Добрич в радостни игри, чака сняг да завали (20)

  • 17 430
  • 270
  •   1
Отговори
# 45
  • Добрич
  • Мнения: 298
ЗДРАВЕЙТЕ МАМЧЕТА !
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА! БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ВИЕ!
ЧЕРПЯ ВИ С ПО ЕДНО ПАРЧЕ ТОРТА!
[
/color]

# 46
  • Мнения: 167
Честит рожден ден, didi_demi !Желая ти здраве,щастие,късмет и само положителни емоции!  bigdance2

Айде и аз да кажа за кърменето Simple SmileНие сме на АМ.Бях се подготвила за кърмене,макар че идеята хич не ми се нравеше,да не кажа че ме ужасяваше.Е,малкия не захапа! Цедих един месец по 30-40 грама на ден - отвратително! Та минаването на АМ беше истинско облекчение...Не оспорвам ползата от  кърменето,но за мен то беше свързано с болка и неприятни емоции. TiredСега аз съм спокойна,съответно и малчо  Heart Eyes
Мисля да захраня късно - най-рано  към 5 -и месец,ако малкия е с добър тонус.Радвам се,че и педито ни е на същото мнение.

Това време е само за сън -на топло под завивките,ама дребню не ще да спи по цял ден:)Тегля филми,чета книжки...но и това ще ми писне скоро и тогава не знам newsm78

# 47
  • Мнения: 531
Здравейте всички!
Честит рожден ден, Диди, от здраве да не се отървеш!
По-добре е за цици да си говорим, отколкото за болести и дай Боже да няма поводи като Цвети и Ивет,които се надяват на нашето милосърдие за да живеят нормално.И колко още такива деца има..
Та по отношение на кърменето, като най-старша по възраст да си кажа тежката дума.Всеки знае мене си!С триста зора успях да кърмя дъщеря си до 7 месеца и това поради грешки в храненето.Затова с Младен предприех друга тактика-кърмене на поискване, никакво цедене, късно захранване и т. н.А и той е такова малаче, че си мисля че кърмата го пази здрав.Междувпрочем цяло лято изкара само на кърма, а хемоглобинът му беше в норма.
И нашият рекорд-снощи от 24ч. до 6ч. сутринта спа в креватчето си без да суче-на мама убавеца!

# 48
  • Мнения: 531
Предлагам следващата тема да е:
"В Добрич снегът не дойде,ами поне вятърът да спре" #Cussing out

# 49
  • Мнения: 643
Честит Рожден Ден на Диди!

 Надявам се всички болни да се оправят, че този грип явно е ужасен и упорит!
 Я кажете един добър козметик в ДЧ, че лицето ми неправо е по зле от на пуберитет, а тогава си беше идеално де, направо се чудя какво да го правя. newsm78

# 50
  • Добрич
  • Мнения: 193
Арчела,препоръчвам ти Лиляна-намира се от Стария съд нагоре по уличката,която е ззадънена и има спирка,отсреща е денонощния Вкусно,та по тая уличка в ляво се намира салона в едно блокче,ще го видиш..оф,малееее как го обясних.Ще ти да тел.ако искаш да си запазиш час и тя да ти обясни по-добре.Подсети ме,че и аз не съм ходила от месец и нещо Thinking

# 51
  • Добрич
  • Мнения: 958
Я да питам и аз  Wink
Сисе - къде е "стария съд" и какво почистване прави тази козметичка /защото са ми правили почистване с ултразвук, но то е едно голямо нищо/. Дай координати, че и аз имам нужда  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 167
И аз ходя при Лили - не че съм подходящата мостра,но е много добра! Срещу Сирена има спирка - като слезеш по стълбите зад спирката,първата бяла кооперация в дясно,на ъгъла на която има магазин за дрехи.Прави всякакви почиствания - с пръсти,с ултразвук, с маски.Предварително си запази час,че има доста народ при нея. Peace

# 53
  • Мнения: 643
Направо намерихте човека на който да го обясните Joy, идея нямам нито къде е стария съд нито къде е сирена, така че по добре дайте телефон и адрес, та да си запазя час. И какъв месец и нещо, аз като се сетя от кога не съм ходила, то лицето ми затова си отмъщава така.

# 54
  • Мнения: 217
Здравейте!

Едва сега успявам да стига и до форума и да изчета всичко, което сте изписали... Благодаря на всички за загрижеността и подкрепата!

Вчера следобяд ни изписаха. Лежахме 9 дни с бронхопневмония. Освен това лекувахме и отит, откриха ни и бактерия в гърления секрет /Мораксела катаралис/. Какво да ви кажа... След като 1 седмица пихме Зинат вкъщи и нямаше подобрение, вдигаше всеки ден 39.4 след следобедния сън, направихме изследвания. Урината беше добре, но утайката на кръвта направо летеше - 52 мм, при норма 10-15, хематокрита говореше и за обезводняване и ни приеха в болницата. На никой не пожелавам да лежи в тази болница! /после ще пиша защо, ако някой не знае/

Там ни назначиха веднаха венозен АБ, включиха система и трябваше да овладеем Т. Толкова упорита Т не съм сваляла. По 2 свещички Ефералган + течен Аналгин и чак тогава падаше под 38. Това по няколко пъти на ден. Чак след 4-тия ден спадна на 37.5 и спряхме с лекарствата за Т. Тогава пък аз се тръшнах с грип и добре че не му го предадох.

