Кожна себорея

  • 2 025
  • 9
  •   1
Отговори
има ли някакав лек на 17 год съм???  казват че това е само в пубертетата е по засилено  някой има ли такъв проблем

# 1
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
допитай се до google, ще ти даде доста неща
храненето и грижата за кожата са от голямо значение, знам го от познат със сериозен такъв проблем - преодолимо е! Simple Smile
и наистина обикновено не трае дълго.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 338
извинявам се за невежеството, но бихте ли описали как точно изглежда себореята. имам съмнения за племенницата ми но тя не иска да иде на лекар. Благодаря

# 3
извинявам се за невежеството, но бихте ли описали как точно изглежда себореята. имам съмнения за племенницата ми но тя не иска да иде на лекар. Благодаря
потърси  по надолу имаше описание как изглежда  накратко да ти кажа  тя се проявява с сърбеш по главата и ти се "люспи"  също така  ти се зачервява отстрани на носа (бузките) и веждите  и пак е придружено със сърбеш 

# 4
  • София
  • Мнения: 1 338
благодаря много Grinning

# 5
а  за диетата  ква трябва да е?? Мен ми се вижда че когато ям сладко след 1-2 часа себореята се за острия доста повече  и се изчервява  друго да знаете кво не трябва да се яде  ???

# 6
  • Мнения: 158
И големият ми син горе-долу на твоята възраст се сдоби с този проблем. Обиколихме 6-7 дерматолози, уж най-добрите в София, предписваха му разни кортикостероидни мазила, които носеха само временно облегчение, но така и не го излекуваха. След едногодишни безуспешни опити спряхме всякакво лечение и той започна да пие само рибено масло като хранителна добавка и да се мие с шампоан Selsun Blue ( в началото, докато състоянието му беше обострено и кожата на скалпа му беше много силно зачервена, за около 1 м. използуваше и един шампоан с ихтиол, но не си спомням марката). Вече една година няма оплаквания, но продължава да ползува само този шампоан и да пие рибено масло (по 1 опаковка на 3 месеца). Важно е да знаеш, че ако е засегнато и лицето ти (обикновено веждите и бузите), трябва да намазваш и тези области с шампоана и да стоиш с него около 5 мин., преди да го отмиеш. Успех!

# 7
  • Мнения: 797
Аз имам себореен дерматит,от няколко години вече Sad.Когато ми се появи,отидох на кожен лекар;това,което ми предписа е:
-шампоан Низорал за косата и кожата на скалпа
-за мазане на лицето и засегнатите участъци на тялото(ако има такива) Дактакорт/Daktacort/  или Дипрозон/Diprosone/,като първото е крем,а второто е маз.
Мойте впечатления са :
*шампоан Низорал-подейства ми изключително добре,и продалжава да ми действа
*от тези две мазила Дипрозона ми действа по-добре,намазваш като се появи зачервеното,и до на следващия ден няма следа от червенина и сърбеж/той почти моментално изчезва/.Цената му е около 5лева.
За диети никой нищо не ми е споменал,може би защото при мен дерматита се появи в следствие на преживян голям стрес,който провокира развитието на гъбичката,причиняваща дерматита.Оттогава ми се появяват петна само когато се ядосам и стресирам. Confused Cry

# 8
мерси за отговорите ама какво ще рече една опаковка на три месеца??? На ден по колко се вземат newsm78

# 9
  • Мнения: 158
мерси за отговорите ама какво ще рече една опаковка на три месеца??? На ден по колко се вземат newsm78

Zavisi ribeno maslo na koia firma shte kupish. Triabva da poglednesh v instrukciite za upotreba po kolko kapsuli se vzimat na den. Saobrazno tezi ukazania izpivash edna opakovka i ako pri teb e imalo efekt, sled okolo 2 meseca zapochvash otnovo. Pri vsichki sluchai niama da ti navredi, sega i zaradi gripa preporuchvat da se pie ribeno maslo.

Общи условия

Активация на акаунт