Кремче за подсечено дупе

  • 4 418
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 304
Здравейте,
да Ви помоля да ми предложите нещо ефикасно против това пусто подсичане. Препоръчаха ми крема на Себамед или нещо подобно-ефикасен ли е? Какво да купя вече незнам Confused Докторката ни изписа Пиоктанин-но това ужасно лилаво нещо не помага особено.
Благодаря за отговорите Hug

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Аз съм си накупила доста кремчета п/в подсичане,но най-доволна съм от БГ кремчето "Здраве".
А ако дупето е много подсечено (с мокри ранички) опитай с хума-вълшебна е. Може да се ползва като кашичка или като пудра.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 082
пробвай с универтан,но не за постояннно,а за по-тежки случаи.иначе ползвам на бюбхен

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Имаш ли възможност някой познат от чужбина да ти изпрати

Mytosyl


това е крем, уникален, и друг път съм писала за него, крем който майка ми е ползвала когато аз съм била бебе преди близо 30 години, 30 години по-късно го ползвам за дъщеря ми (само опаковката  е друга Laughing) ефикасността е невероятна.

аз  лично Абсолютно нищо друго не признавам, колкото и от любопитство да съм опитвала друго, но Mytosyl-a е вълшебно нещо за дори ужасно подсечени бебешки дупета.

# 4
  • Мнения: 2 090
аз ползвам крема на Нивеа п/в подсичане/в туба е-100мл,не е в кутия,с 20% цинков окис е/ а през лятото спрей SOS на коринфарм,и като изсъхне пудра на Нивеа.Ако е мн.подсечено може да се намаже 1-2пъти с пиоктанин или Фуксин да завехне по-бързо.Ние лятото имахме този проблем,2мес ходихме без памперс,смених всички видове памперси,мислех да не е алергичен.мазала съм и с белтък от яйце,но вие сте мн малки/може да е алергичен към белтък/Някои мами казват,че със хума се оправя,или с преварен зехтин.Купувала съм и крем/лекарствен/от аптека,но обикн са мазни и не подсушават и става по зле!Ако си решила крема на Нивеа в Шумен,мисля,че ще го има в Томи и Джери/детските магазини/

# 5
  • София
  • Мнения: 311
Павлодерм!!! При нас върши чудеса!

# 6
  • Хасково
  • Мнения: 726
като родих дъщеря ми имах проблем с дупето извесно време. Оправи се само като сменихме памперсите- взехме Либеро. иначе пробвахме какви ли не мазила, ефект имаше от специалния крем на Мустела-стелактив. По-скъп е , но е страхотен. По-късно подържаме само с Бочко- много добър крем. Бани със смрадлика също помагат. Бързо оправяне на дупето.

# 7
  • Мнения: 102
Аз ползвам Бюбхен в кутия за ежедневна употреба и почти никога не се подсича, а когато се случи ползвам пак Бюбхен но против подсичане - той е в тубичка.(продават даже и едни малки мострички от него можеш да си купиш от тях и да пробваш). Много съм доволна с 2намазания и минава!

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Ползвала съм само Бочко, с цинков окис и смрадлика е. Не ми се е налагало да го сменям, върши ми чудесна работа и то не само срещу подсичане.

# 9
  • София
  • Мнения: 903
Ползвали сме какви ли не "прехвалени" и "прескъпи" кремчета. Откакто започнах да ползвам българския Бочко ( струва само 1.50) - не съм имала никакъв проблем ( а иначе все си бяхме с подсечено дупе, при все че непрекъснато се миехме). Оттогава друг крем не признавам.

# 10
  • Мнения: 326
аз използвам Нивея и съм много доволна

# 11
  • Мнения: 439
Аз също мажа с "Бочко " Peace,но за сега нямам такъв проблем.Като напълни памперса с аки веднага се мием.Като го мия със сапунче и вода и след баня мажа с преварен зехтин иначе през другото време само с това чудно кремче-въпреки че купих и козметика на Нивеа

# 12
  • Мнения: 1 883
Бейби тан - 1,5лв - цинкова паста - върши чудеса за отрицателно време  Peace

# 13
  • Мнения: 525
От както се е родила използвам Бочко, даже мъжът ми започна да го използва за напукана уста и протрит от бърсане нос. В него има смрадлика, а е и приятен на мирис и не е толкова сух както е крем Здраве.

# 14
  • Мнения: 2 936
ефект имаше от специалния крем на Мустела-стелактив. По-скъп е , но е страхотен...

 Peace Peace Peace за МУСТЕЛА-стелактив!

# 15
  • Мнения: 1 564
Павлодерм!!! При нас върши чудеса!
======================================================================
 newsm10

# 16
  • София
  • Мнения: 1 056
 Ако дупето е толкова зачервено, чак като ранички, на нас педито ни изписа Певизон (пише, че е антимикотично). Мина ни за седмица, но е много важно преди да се намаже и да се сложи памперса, дупето да е абсолютно сухо! Ето аз как процедирах (Мъри беше на 50 дена): Като измия дупето след като се е изакал, подсушавам с кърпа и го държах пред една вентилаторна печка(от тез малките духалки)5 минути да му подуха дупето - иначе трябва да поседи10-15 минути на въздух. И понеже ние вкъщи стоим на хладно денем - 19-20-21 градуса, измислих това с печката.  Най.хубавото от всичко, е че Мъри така се научи да се изхожда само когато го държа пред печката и така от 2-рия месец той не ака в памперса си
Ако дупето е само зачервено - отначало намажи с някой по-силен цинков крем (Мустела, Бейби Тан и др, дето са казали момичетата по-горе). После като се оправи ти препоръчвам също Бочко. Мъри от тогава не се е подсичал  с него.

# 17
  • Мнения: 287
... преди известно време и сина ми имаше доста сериозен проблем със зачервино дупе (дори и ранички се образуваха), имаха съмнения за ентероколит - затова ни изпратиха в инфекциозна болница, там Д-р Мънгъров ни изписа едно мехлемче, което се прави в аптеката - невероятно , но след първото намазване почти нищо не остана от зачервеното. Търсих рецептата, но не успях да я намеря. Ако някой има спешна нужда нека пише на лични ще да тел. на Д-р Мънгъров.

# 18
  • Мнения: 5 140
Бейби тан - 1,5лв - цинкова паста - върши чудеса за отрицателно време  Peace

Много бях доволна от него.
И сега чата пат я мажа с бейби тана.

# 19
  • Мнения: 7 640
Бейби тан-ът щипе, децата не го харесват.
Всеки крем с цинков окис е чесен за целта.
Аз открих за под 1.50лв Детски крем Цинцина Гален фарма, дори и леко зачервено място да намажа, до следващата смяна на памперса изчезва. Много съм доволна.

# 20
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз също мажа с "Бочко " Peace,но за сега нямам такъв проблем.Като напълни памперса с аки веднага се мием.Като го мия със сапунче и вода и след баня мажа с преварен зехтин иначе през другото време само с това чудно кремче-въпреки че купих и козметика на Нивеа

Това е.


# 21
  • Мнения: 5 362
Ако е много разранено-Певизон,но се консултирай пак с педито.
Иначе Бочко,Здраве.
Аз лично ползвам Нивеа и съм много доволна.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 858
За много подсечено дупе - Дефламол!  Peace
Втриваш докато попие и тогава слагаш памперса. Минава за норматив!!!

# 23
  • У дома
  • Мнения: 96


При нас подсичането първо предотвратявам със задължително миене на дупето след ходене по голяма нужда и MUSTELA-STELATOPIA, но последния път когато се обрина малкия стояхме 8 дни без памерси. След всяко подмокряне смяна на пелените/само вечер слагах памперс/.

# 24
  • Мнения: 358
... преди известно време и сина ми имаше доста сериозен проблем със зачервино дупе (дори и ранички се образуваха), имаха съмнения за ентероколит - затова ни изпратиха в инфекциозна болница, там Д-р Мънгъров ни изписа едно мехлемче, което се прави в аптеката - невероятно , но след първото намазване почти нищо не остана от зачервеното. Търсих рецептата, но не успях да я намеря. Ако някой има спешна нужда нека пише на лични ще да тел. на Д-р Мънгъров.
Кремчето: Риванол-100 милиграма, Нистатин- 10 таблетки, Деавит- 1 флакон, Ланолин и Вазелин- по 50 грама. Нарочно така го пиша, препиши си го и ти така и колегите ще ти го приготвят без проблем.

# 25
  • Мнения: 819
Ние ползваме на Нивеа бебе и спряхме проблемите с дупето

# 26
  • Мнения: 58
Ние също имаме проблем отвреме навреме,какво ли не ползвахме но една кожна лекарка ни предписа козметика на exomega   A-DERMA  мажа по два пъти дупата на ден и за два дни е окей,в по тежки случаи мажа с Advantan Milch  един път на ден,иначе всеки ден с Бочко след смяна на памперса.

# 27
  • Varna
  • Мнения: 333
Симона два месеца беше с подсечено дупе. Мазах със Саносан, Чико, Себа мед, Мустела, преварен зехтин, Здраве, Бочко, Певизан и Елоком. Смених памперсите и  мокрите къпички. Накрая я заведох на кожен лекар. Изписа Клотримазол.За седмица детето се оправи. Забрани ми всякакви кърпички, сапуни и шампоани. Сега измивам дупето само с вода, подсушавам и мажа с бадемово масло от аптеката. Месец и половина проблем сме нямали.
Ако съветите на Педиатъра не помагат заведи детето на кожен лекар.

# 28
  • Мнения: 168
Понеже виждам, че си от Шумен се намесвам, понеже вероятно се навърташ и към Варна. В аптека Попова правят едно страхотно кремче за подсечени дупета, струва 2,50. Стахотно е, от как се е родил малкия майа с него и не съм имала проблем. На приятелката ми бебето се подсече до кръв, ползваше мустела, като и дадох от това кремче се оправи на второто мазане. А аптеката е на центъра, срещу църквата Света Никола

# 29
# 30
  • Мнения: 3 360
Ползвала съм на Нивеа,Пенатен и Бочко- и от трите съм доволна Wink

# 31
Бочко, специално ни го пращат от БГ. Попива за 0 време. Мажем се според случая...всеки 2-3-ти памперс
Засега сме се опазили по слдната рецепта
-подмиване поне 1 дневно с топла вода и Джонсън No-More-Tears
-Памперс Суадлър (това е важно), сменян на всеки 3 часа денем (2 пъти нощем)
-мокрите кърпички са на Хъгис, ленени с екстракт от лайка

Смениш ли памперса с по-евтин, или кърпичките с обикновени и след 6-8 часа задните части почват да гласуват за комунистите...вече не рискуваме

# 32
  • Мнения: 138
И при нас е така какво ли не ползвахме но наи съм доволна от крем Здраве като се зачерви дупето с дебел слои от крема и до сутринта нищо и няма

# 33
  • Мнения: 186
Използвам Бочко или дефламол. Ако има пъпчици с връх няколко пъти се намазват с пиоктанин и изгарят.

Общи условия

Активация на акаунт