Отговори
# 15
  • Мнения: 289
Да се включа и аз като мнооого препатил шофьор  Grinning

Определено не могат да ти вземат документите когато отидеш - това не се прави дори когато се съставя акт - ако се състави акт ти взимат талона само, и можеш да продължиш да караш с акта. Ако откажеш да го подпишеш, трябва да намерят двама свидетели, които да подпишат. Писането на възражение в самия акт няма никакъв смисъл - ако искаш да възразяваш, вариантът е да заведеш дело - след акта пишеш опровержение, даваш го в полицията с копие от акта, и чакаш призовка от съда да се явиш за обжалване.

Относно случката, мисля че изобщо няма причина да се притесняваш - според мен е станала грешка. Аз имах случай, в който един.. дрогиран предполагам, щото не отчете алкохол пробата, ме удари както бях спряла на един светофар. След това ме заобиколи докато се усетя какво става, и побягна. Тръгнах да го гоня, като междувременно се обадих в полицията, ако имат патрул някъде в района, да го спре, а дежурния ми обясни просто да му видя номера, и да го оставя да си бяга  #Crazy Чудя се, колко ли такива случаи има - ами ако сбъркаш в цялата лудница една буква дори?? Или пък цифра?? Ще привикват и ще разпитват нищо неподозиращи хора! Още повече че голяма част от колите се карат не от този, на когото се водят по документи, а от полицията ще извикат него. Така че, предпочетох да си го догоня, и да се разберем на момента  Mr. Green
Твърде вероятно е и във вашия случай да е станало нещо такова.
Надявам се бързо да се разплете случая  Peace

# 16
  • Мнения: 6 206
Да попитам препатилия шофьор, имам акт от 04,12 и колата е спряна от движение. Не знам колко е сумата, какъв е редът за обжалване на акта и докога.
Принципно не искам да се занимавам с обжалване освен ако сумата не е много голяма, примерно над 200 лв
Аз пък искам да похваля служителите на КАТ днес. Отидох точно в 4 без 2, прие ме госпожата, обслужи ме, вече бяха приключили по другите гишета, обърнах се към един друг полицай и ме пуснаха навсякъде. Не бяха длъжни.
За разлика от едни самозабравили се служителки на Булстат, които ме изгониха в 11:58, защото им започвала почивката в 12:00 съм щяла да им взема 1 минута от безценната почивка. Много съм разочарована от наглостта и безочието им, при положение, че миналия път като бях там, бях в 8:50, работното им време е от 9, те благоволиха да пристигнат в 9:20 първата, в 9:30 другите две. И днес за две минути ме изгониха, дори нямаха право. Вече пуснах жалба до Изпълнителния Директор на Агенция по Вписвания и въобще не възнамерявам да оставя така нещата. Ще си гоня нещата до дупка. Няма да оставя някаква си самозабравила се лелка да се гаври с хората. Съветвам всеки недоволен да прави така, вместо постоянно да се роптае срещу всичко и всеки.
По темата - мисля, че става въпрос за грешка, може би госпожата, която е пуснала жалбата не е видяла правилно номера и има объркана някоя цифра. Сигурна съм, че всичко ще бъде наред. Поне би трябвало.

# 17
  • Мнения: 289
Каспър, мисля че си изпуснала сроковете  Thinking
След като се състави акта, имаш 3 дни, за да обжалваш, т.е. да напишеш разяснение по случая, с което евентуално да се съобразят, като определят наказанието. След това излиза решение - до 1 месец, в което ти съобщават колко е глобата, и колко точки са ти отнели, и ти връщат талона. Тогава ще видиш колко ти е глобата, и ако искаш да обжалваш вече решението по акта, имаш 7 дни срок, за да внесеш жалба, отново в полицията, с което случаят се насочва към съда, и чакаш да ти изпратят призовка.
Не зная какво е било "провинението" ти, така да се каже  Grinning, но ако е само спиране от движение, мисля че няма да надхвърли 200 лева.

# 18
  • Мнения: 27 524
Адаш, стискам палци всичко да е наред и чакаме развитието  Heart Eyes

# 19
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Определено не могат да ти вземат документите когато отидеш - това не се прави дори когато се съставя акт...
Откъде да ми хрумне на мене, че ще ми пишат акт - дори без да ми погледнат колата, без да извикат човека, подал оплакването #Crazy? В призовката (друг е въпросът пък тя колко е законна, защото ги пускат по пощенските кутии вече!) пишеше - справка, и аз отивам като примерна гражданка да видя за какво става въпрос. Вие ли сте собственик на еди-кой си автомобил - аз съм, дайте шофьорска книжка, дайте лична карта, щракат по компютъра нещо; да, добре - излезте сега отвън и изчакайте; а документите ми? - ами след малко ще ви извикаме. 'След малко'-то стана половин час и повече, шефът ми загря GSM-а какво толкова става и защо се бавя, тропнах на вратата, питам - така и така, припират ми от офиса, кога ще ми върнете документите, за да мога да си тръгна? - онези се подхилкват ехидно и пак - след малко. После - я сега подпиши тоя акт. Казвам - как да подпиша, като нещата, написани в него не са верни?! Ами като не щеш да подпишеш - няма документи Shocked. Казвам - нямате основание и право да ми задържате документите - за много неща имали право те Close Shocked, да не съм се правела на разбираща Twisted Evil. Продължението го написах по-горе.

# 20
  • Мнения: 6 206
Каспър, мисля че си изпуснала сроковете  Thinking
След като се състави акта, имаш 3 дни, за да обжалваш, т.е. да напишеш разяснение по случая, с което евентуално да се съобразят, като определят наказанието. След това излиза решение - до 1 месец, в което ти съобщават колко е глобата, и колко точки са ти отнели, и ти връщат талона. Тогава ще видиш колко ти е глобата, и ако искаш да обжалваш вече решението по акта, имаш 7 дни срок, за да внесеш жалба, отново в полицията, с което случаят се насочва към съда, и чакаш да ти изпратят призовка.
Не зная какво е било "провинението" ти, така да се каже  Grinning, но ако е само спиране от движение, мисля че няма да надхвърли 200 лева.
Значи точно това питах, решението и глобата да се обжалва.
"Провинението" е спиране на колата от движение заради пукнато стъкло, леко беше пукнато.
С това стъкло са ме спирали поне 5-6 пъти и никой не се е заяждал, обаче един катаджия ни направи луди гъби, чак и спиране от движение. Сигурно не му беше пуснала жената, знам ли.
Имаш ли представа колко може да е глобата на такъв акт?
Ще гледам понеделник да отида до КАТ да видим как стоят нещата.

# 21
  • Мнения: 1 418
Каспър, мисля че си изпуснала сроковете  Thinking
След като се състави акта, имаш 3 дни, за да обжалваш, т.е. да напишеш разяснение по случая, с което евентуално да се съобразят, като определят наказанието. След това излиза решение - до 1 месец, в което ти съобщават колко е глобата, и колко точки са ти отнели, и ти връщат талона. Тогава ще видиш колко ти е глобата, и ако искаш да обжалваш вече решението по акта, имаш 7 дни срок, за да внесеш жалба, отново в полицията, с което случаят се насочва към съда, и чакаш да ти изпратят призовка.
Не зная какво е било "провинението" ти, така да се каже  Grinning, но ако е само спиране от движение, мисля че няма да надхвърли 200 лева.
Значи точно това питах, решението и глобата да се обжалва.
"Провинението" е спиране на колата от движение заради пукнато стъкло, леко беше пукнато.
С това стъкло са ме спирали поне 5-6 пъти и никой не се е заяждал, обаче един катаджия ни направи луди гъби, чак и спиране от движение. Сигурно не му беше пуснала жената, знам ли.
Имаш ли представа колко може да е глобата на такъв акт?
Ще гледам понеделник да отида до КАТ да видим как стоят нещата.
Като решат да се заяждат граници нямат.И аз карам на халогени от сума време,но оня ден ме спряха и ми направиха акт.Кво да правиш?Все на някой трябва да си го изкарат.

# 22
  • Мнения: 289
"Провинението" е спиране на колата от движение заради пукнато стъкло, леко беше пукнато.

Ами не, не зная точно колко е, но като гледам че отнемат между 5 и 7 точки за това, едва ли е висока и глобата... Ти споменяваше 200.. но струва ми се че едва ли ще е повече от 50 лв.
Не зная как са скочили глобите, но аз имах акт за ПТП, по който ми отнеха цели 17 точки  ooooh!  а глобата беше 120 лв. /не че я платих де/.
Стискам палци всичко да се уреди бързо, защото обжалването и съденето са много досадна работа  Peace

# 23
  • Мнения: 183
Каспър, мисля че си изпуснала сроковете  Thinking
След като се състави акта, имаш 3 дни, за да обжалваш, т.е. да напишеш разяснение по случая, с което евентуално да се съобразят, като определят наказанието. След това излиза решение - до 1 месец, в което ти ....
Значи точно това питах, решението и глобата да се обжалва.
"Провинението" е спиране на колата от движение заради пукнато стъкло, леко беше пукнато.
С това стъкло са ме спирали поне 5-6 пъти и никой не се е заяждал, обаче един катаджия ни направи луди гъби, чак и спиране от движение. Сигурно не му беше пуснала жената, знам ли.
Имаш ли представа колко може да е глобата на такъв акт?
Ще гледам понеделник да отида до КАТ да видим как стоят нещата.
ами на самият акт трябва да има срок за това в колко дни може да го обжалваш мисля че е между 3 и 7 дни който ти си изпуснала после до 1 ,есец ти излиза наказателно постановление и там пише колко и по кой членове те наказват и понякога в самият член примерно сумата е между 100 и 500лв и те ако те накажат с 250 ти може да искаш да се намали и т.н. а може да те накажат и с отнемане на книжката виж си акта и по кой член ти го пишат и виж в закона каква е глобата горе-долу и в какви граници е

