Йодит или нещо подобно?

  • 447
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Някой от вас пил ли е Йодит (не съм сигурна за името,защото не мога да разчета рецептата,а до колкото си спомням това казаха на ЖК)?Пие се веднъж седмично,съхранява се в хладилник,бил за щитовидната жлеза.Казаха ми да го пия на ЖК,другият доктор,при който ходя не ми е изписвал такова нещо и сега се чудя дали да си купувам newsm78А и никъде не прочетох някой да е пил нещо по-различно от фолиева киселина,витамини или някакъв препарат (хормонален ако се е налагало в началото на брененността) Rolling Eyes

# 1
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Мои познати са пили Йодит,когато им спряха хормона.Но пък и аз също съм с проблеми на щитовидната жлеза,спряха ми хормона, но Йодит не ми казха да пия.Предполагам,че е индивидуално и зависи от изследваниятя.Ако са ти казали да го пиеш,явно имаш нужда.

# 2
  • Мнения: 8 917
Дори не знам за такова нещо.

# 3
  • Мнения: 5 362
Дори не знам за такова нещо.
И аз.

# 4
  • Мнения: 11
Пила съм Йодит по време на бременността си, тъй като имам проблеми с щитовидната жлеза от години.От ЖК ме изпратиха при ендокринолог и след като ми пусна някои изследвания той ми изписа въпросното лекарство, което пиех всеки ден до края на бременността.

# 5
  • Мнения: 6 461
Аз съм заболяване на щитовидната жлеза ,но не са ми изписвали и през двете бременностти нещо подобно.

# 6
Пиех йод на таблетки 1 път седмично през първите 5-6 месеца. Трябваше да ги пия през цялата бременност, но по стечение на обстоятелствата си смених гинеколожката, а новата каза че няма нужда от таблетките  newsm78 и ми препоръча да пия витамини матерна.  
 А иначе нямам проблеми с щитовидната жлеза.

# 7
  • Мнения: 236
Точно това е странното-още не са ми правени никакви изследвания,а тя ми го изписа без дори да пита дали имам проблеми сщитовидната жлеза(а аз по принцип нямам).Ще взема да изчакам додругата седмица и да питам другият гинеколог какво да правя.

# 8
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Явно е магьосница жената.Познала е,само като те е видяла. Joy
Ужас!Консултирай се и с друг лекар.

Общи условия

Активация на акаунт