Да плача или да се смея, или дългия път на моите картички .....

  • 1 346
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 623
Имало едно време едно момиченце.
То много обичало да изпраща картички
за Коледа и да радва своите приятели.
Така тази година за пореден път изпратило
своите картички още на 19.12.2006 и
зачакало някой да й се похвали, че е получил
картичка.
Чакало, чакало момиченцето, но никой не се обаждал.
Отминала Коледа, а след нея и Новата Година.
После се изтърколили Ивановден, Йордановден,
Антоновден, Атанасовден .....................
Дошъл и рождения ден на нейното момченце на 19.01.
и най-накрая една приятелка й написала в Кю-то, че
е получила картичката  #Crazy
Днес 25.01. ми се обади друга приятелка и каза,
че е получила картичка за Коледа  Joy

Написах го в този леко приказен стил,

защото не знам - да плача или да се смея ???
Точно един месец картичката ми пътува от
Руски паметник до Младост в един и същи град - София  #Crazy
Само за сведение - приятелката ми в Щатите е получила
картичката ми 2 дни след Коледа или с други думи за 8 дни  Shocked
Коментара е за вас !

П.С. Очаквам още десетина души да си получат картичките,
а те все още не са ги получили - половината са от София  Crazy

# 1
  • Мнения: 151
И аз като теб изпратих картичките на 19.12. от Чикаго. В Кюстендил бяха пристигнали преди Нова Година, в София - все още има хора, които не са ги получили  Shocked Нямам думи за Софийските пощи  Close

# 2
  • Мнения: 994
е, значи моите които бяха пуснати още в началото на декември и то отвъд окена, направо бързо са стигнали Joy - наравно с твоите! почти всички Софийски ги получиха 3-4 седмици след тези в провинцията!
явно Софийски пощи са били в отпуска по празниците  newsm78

# 3
  • Мнения: 2 891
Най-вероятно са били в почивка, защото получих картичка от Лондон, изпратена на 15.12 след 1м., нищо, че печатът че е пристигнала в България е от 26.12

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
И моите картички, пуснати на 20-ти декември, пристигнаха до другите краища на България на 6-7 януари. Най-интересното е, че клеймото им от София било 3 януари.
Явно все пак са пътували доста кратко, през повечето време са си седяли в кутията на пощата newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 903
И аз пращах картичка за САЩ, която пристигна след 7-8 дни, а тези които бях пратила в провинцията - чак на 19 януари ( а съм ги пратила всички заедно на 18 декември 2006). Незнам дали само софийската поща е виновна или всички, но ... това е.
Добре, че поне отидоха, защото когато бях втори клас изпратих на родителите си картичка от морето от лагера и още не са я получили?!  Joy Joy Joy

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Тази с картичката за Младост съм аз. Наистина я получих преди няколко дни- голяма изненада беше.
Миналата година и аз пращах картички, случаят беше аналогичен.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 623
Тази с картичката за Младост съм аз. Наистина я получих преди няколко дни- голяма изненада беше.
Миналата година и аз пращах картички, случаят беше аналогичен.

Ери, сега мисля да ги пусна около Великден
та барем за Коледа да пристигнат !!!

Най-вероятно са били в почивка, защото получих картичка от Лондон, изпратена на 15.12 след 1м., нищо, че печатът че е пристигнала в България е от 26.12

Ама каква почивка - това е държавна служба
и почиват както всички останали. Какви са
тези почивки от 1 месец ???  Crazy

# 8
  • София
  • Мнения: 3 960
Ние изпратихме около 160 картички на клиенти и партньори и аз самата получих над 150, ми нямам оплаквания от пощите, даже шапка им свалям! Hug

# 9
  • Мнения: 3 271
Обикновено не е било толкова зле. И аз пращам много картички. Тази година обаче се изумих. Преди няколко дни получих наведнъж картички от 3 различни места по света пращани все преди 20-ти Дек. Факта, че дойдоха на веднъж е показателе. И 3-те ми приятелки са пращали и за провинцията и там отдаааавна ги бяха получили...  ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
Ние изпратихме около 160 картички на клиенти и партньори и аз самата получих над 150, ми нямам оплаквания от пощите, даже шапка им свалям! Hug

Няма как да им сваля шапка затова,
че писмото ми пътува повече от месец
между 2 квартала в София. Кел файда
като получиш картичка за Коледа през
Февруари, а да не говорим, че си плащаме
за услугата. Нямам ли право да съм възмутена ?
Мисля следващата година да си разнеса сама картичките !

# 11
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Затова изпращам картичките всяка година на 20-25 ноември.

# 12
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И аз съм изумена. Пратих си картичките до България около 10 декември. Майка ми беше получила нейната преди 5 дена. Май, другите не са дошли.  ooooh! Пощальонката казала, че били затрупани с 200 000 картички и не могат да се оправят.

Мразя да правя сравнения, но тук се изпращат за Коледа 240 000 000 картички. От 25 ноември цената на марката е намалена с 10 цента, а за да стимулират хората да изпращат навреме има томбола с голяма награда. Ако сложиш марка с намаление, пътува за 3 дена, ако е без намаления на другият ден е пристигнала / това е нормалното време за пътуване през останалите месеци/.

Мисля, че в България има проблем с кодовете и оттам с разпределнието. Не може цели квартали да са с един код. Тук е примерно един код 8821 ГФ за 3-4 улици. Другите улици са с друга комбинация. Може би, ако оправят кодовете ще става по-бързо.  newsm78  newsm78  newsm78

Последна редакция: пт, 26 яну 2007, 11:51 от Kalinka

# 13
  • Мнения: 1 284
и аз получих картичка от Лондон пратена на 23,12  дойде на 17,01

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
на 22-ри януари получих две картички от Стокхолм и от Будапеща, изпратени на 15-ти декември миналата година.
нейсе, тия дойдоха, ами колко не са дошли изобщо...

отдавна съм на мнение, че при Български пощи всичко е лотария и късмет. това не е сериозна и реална услуга.

Общи условия

Активация на акаунт