Помогнете!Кашлица вече повече от месец...

  • 12 694
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте, мами! Моят син /4 год./ е с астма, пръскаме Флексотид, пие Сингулер и до скоро беше всичко нормално и то доста дълго време. Но още преди Коледа започна една влажна кашлица с храчки, гърдите уж чисти, пие сироп за кашлица /Муколизин/-никакво подобрение. Миналата седмица ходихме на лекар, който каза, че има бронхит и му изписа антибиотик-Зинат. Изпихме го, уж по-добре, но ето, че кашлицата днес е повече от вчера  Sad Вече ще се побъркам от притеснение, не знам какво да правя, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да ми пише. Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 4 053
ами,ето пиша,
дано не те притесня,но при моя син тази кашлица продължава вече 3 месеца и половина,
пихме какво ли не,и не помага,
освен,че не помага ми не се и променя,
всички доктори казват ,че нищо му няма,ама той кашля,
няма температура,няма хрема,чисти гърди,а и кипи от енергия..... newsm78
утре сме на пулмолог(дали го написах правилно),
и там ми е последната надежда за адекватно лечение,
ще споделя после

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Ще опиша как се прави компрес кой-то страшно помогаше на моята дъщеря навремето, а сега и на внучето съм го правила.
Колкото и странна да звучи, на времето ми го припоръча един руски детски лекар (тогава живяхме в Русия).
Налива се малко коняк и в него се слага 1 много пълна чаена лъжица мед. Сместа се загрява и се бърка за да се разтвори меда.
Правятся 2 тензухени кърпи под формата на триъгълник, големи толково за да можеш да покриеш от шийката до края на ребрата.
Намокрят се кърпите в горещ раствор, леко се истискват, за да не тече, и се слагат отпред и отзад. От страна на сърцето се подвиват за да остане там без кърпа.
Отгоре се слага найлон (същата форма изрязан), отгоре се покрива с нещо вълнено за да затопля и след това се бинтова с много широк бинт.
Някога в Русия купувах такъв, но тук го направих, като нарязах тензух на ленти широки 12 см и ги заших.
Слага се отгоре дрешка и така се спи цяла нощ.
Сутрин компрес се маха, бързичко тялотно се изтрива с кърпа с топла вода.
В дните след компреса детето хубаво да е в къщи.
Добре да се направи няколко пъти.

# 3
  • Мнения: 212
кашлицата днес е повече от вчера  Sad Вече ще се побъркам от притеснение, не знам какво да правя, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да ми пише.
Здравей!
До болка ми е позната тази кашлица. В момента отново се кашля на всяка една минута и от никакви лекарства не спира. Много мъчителна, изтощава детето и дори пристъпа свършва с силни позиви и гърлен секрет. Какво ли не сме опитвали, а и доста приятели лекари имам, които дават съвети, но не се получава. Това, което я намалява е една рецепта на Димков - нар. медицина: /пиша ти половината доза, защото иначе е много и ако се наложи пак може отново да се направи/
разбъркват се -  1 бебешко бурканче мед половин, бучка масло, по половин супена лъжица ленено и толкова синапено семе, по половин супена лъжица жълт кантарион и бял равнец. Билките се смилат в кафемелачка и всичко се разбърква. Дава се 3-4 пъти на ден по 1 чаена лъжица и после е добре да не се яде за да си действа.   Други бабешки трикове, които са му помогнали е носене на вълнени чорапи на босо. Може и да ти се струва смешно , но само така спира нашата кашлица.  Често започва с първата мъгла в София със сигурност има и алергичен компонент, но този вид лекарства не и въздействат.

# 4
  • Мнения: 5 531
Стела Узунова и двете ми деца са с астма. И двамата са на Фликсотид и сингюлер. Има периоди в които са добре и такива в които си кашлят със седмици. Баткото е с пристъп от миналата седмица, стига до повръщане от кашлицата. Гърдите му още свирят. Малката се разкашля веднага след него и сега са на два гласа. Нас ни спасяват инхалациите с вентолин и физиологичен разтвот.В момента и двамата са с инхалатор вентолин. Ако си имаш домашен инхалатор прави инхалации дори и само с физиологичен разтвор. Ако нямаш, при нас в поликлиниката има рехабилитационен център, когато моите деца не са добре, личната ни лекарка ни дава талон и им правят инхалациите в самата поликлиника + нагревки. Много им помагат.Поговори с твоето GPи за такъв вариант. Пожелавам ви успех и скорошно оздравяване.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 351
Ще споделя и аз една рецетпа.Когато бях бременна с първото си дете имах такава кашлшца-същата,която описва Оля.Между другото нейната рецепта е страхотна и мои познати майки са я правили и са много доволни.Това с вълнените чорапи на босо си има също объснение и поразителан ефект.
От кашлицата се отървах буквално за 3 дни и ще опиша пълната рецетпа.
1 бира,15 ореха леко счукани с черупките,1гл.кромид лук с обелките,5-6 ск. чесън,семенниците на 2-3 дюли/или целите дюли/100гр.лукчета,1с.л.лайка,1с.л.жълт кантарион,небет шекер.Слага се на котлона да заври.Ври на слаб огън докато течността изври на половина.Прецежда се и се добавят 100гр.мед и 100гр.ром.Пие се както описва Оля.
Обикновенно обаче го правя така-500мл.вода,15 ореха с черупките,семенниците на 2-3 дюли /имам целогодишно във фризера/,1с.л. лайка,1с.л.жйлт кантарион,локум 4-5 парченца.Ври на котлона до извиране на половина и подслаждам с 3-4 с.л. мед,небет шекер и лукчета.Сиропчето се сгястява.След 2-3 дни няма и помен от кашлица.
Джипито ни изписва обикновенно противоалергичен сироп,който разширява бронхите и той също спира кашлицата.
Ако успеете да си намерите домашна мас намажете вечер с нея гърдичките,китките на пулса ,стъпалата и нослето отвън и отвътре.Мастта има загряващ ефект и по леко се понася от компресите с мед,които са тежката артилерия според мен.Успех и бързо излекуване на всички.

# 6
  • Мнения: 1 193
Момичета благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт