Пълномощно за автомобил?

  • 1 075
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Здравейте,

Ситуацията е следната: Баща ми внесе кола на името на дядо ми, който е инвалид, и я ползва с пълномощно на свое име. Въпросът ми е, ако и на мен ми се наложи да ползвам колата, ще ми трябва ли пълномощно?

# 1
  • Мнения: 492
И аз карам инвалидна кола с пълномощно на мое име.Случвало се е да я кара мъжа ми  и да го спрат за проверка - КАТ и никога не са му искали пълномощно - той и няма!Мисля, че няма проблем, но това е от опит, а по закон - не знам!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Настоящата ни кола беше на името на инвалид (казвам беше, защото я прехвърлихме на наше име) и само мъжът ми имаше пълномощно. Колата я карах предимно аз, но никога не са ме спирали за проверка, та затова се чудех... newsm78

# 3
  • Мнения: 1 492
Ако само си я караш, няма проблем, не ти трябва пълномощно.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 889
За проверка не,но ако направиш ПТП ,застрахователите могат да се заядат и да не изплатят щетите  Peace Най-добре мъжът ти да ти направи едно и на теб,4 лв струва,и дори не е нужно да ходиш при нотариус  Wink

# 5
  • Мнения: 4 970
За проверка не,но ако направиш ПТП ,застрахователите могат да се заядат и да не изплатят щетите  Peace Най-добре мъжът ти да ти направи едно и на теб,4 лв струва,и дори не е нужно да ходиш при нотариус  Wink
Да- мъжът ти трябва да отиде Laughing.Та- по същество.И аз карам колата на мъжа ми, а той моята ooooh!( ами така е 4исто документално) и сме си разменили по едно пълномощно.Наистина застрахователите правят проблеми.И в застрахователните полици си пише името на упълномощения вода4 Peace.А по закон ако не се лъжа може само роднини по права линия да си карат колите  Thinking

# 6
  • Мнения: 5 228
Наистина застрахователите правят проблеми.И в застрахователните полици си пише името на упълномощения вода4 Peace.А по закон ако не се лъжа може само роднини по права линия да си карат колите  Thinking

Преди известно време мъжът ми даде колата си за няколко дни на свой приятел; тогава се обади на застрахователите ни, за да пита трябва ли пълномощно, и му бяха казали, че вече не е проблем и друг човек да ти кара колата и да поемат евентуална щега.

# 7
  • Мнения: 4 970
Не мога да се закълня в твърдението си Laughing.Така или ина4е имам пълномощно защото пък със сигурност не изплащат щети на друг Peace,независимо 4е аз съм завела щетата !

Общи условия

Активация на акаунт