В болницата - ужас! Пренаселено, циганки в стаята, мирише, всички изнервени и те навикват за щяло и нещяло. Майката в бокса до мен /българка/ истерясваше и си биеше детето, после ревеше и си скубеше косите, моето се стряскаше от крясъците й и не можеше да заспива... кошмар!

С повече от половината от персонала не може да се говори, ходят намусени, зверят ти се, някой си го изкарва на тях, те си го изкарват на теб. Държат се грубо. Ако ги помолиш за нещо, която е извън графика им /примерно на Дени му се беше извадило абокатчето/ реагират така все едно ги караш да работят извънредно  и още и още... не ми се говори за унижението, което изпитах.  Аз съм възпитана и хуманно, от семейство на лекар и фармацевт съм. Ако родителите ми се държаха така с пациентите си, отдавна щяха да са без работа.... Това за болницата. Разбира се има и свестни, но като цяло е кофти. Аз съм лежала за задържане в Майчин дом в София и в Каварненската болница - такова нещо няма!

Та видях, че Амаренка бе писала,че излизаме по-рано. Щяхме, даже написаха Епикризата, но докторката като видя резултатите на въпросната кръвна утайка, реши, че не сме за изписване. Утайката беше 46. Приехе ни с 55. За 6 дни беше паднала само с 9 мм. Пак ни се взе акълът. А постоянно постъпваха нови болни с вирусни инфекции и имаше голяма вероятност и някой вирус да пипнем. Та вчера, с уговорки ни изписаха. Утайката беше все още висока - 40 мм и сега отново пием АБ - само че вкъщи. Голямо тровене с тия АБ, сега ще има дълго възстановяване... Ох, дано всичко е минало, аз съм голям оптимист по принцип, даже бях готова да го оставя само на хомеопатични, но при тази пневмония и бактериалната инфекция щеше още повече да се усложни...

Това е от нас. Вече ще сме редовни тук  Grinning

# 55
  • Мнения: 3 810
Oх, feel_u, оставам без думи!!!
За одисеята....
Стискам палци всичко да се подобри много бързо!
За болницата- знам много добре какво е и на никого не го пожелавам. Само се молиш да не се зарази детето и с нещо друго. А на циганките въобще не им пука- дечицата им с абокат на главата(защото няма годинка), а тя хукнала навън да пуши, оставя го само да реве....Думи нямам...

Фапуа, за хемоглобина бях чела, че в чужбина го мерели на децата на годинка, защото до тогава варирало и изобщо не може да бъде индикатор за притеснение. Така че не вини късното захранване за това.
След всичката информация, която ние облагодетелстваните имаме тук, третото бих захранила след 6м. Mr. Green
Смятам, че сме облагодетелствани, защото и педиатрите не се съобразяват с тази информация(ако има-  се срещат рядко) и дори не дават право на избор на майчетата. Аз лично не съм се съобразявала със съветите на педиатърката за хранене(и все още не се съобразявам), но това си е на лично моя отговорност.
Ако бях с 1-во дете, сигурно щях дас разчитам на педиатъра, а щом той не ми даде нужната информация...олях се....простете....

За кърменето- идея си нямам защо се цедите? newsm78Освен ако не са напрегнати гърдите или имате рани. В противен случай само може да си навлечете притеснения. Природата си знае работата. Не е нужно да знаем колко гр. излиза.

За козметичката- аз го разбрах, защото живеех на тази улица- Иван Вазов. Знаете ли коя е Любен Каравелов(тази покрай новия магазин(Изи ли беше?), покрай Славейков излизаща на Мл. дом)?
Е Иван Вазов е успоредна на Любен Каравелов в посока кино "Добрич". Много къса в единия край скоро построиха нова сграда(до стария съд), а другия край излиза на такситата на Сирената(там има стъпала).

ниара, нахлувай по- честичко, че се забравихме.
Но друг път с хубави новини.

Да не забравя:

Честит рожден ден, didi_demi !Много, много здраве!

# 56
  • Мнения: 101
Добре дошла, feel_u ! Дано по скоро се оправи Денис. Simple Smile

# 57
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Feel_u важното е че вече сте в къщи. Така ще си по-спокойна и всичко ще мине по-бързо.

За козметика и аз разбрах къде е - под носа ми. Laughing Но аз мислех че вече не работи, ами то няма реклама. Но след като толкова мераклийки се явиха, може да направим една среща там. Mr. Green Ако някой ходи и е доволен да свирка, че ми е много близо, а до центъра не ми се бяга в тоя студ.

# 58
  • Мнения: 4 392
feel_u , добре дошла! Радвам се, че вече сте навън! Дано никога не ви се налага да влизате в тази болница, нито в някоя друга! Praynig Дано и на нас не ни се налага, нито на децата ни! Praynig

# 59
  • Мнения: 531
и от мен добре дошли на Feel_u и на Денис вкъщи и скорошно възстановяване!
Не знам кого можеш да попиташ, но мисля че не е зле Дени да вземе някакви пробиотици след това тровене.Аквасорс имат такива неща, но са скъпички, а мисля че и в аптеките може да се намери нещо, макар и с не такова качество, най-малкото едни бактерикус булгарикус.А да влезе в болница и на врага си не пожелавам.

Общи условия

Активация на акаунт