Бактерии St.Epidermidis 10.5 в урината на бебе

  • 3 242
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 011
Това е резултата от урината на моят син,който е на 2 мес. и 20 дни.От лабораторията поради неизвестни за мен причини не са направили антибиограма и  ще пускам нова урина.Знам,че бактериите са доста упорити,ако има някоя мама с такъв проблем,моля да ми каже как се е справила!
Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
по какъв начин взе урината?

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
по какъв начин взе урината?
Първо го измих с бебешки шампоан,след това го накиснах за 5 минути в разтвор на калиев перманганат,после му сложих една стерилна марля и го чаках.Взех му урина от средата на струята и я занесох в лабораторията за 15 минути.Сега ще му взимам с колектор,който се лепи.
Мислиш ли,че някъде греша?

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 09:30 от nikij1979

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Само не слагай колектор сега при второто взимане!

Всичко се направила перфектно, сега само като му взимаш пак урина, вземи едно малко шишенце с капаче от аптеката и повтори нещата, пак го изчакай за средна порция, но директно го чакай с шишенцето готова, и да се изпишка малко направо в шишенцето.

Ако и по този начин сега, втория път се появят бактериите значи наистина има нещо.

В коя лаборатория носиш урината?

Но пак те съветвам, недей да лепиш колектор.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Живеем в Младост-3 и най близко ми е тази в 25-та поликлиника.
Много ти благодаря за съветите!  bouquet
Отивам да го започвам!

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Стискам палци всичко да е наред Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Свършихме работа,ще чакаме резултати в понеделник.
Благодаря!

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Свършихме работа,ще чакаме резултати в понеделник.
Благодаря!

пиши после Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Непременно ще пиша.Казаха,че ако се изолират пак бактерии в понеделник ще правят антибиограма и във вторник ще имаме резултат от какъв АБ се повлияват гадовете. #2gunfire

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ако си залепила колектор за по-дълго време на дупето, вероятността да има по-голяма, отколкото в стерилно шишенце.

Дано всичко да ОК Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Да разкажа продължението.
И във втората стерилна урина излезнаха същите бактерии-Стафилококи епидермидис в доста голямо количество-10.5.Днес ходихме при детски нефролог-Д-р Буева и тя прецени,че засега няма нужда от лечение.Обясни ми,че тези бактерии в нормални количества живеят в човешкото тяло и смята,че при сина ми са увеличени,защото кожичката на пениса не му е забелена и там се събират,но това ще се оправи с времето.
Сега ще пускаме стерилна урина на 15 дни и ще го наблюдаваме.Предупреди ни,че трябва да го следим за висока температура,защото това е признак на увеличаване на инфекцията.
Това е от нас засега.
Специални благодарности на Liorena! Hug

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Няма за какво Hug
очаквах да се включиш, хубаво е, че сте взеки мерки вече и да следите нещата, но щом специалист е поел нещата, всичко ще е наред, не се притеснявай.

целувки на малкото бебоче от нас с Ади Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт