Отговори
# 45
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Наистина зависи ти дали вярваш. Моят баща също почина преди 1,5 години и аз бях твърдо решила да не го кръщавам на него първото дете. Но когато имаме второ- ако е момиче, ще носи неговото име. Аз съм чувала , че първото дете не трябва на починал. Ама знае ли човек. newsm78

# 46
  • във фурната
  • Мнения: 596
Изобщо не се съобразявай със суеверията.Ако ти харесва това име-така си го именувай бебока,не виждам нищо лошо в това Peace

# 47
  • във фурната
  • Мнения: 596
Здравей мила,  
не искам да обиждам никого но според мен суеверията са едно от най-ужасните неща, измислени от хората. Някой глупак нямал кво да прави по цял ден и измислял глупости от рода на "да ти мине черна котка пътя" и тн. Относно християнската вяра ( и ужасната грешка да свързват суеверията с нея), суеверията, врачките и окултизма в Библията пише, че са мерзост пред Бога. За съжаление голяма част от българския народ, особено по-старото поколение от невежество ги забъркват двете неща. (Друг е въпроса че окултистите използват името на Бога за да подсилят ефекта от думите си -  #2gunfire - те ще си получат заслуженото за това) Моля, никой да не се обижда, моя мъж е богослов, аз самата чета Библията и съм вярваща и тези неща ви ги казвам от личен опит.
Така, че ако искаш да кръстиш детето на татко си - какво по-хубаво от това!  (съжалявам, че той не е жив за да може да се зарадва на това) Постъпи така, както  те води сърцето ти и не робувай на човешки измислици и суеверия..защото това наистина е робство.

П.П. Не ти казват ЗАЩО "не е хубаво" да кръстиш детето си на починалия баща, ЗАЩОТО нямат логичен отговор на този въпрос. Единствения отговор е...ми защото някоя си пра баба преди 100 години така е решила. Това им куца на суеверията нямам никаква ЛОГИКА в тях и според мен никой интелигентен и уважаващ себе си човек, независимо дали християнин или не, не трябва да им вярва. 
newsm74
Мога са мо да допълня,че вярата е доверие в Бога,а суеверие озн.лъжлива вяра,т.е.вяра в измислени неща.

# 48
  • Мнения: 1 951
Аз не бих кръстила детето си на починал човек. Не заради суеверията.

А заради кое?

Да, бих кръстила детето на баща си.Без да се замислям.Всъчност аз съм го направила, но не съм в ситуациацията на авторката на темата.Но ако бях, щях да бъда още по-непоколебима.

Напълноно съм съгласна с мнението на мама Ежка
Цитат
Това им куца на суеверията нямам никаква ЛОГИКА в тях и според мен никой интелигентен и уважаващ себе си човек, независимо дали християнин или не, не трябва да им вярва. 

# 49
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Не бих. Аз съм си суеверна... Хора различни, питай попа.

# 50
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
има хора, които не кръщават на никой децата си, решават че ще е Георги например, ще има имен ден на 06.05., такъв хубав празник, просто ще носи името на светеца....а той не е ли починал...????

# 51
  • Мнения: 1 691
Ние го направихме - кръстихме детето на бащата на мъжа ми, който почина преди година и нещо. Беше добър човек и мъжът ми много го обичаше, затова мисля, че взехме правилното решение.

# 52
  • Мнения: 205
Здравеите и още веднъж Ви благодаря за отговорите. Мисля да го крастя Димитър, но все пак е ви послущам и ще пратя маика ми до някоя църква да попита поп, но мисля, 4е не трябва да се занимавам със суеврия, които в Бг са прекалено много....

# 53
  • София
  • Мнения: 1 230
Не слушай другите, а сърцето си.
Ако нещо ти подсказва, че не трябва, по-добре не го прави.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Не слушай другите, а сърцето си.
newsm10 newsm10 newsm10

# 55
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Свекър ми беше прекрасен човек, почина на 11.06.2006 година, родих след близо 2 месеца дъщеря си и я кръстих на него, надявам се, че и тя ще е чист и светъл човек, като дядо си, чието име носи. Ако не беше починал свекър ми, щях да я кръстя на майка си, която съще не е сред живите. Доста хара ми казваха, че не е хубаво да кръщавам първото си дете на починал, но аз не приемам нещата така, за мен един живот си отива и друг идва на негово място, след края идва и началото, какво по-хубаво начало от това да носиш името на достоен, честен и обичан човек?!?!

# 56
  • Мнения: 5 140
Направи това което смяташ за необходимо, щом смяташ че бъдещото ти детенце трябва да носи името на баща ти, кръсти го на него. Peace


П.П. кеф ли е да живееш в Бразилия, мечта ми е да посетя тази страна Heart Eyes....и смятам да го направя след време. Hug  bouquet

# 57
  • Мнения: 463
Първо , съболезнования за баща ти.
Аз лично съм суеверна и не бих го кръстила, но за всеки е различно. Верно най-добре питай някой поп.

# 58
  • Мнения: 2 498
Не, не бих Naughty....първо, защото никога няма да разбере радостта внукът му да носи името му, а щом се решила да го кръщаваш на някого, то го направи на жив роднина, който ще го оцени....и второ, малко или много съм суеверна и винаги ще ме преследва тази мисъл....

# 59
  • Мнения: 1 146
Аз бих взела буквичката му. НО наистина, слушай сърцето си, това е най-важното.

Общи условия

Активация на акаунт