# 24
  • Мнения: 1 152
Случката не е случайна. Това е инсценирано, за да може "някой да обере парсата" уж нарочно. Просто въпросната лелка си търси изкупителна жертва за акт, чрез който да си вземе от каското.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 375
Аз пък да кажа за друг случай. Да имате предвид и такава ситуация. Преди няколко години се докоснахме съвсем леко странично с еднао друго момиче. Слизаме - малко приказки, малки щети и се съгласяваме да не викаме КАТ. Разбрахме се, че и двете можехме да внимаваме повече и така. След няколко месеца идва въпросното уведомление. Оказва се, че тя е извикала КАТ на място след като аз съм си тръгнала и дори има чертежи, скици и т.н. Аз отдавна си бях оправила колата.

Ккато и да е. На мен ми се размина с 20 лв, защото аз естествено си признах- реших, че е по-добре, а катаджията в КАТ излезе свестен и написа нещо дребно. Напускане на местопроизществието било доста по-сериозно...

Но изводът ми беше - вече никога така. КАТ до дупка. На каката някой батко след това явно и е напомнил, че е по-добре да има протокол от КАТ, заради застрахователя си. А на мен това ми беше първия допир с КАТ след повече от 10 години шофьорлък!

Пожелавам ти успех, но най-добре си потърси адвокат за всеки случай.

# 26
  • Мнения: 4 668
Случката не е случайна. Това е инсценирано, за да може "някой да обере парсата" уж нарочно. Просто въпросната лелка си търси изкупителна жертва за акт, чрез който да си вземе от каското.

И аз не мога да се отърва от тази мисъл  Rolling Eyes

Всъщност ние закарахме колата там , двама полицаи я огледаха и категорично заявиха ,ч е тази кола не е удряна не само сега , а по принцип ...

Въпросната трътка дойде , оказа се , че не е лелка , а доста по - млада . Не знам защо полицаят така ми я представи първият път  newsm78

Видя колата и заяви , че не същата , мъжът ми не е шофъорът , този който я е ударил изведнъж стана със светлосиня кола и не била комби  Shocked
Направо побеснях ... На въпроса ми защо набеждава така след като не е сигурна , ми се тросна нещо и се държа нагло  Close Аз ако съм била щяла ли съм да видя в тъмното  Close И това обеснява всичко ...
Само и казах да си държи езика зад зъбите , за да не си ги събира после последните ...
Попитах полицаят какво ще правим , онази се развика , че все някой трябва да плати ... и сега ще тъсят други хора , представяте ли си колко коли имат същият № с различна серия  Rolling Eyes

Подразни ме и това ,че много се натягаха катаджиите за едната и ударена броня ... по
пътищата стават жестоки неща , те седнали с това да си губят времето .

Като цяло приключи всичко , унищожиха преписката срещу нас , но ме е яд , че заради тази дрисла ( без извинение ) ще скъсат нервите и на други хора , а аз лично се убедих за пореден път , че по - големи измекяри от катаджиите няма ... по ред причини !

# 27
  • Мнения: 1 418
Случката не е случайна. Това е инсценирано, за да може "някой да обере парсата" уж нарочно. Просто въпросната лелка си търси изкупителна жертва за акт, чрез който да си вземе от каското.

И аз не мога да се отърва от тази мисъл  Rolling Eyes

Всъщност ние закарахме колата там , двама полицаи я огледаха и категорично заявиха ,ч е тази кола не е удряна не само сега , а по принцип ...

Въпросната трътка дойде , оказа се , че не е лелка , а доста по - млада . Не знам защо полицаят така ми я представи първият път  newsm78

Видя колата и заяви , че не същата , мъжът ми не е шофъорът , този който я е ударил изведнъж стана със светлосиня кола и не била комби  Shocked
Направо побеснях ... На въпроса ми защо набеждава така след като не е сигурна , ми се тросна нещо и се държа нагло  Close Аз ако съм била щяла ли съм да видя в тъмното  Close И това обеснява всичко ...
Само и казах да си държи езика зад зъбите , за да не си ги събира после последните ...
Попитах полицаят какво ще правим , онази се развика , че все някой трябва да плати ... и сега ще тъсят други хора , представяте ли си колко коли имат същият № с различна серия  Rolling Eyes

Подразни ме и това ,че много се натягаха катаджиите за едната и ударена броня ... по
пътищата стават жестоки неща , те седнали с това да си губят времето .

Като цяло приключи всичко , унищожиха преписката срещу нас , но ме е яд , че заради тази дрисла ( без извинение ) ще скъсат нервите и на други хора , а аз лично се убедих за пореден път , че по - големи измекяри от катаджиите няма ... по ред причини !


Аз през цялото време това се опитвах да ви обясня!

# 28
  • Мнения: 5 140
Нели, нали ти казах, че друга песен ще запее, въпросната особа.

Общи условия

Активация на акаунт