Препоръчайте ми съдов хирург за.........

  • 13 458
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте!

Пускам нова тема, защото повече от час не мога да използвам търсачката.
Моля да ми препоръчате съдов хирург за операция на варикозни вени.
Имате ли впечатления от доц.Гиров от ВМА?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 209
записвам се , интересува ме темата, 4е и аз съм тръгнала натам.

# 2
  • София
  • Мнения: 130
Аз съм ходила при Доц. Гиров само един път.
Утре ще ходя пак при него.
Сега, аз имам две деца родени, и когато родих второто направих тромбофлебит. Разби ме, още повече сестрата в родилното на Окръжна болница ми сложи найлон на крака за да не мокря с превръзките чаршафите. Таааа стана още по зле.
Оперирах се през есента, същата година в 3-та градска но в отделение към клиниката на Чирков, при доц. Дреновски. Операцията мина добре, но след време отново перфоратни вени и т.н. Операцията е с разрези на различни места и имам белези, които за 3 години поизбледняха, Остана само един и то поради (моя мисъл) факта, че раната се отвори , след сваляне на конците и тъканта се натрупа и зарасна с много грозен вид. Но поне не съм пила нищо и не съм приемала някакви препарати
Е, освен тези за белези.
Обаче, сега по Коледа се притесних, че рязко започна да се влошава крака ми от бременноста. Зачерви се, стана по-топъл от другия, избиха кръвоизливи и въобще индикации за тромбофлебит, То не бяха компреси с конски кестен - брашно, невен и куп още билки, то не беше медицински чорапи, мазила, ...
Накрая , по празниците нямаше нито един лекар и аз съвсем отчаяна прибягнах до самолечение с хомеопатия.
Дали помогна или не ..незнам, но на 3-ти януари бях при доц. Гиров и той каза, че няма запушване на вените,  нито тромбофлебит.
Каза, че бебето е притиснало портална вена и дори не изписа никакво лечение.
Смята, че като родя видимо деформираните вени ще се приберат, а  аз няма да повторя тромбофлебита, след раждане.
Но както се сещаш, това са само предположения и сега следи на някакви големи интервали от време състоянието ми и евентуално  в края на бременноста ще чакам специални предписания за веднага след раждане.
Иначе.. да ти кажа килограмите са определено важни, не водещи, но пречат ако са в излишък и то сериозно. Мляко и млечни продукти, кафе - кофти за вените. Движението (боже или трябва да тичаме или да сме с краката на горе, непрекъснато)
изключително важно - плуване, каране на колело, тичане . Фитнес..не
Антиоксиданти - в храната, във витамините - изключително полезни.
Сега за да запазя някакво добро състояние до раждане пия един хомеопатичен препарат - сепия, в определена потенция, един  път седмично. Краката постепенно престанаха да ме болят на изпъкнали места, поизбледняха и тъмните кръвоизливи - те все пак са спукани капиляри.
Е, сега нищо не пия, защото съм болна от грипа, и при мен се получи синузит.
На "Ами Буе " 52, има фирма за доставка на медицински материали и др.
Там ще ходя да си купя цялостни чорапи, че тези на Sholl, не свършиха никаква работа. Те ми се свличат и въобще, нямах рецепта за компресията, взех ги само по размер. 
Доцент Гиров ми е препоръчан от моя близка  - лекар. Каза, че е един от най-добрите.
Но, трябва да си се образоваш и ти и там където общата инфоммация не стига, споконо разпитваш лекаря.
Знам, че във Воена болница правят операции със запълване на вената с някакво вещество и слепването и. Разучи какви методи има, защотот не винаги са подходящи за всеки пациент., т.е. всеки метод си има недостатъци и предимства. За този дето казвам, предимството, поне за мен беше липсата на видими белези, но незнам за положителния ефект след операцията.
Подготви се като за изпит и питай доцента.
Ако искаш телефоните:
център "Ангио"
9225855
9586381
Пон., сряда, четвъртък - 15 - 19ч; петък 15 - 17ч; вторник от 17.30 -18.30ч.
Има си сетра и тя е прилично организиран човек. Записванията стават трудно и те препращат със седмици натам Sad

# 3
  • Мнения: 299
natinat, много благодаря за информациятя! А на мен ме интересува дали самото раждане не усложнява още повече нещата Naughty Аз искам да раждам нормално и другата седмица ще ходя на консултация със съдов хирург. И аз познавам д-р, който се занимава със склерозиране на вените. Ако искаш координати за евентуална консултация ми пиши.

# 4
  • Мнения: 83
Благодаря за информацията natinat.
След всичко прочетено по въпроса за варикозните вени останах с впечатление, че склерозиране на вените се прави в начален стадий на заболяването, или нещо не съм разбрала?При мен нещата са в напреднала фаза и не съм сигурна, че този метод може да ми е от полза.
Някой може ли да опише подробно как протича операцията и следоперативния период/колко време е необходимо за възсановяване/?

# 5
  • София
  • Мнения: 130
Chico, пак аз Grinning
Прави се изследване за поносимоста към упойки - т.е. проверява се какви възможни алергични реакции може да направиш, въобще като за всяка операция. Кръвна група и т н. Също си спомням, че хирурга ми рисува с маркер местата, където ще се правят разрезите.
Анастезиолога  поставя упойката в гръбначния стълб, някъде към основата, по мой спомени. Малко ме заболя, но съвсем мъничко, нямаше  нещо сериозно като усещания.
След това ми бърбореха, и въобще водеше се разговор, докато не погледнах към хируга и крака си. Въобще нищо не усещах , а видях как са го вдигнали и мажат с йод и там разни разтвори за да го подготвят за операция.
Сега, мисля че начина на анастезиологичната упойка при мен  беше спинална, ама може и да бъркам, аз не съм добре информирана кое е епидурална, кое спинална.
Спомням си, че малко не ми беше улучено съдържанието на упойката за времето , през което протече операцията, но те сложиха май някакви аналгитици и стигнахме до края. До вечерат трябваше да съм станала и раздвижила се. По , обяд на другия ден си тръгнах.
Следяха ме за болки в гърба и евентуално някакви течения от мястото на упойката, но нямаше никакъв проблем - с една дума - добър анастезиолог.
Не ме е болял гърба..никога . Чувала съм да се оплакват , че ги боли гърба , там на мястото на упойката, след време.
Нямах никакви възпаления, усложнения, след операцията, единствено съм се занимавала с това да не се позволи да останат видими белези. Разбира се има си сезони за такъв тип операции - есента, зимата, другите сезони са неподходящи, може би ги правят само по спешност. За море и слънчеви бани, забрави в годината на операцията.
Ако имаш проблем с теглото не е зле да ги решиш, за да може  след операцията да се раздвижваш по-леко. Въобще на пълничките ще им е по-трудно. Самите хирурзи не смятат, че това е от голямо значение, но при мен си личи, че като напълнях ми е по-трудно да подържам баланс  за вените и работата.
Важно е да не си цял ден на едно място, било то седнала или права - това е убиствено за разширените вени и дори операцията няма да помогне.
И момичета... има пациенти при които проблема е отстранен за винаги, но  няма истинско завинаги лечение.  Винаги ще се пазят и спазват  опеределени условия за да запазиш краката си с това заболяване . Изключено да се забрави някога това нещо и пренебрегне.
Операции се правят след по-тежко прележаните състояния  - като тромбофлебит, често и заради естетичния момент.
Чорапи, специални ще се носят цял живот.

# 6
  • София
  • Мнения: 130
А-а-а, извинявай Chocho, обърках обръщението.
 А на zlp отговарям така;
По принцип и след нормално раждане и след секцио риска от тромбофлебит съществува.
Не съм проучвала въпроса, но си спомням, че при второто раждане питах дали не е по-добре да родя със секцио - за да няма напрежение и издуване на вените по време на родилния процес. Отговора беше твърдо не.
Според мен , родилните напъни сериозно издуват вените и ги деформират. Но тромбофлебита е процес, който поне може да се контролира след това, доста по-лесно.
А операцията, явно доста усложнява нещата - заради упойките, възможностите от инфекции.
На мен след раждане , като направих тромбофлебит, не ми дадоха веднага кръворазреждащи, като Фраксипарина.
Сложиха ми яко мокри компреси от риванол, накараха ме да си купя разни противовъзпалителни лекарства.
Лекуваше ме съдов хирург от Окръжна болница, докато лежах в родилното отделение на същата болница.
Но, една родилка доста кърви и подобни вещства се дават под лекарски контрол за да не се стигне до тежки кръвоизливи.
Аз, бях доста отчаяна тогава, не заради самото състояние при мен, а заради факта, че бебето ми се роди с инфекция , която неонатолозите там неможаха да определят. Знам, че блъскаха детето ми с антибиотик, без да могат да определят какво му Twisted Evil
И определено това ме изкара от кожата. Не позволих да бъда преместена в отделението Съдова хирургия. Изписаха ме от родилното. Даже не си направиха труда да дат информация за това какво са давали на детето ми и личната лекарка се видя в чудо.
Съдовият хирург ми обясни как да си поставям фраксипарин в къщи . Той се бие в корема. Даде ми схема на лечение и горе - долу на 2 дена бях при нея за преглед.
Биех си сам сама инжекциите в къщи. Поне ми показаха как да го правя.
Не бива да ви звучи романтично и смело, това си е чисто безумие.
Но в такова сътояние, такива решения съм взела.
Днес ще говоря за схема на лечение след раждане, за да се предотврати тромбофлебит. Или ако се появи такъв.
От мен да знаете, не може да се кърми бебето ако сте на лекарствена или каквато и да е терапия след раждане, защото е вредно за бебето. И това ще разгледам като въпрос с неонатолозите в Майчин дом, само че в по-късен етап. Все пак трябва да знам евентуална медикаментозна терапия при която да се разглеждат нещата.

# 7
  • София
  • Мнения: 130
И още нещо:
Ражда се задължително с ластични бинтове.
Добре поставени на краката, не много стегнати, но не и хлабаво.
Ако щете , занесете бинтовете при съдов хирург  преди раждане и  той да ви превърже за да покаже  колко и как.
Не се описва с думи.
Ще видя дали има и специални дълги, медицински чорапи, но едва ли ще разрешат.
Нови, купени от аптеките ластични бинтове. Струват двата не повече от 10-15 лева.
Носите ги в родилното. Аз ще си взема и повече, за да мога да си ги ползвам, ако се наложи и след това. А то ще се наложи Simple Smile

# 8
  • Мнения: 299
natinat, много благодаря за пълния и изчерпателен отговор. Само искам да ти кажа, че аз имам три операции / коремни/ с пълни упойки и ... след това нямах проблеми. Бях си купила Хепарин и ... може би това оказа влияние.

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
от вуйчо ми колега на доц.Гиров знам че е един от най-добрите в областта си
личната ми слеща - бях доволна и повече от доволна
мисля ,че мъжа ми ще го оперират при него - не знам дали лично той води операции...

# 10
  • Мнения: 83
Благодаря за изчерпателните отговори.

# 11
  • Мнения: 5 228
Доц. Гиров оперира баща ми през лятото, страдаше от разширени вени. В общи линии е много доволен от операцията, както и от отношението и компетентността на доктора.

Общи условия

Активация на акаунт