smile3527

# 62
  • Мнения: 342
Що за въпрос.....?И от къв зор да давам на детето си алкохол....

# 63
  • София
  • Мнения: 581
Толкова е странно това,че дори си помислих ,че се шегуваш.Категорично против съм Peace

# 64
  • Мнения: 4 406
свързано е с бабиният фолклор за спокойно спящото дете, което яло попара от вино и хляб, предполагам...
винаги съм била против.

# 65
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Даже и се виждаше странно как можело аз да не съм давала на сина си!?
Shocked #Crazy Shocked

# 66
  • Мнения: 311
За мен алкохол и бебе са несъвместими неща.

# 67
  • Мнения: 272
Въобще не ми е чудно. Мойта племеница е същата, на 2 години е  и й дават и биричка и кафенце, и даже са горди че детето им кавало Моля и е много социално, а мойто без бира и кафе е срамежливо. Ама да си гледат работата, ще има да пие бира и кафе като порасне, сега НЕ!

# 68
  • Мнения: 423
Като бях бременна не пиех, сега кърмя и си позволявам само бира от време на време. Но да дам алкохол на дете....нямам думи! Shocked
Вярно, че едно време са давали винена попара, но все си мисля, че затова има прогрес, информация и такива бабешки глупости е редно да не се следват.
Все пак всеки сам решава, но аз на моя син не бих му дала нищо, което може да е рисково за здравето или развитието му сега и за в бъдеще!
Хубаво, но ти незнаеш ли, че когато кърмиш е много, много пъти по-важно какво пиеш и ядеш, отколкото докато си бременна? Какво значи това да даваш алкохол на детето си? Едва ли някой го прави, а това да дадеш да си близне малко пяна от чашата ти с бира няма нищо общо и аз самата съм го правила и ще продължавам Hug

# 69
  • Мнения: 2 910
Това е ненормална работа Shocked

# 70
  • Мнения: 145
Егати абсурда-нямам думи!

# 71
  • Мнения: 423
За кое по-точно говорите, че е абсурд, че неразбрах?

# 72
  • Мнения: 4 717
аз пък веднъж на една опашка слушах майки да се разправят за "безотказен лек с/у колики" - смяно кафе, по 1 лъжичка щом бебето започне да плаче ooooh! #Crazy

братовчед ми като бях малка разказваше как в първи клас баща му го учил да носи ракиена чашка на рамото си, а после да я глътне на екс, това беше голяма хвалба, че се справял в очите на баща си #2gunfire

# 73
Не бих и дала алкохол!

# 74
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз не бих дала естествено. Naughty

# 75
  • Мнения: 306
свързано е с бабиният фолклор за спокойно спящото дете, което яло попара от вино и хляб, предполагам...
винаги съм била против.

Никога не съм си и помисляла да приучавам дъщеря ми ди да пие алкохол #Crazy

# 76
  • Мнения: 73
Горките дечица и аз съм свидетел особено за бирата.от алкохола се затъпява

# 77
  • Мнения: 3 621
не бих дала алкохол на детето си , аз и сега не съм близвала и капка алкохол ........
учудвам се как има майки които явно си правят експерименти с децата си , моя приятелка така и не спря да си пиива дори и когато кърмеше , казваше че 50 грама не пречат , е да ама сега детето и е доста болнаво и има ужасно много алергии

# 78
  • Мнения: 2 829
Въобще не ми е чудно. Мойта племеница е същата, на 2 години е  и й дават и биричка и кафенце, и даже са горди че детето им кавало Моля и е много социално, а мойто без бира и кафе е срамежливо. Ама да си гледат работата, ще има да пие бира и кафе като порасне, сега НЕ!




 ooooh! ooooh! ooooh!

съгласна съм с теб-хубаво правиш,че не даваш

# 79
  • Мнения: 27 524
Гледам да не робувам на крайностите. До годинка алкохол не е вкусвал. След това се е случвало да близне от пяната на бирата, а наскоро опита и глътчица. Твърд алкохол - не. Има си редно и нередно  Peace

# 80
  • Мнения: 678
Моля, моля! То ССФ не знае вкуса на алкохола, та детето й ли ще знае какво е това  Naughty
Айде да не се правиме на светици - рано, или късно всяка ще даде да опита. Защо се възмущавате на другите, нали всеки има право на избор. На мен са ми давали като малка кафена лъжичка вино срещу колики, като малко по-голяма да си топна пръстчето на тате в чашката - пък алкохолик не съм станала, не бих казала, че съм й глупава.
Когато му дойде времето ще му дам да опита! А сега ме разкъсайте  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 423
А колко от вас пушат мили майки? По-добре близване на пяна от бира, отколкото дим от смръдливи цигари и не ми пишете сега, че пушите на терасата и не ви се случва да запалите пред детето ви Naughty, защото няма да ви повярвам Peace и недейте да оворите глупости от сорта на приобщаване към алкохола, защото е адски смешно, моля ви недейте Praynig, повтарям се, но никой не говори да даваш на бебе алкохол, а за това когато пиеш например бира и виждаш, че на детето му е интересно и иска да опита да му дадеш да лизне малко от пяната, какво лошо?????????!!!!!!!!!!!все пак това не е наркотик, нали? Тъпчем ги с консерванти, дишат гадния въздух и дима от цигари, зеленчуците и плодовете не са ни като хората и това им даваме, та пяната на бира ще ни е проблем, айде стига де!!!!!

# 82
  • Мнения: 6 029
А колко от вас пушат мили майки? По-добре близване на пяна от бира, отколкото дим от смръдливи цигари и не ми пишете сега, че пушите на терасата и не ви се случва да запалите пред детето ви Naughty,

на затворено пространство не пуша, когато има деца. па ако щеш ми вярвай.

и да, давам бира на дъщеря си, пийва си от чашата на баща й. надали ще й стане нещо.

# 83
  • Мнения: 438
Против съм даването на алкохол на лица под 15 години. Тогава само бира и то мноооого рядко 1-2 пъти годишно.Може да е крайно но така мисля  Sunglasses   Grinning Не пуша..

# 84
  • София
  • Мнения: 4 899
Не пуша и не близвам алкохол, откакто забременях. И колкото по-дълго опазя детето си от тези вредни навици, толкова по-добре. Но и аз съм на мнение, че ако иска да опита, по-добре е да му се даде, а не да му се забрани - всички знаем, че забраненият плод е най-сладък.

# 85
  • Мнения: 306
Моля, моля! То ССФ не знае вкуса на алкохола, та детето й ли ще знае какво е това  Naughty
Айде да не се правиме на светици - рано, или късно всяка ще даде да опита. Защо се възмущавате на другите, нали всеки има право на избор. На мен са ми давали като малка кафена лъжичка вино срещу колики, като малко по-голяма да си топна пръстчето на тате в чашката - пък алкохолик не съм станала, не бих казала, че съм й глупава.
Когато му дойде времето ще му дам да опита! А сега ме разкъсайте  Mr. Green
Ами да, сигурно, като влязат в пубертета...и сигурно и сами ще си вземат.
Ама в темата май за бебета се говори... newsm78

# 86
  • Мнения: 521
 ooooh! тези жени са луди!!!

# 87
  • по света
  • Мнения: 1 587
По принцип не пием и не мога да си представя да дам алкохол на детето си.

# 88
  • Мнения: 2 677
Пуша и пия. Но акъл в главата ми все още се намира.
Не си правя илюзии, че ще го опазя до 16-годишен да не близне алкохол, но пък даването му на невръстни деца ми звучи, меко казано, безумие.
Имам позната, която дава на сина си (2,5 годинки) бира, и то не само за проба от пяната, както и ракия, отново не колкото за проба - хлапето само си хваща чашата и я надига...  Не съм нито на едната крайност, нито на другата, но това наистина е изключително безотговорно и неприемливо за мен.

# 89
  • Мнения: 423
Дъщеря ми опита ПЯНА от бира, на 1г. за пръв път и никак не и хареса, но преди да опита толкова много искаше и се тръшкаше, че прецених, че по-добрия вариант е да и дам да опита, отколкото да надигне бутилката без да видя и така. Сега вече е на 1г. и 7м. и като ме види, че пия бира неиска да я погледне дори Wink, та затова давайте на децата си да опитат от всичко, за да не го направят във ваше отсъствие, което е неизбежно при категорично забраняване. Naughty

P.S. Не говоря за наркотици и твърд алкохол Peace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Laughing

# 90
  • Мнения: 73
Темата е за бебета да.И аз след годинка съм захранена с бира.

# 91
  • София
  • Мнения: 4 899
.....  (2,5 годинки)  - хлапето само си хваща чашата и я надига....

 #Shocked  Загубих ума и дума ...

# 92
  • Мнения: 1 289
Пуша и пия. Но акъл в главата ми все още се намира.
Не си правя илюзии, че ще го опазя до 16-годишен да не близне алкохол, но пък даването му на невръстни деца ми звучи, меко казано, безумие.
...Не съм нито на едната крайност, нито на другата, но това наистина е изключително безотговорно и неприемливо за мен.


И аз не мога да проумея подобно родителско безотговорно отношение.Мож би затова "държа детето си в кувиоз"... като не му давам да опита от всичко,за да не му стане нещо,а било то шоколад,газирани напитки и прочее.

# 93
  • Мнения: 474
аз пък веднъж на една опашка слушах майки да се разправят за "безотказен лек с/у колики" - смяно кафе, по 1 лъжичка щом бебето започне да плаче ooooh! #Crazy

братовчед ми като бях малка разказваше как в първи клас баща му го учил да носи ракиена чашка на рамото си, а после да я глътне на екс, това беше голяма хвалба, че се справял в очите на баща си #2gunfire
smile3555 smile3555 smile3555 smile3555
Абе, аз къде живея??????

# 94
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Еее, ми пие им се на децата !  Mr. Green кафе, бира, ракийка ...
Иначе по темата - и аз пуша и пия, но бебо няма скоро да го огрее  Naughty

# 95
  • Мнения: 474
Еее, ми пие им се на децата !  Mr. Green кафе, бира, ракийка ...
Иначе по темата - и аз пуша и пия, но бебо няма скоро да го огрее  Naughty
Peace /само дето не пия/

# 96
  • София
  • Мнения: 672
ама как алкохол на бебетата?!? Тва е лудост и аз не бих дала Simple Smile

Ама да ви кажа, знам че ако много ви реве бебчето, една капачка ракия на вечерта и до ранния следобед няма да се събуди Wink Това го знам от опит на една моя приятелка...

А като се събуди сигурно ще го тресе махмурлука и пак няма да му се реве

# 97
# 98
# 99
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
И аз съм против даването на алкохол на бебета и малки деца. Нямам все още свои(засега  Wink ),в осма г. с. съм и съм ограничила приемането на алкохол и кафе до минимум.Тоест по едно дълго кафе на ден и по една две чаши бира,когато се съберем с приятели, а толкова много обичам да пия бира.......... Sad , но бебето преди всичко.

# 100
  • Мнения: 528
мойта много обича бира ий давам само колко да си близне е верно че после иска още и още но като й кажа че няма и тя спира.Ракия един ден опита неволна еи то беше вината на бащай щото си сипал ракия в нейната чаша и тя надига и после рев.Разбирасе ние се ошашавихме и такъв  #2gunfire #Cussing out бой изяде таткото и след няма и 10 минути заспа като тараба,а сутринта едва стана от ракията

# 101
  • Мнения: 1 121
Това е най-абсурдното нещо, което съм чела! Явно някои родители нямат търпение децата им да пораснат и да им подражават във всяко отношение Twisted Evil

# 102
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Досега от както се е родил е изпил 2 или 3 глътки бира...... и то само на празник де.....

# 103
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Аз пък давам - всеки ден Mr. Green
Капките за колики Бебинос съдържат 36% алкохол - почти колкото българските водки (37%).

Количеството сигурно е колкото топнатото пръстче Wink

Така е. Много ме кефи да чета изтръпнали постинги с оцъклени очи и прочее... Но за това, което си споменала, никой не се замисля дори  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт