Има ли риск за майката и бебето ако забременеете...

  • 2 644
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте мамчета,
ние с таткото се "пазим", по пронцип искаме второ с малка разлика, но ако е много малка няма ли риск за майката и бебето, ако разликата е няколко месеца?

# 1
  • Мнения: 2 807
Ами аз съм нямала никакви проблеми - 3 прекрасни бременности и 3 здрави деца за само 4-ри години...  Wink

С Ива забременях, когато Дани беше на годинка...
С Мони забременях, когато Ива беше на 6 месеца...

Познавам лично и две мами, на които дечицата им са родени в една и съща година  Wink

Успех и поздравления за желанието и смелостта да отгледате 2 дечица с малка разлика  Hug

# 2
  • Мнения: 881
Аз също мисля че няма да има никакви усложнения.На едни мои познати разликата им е 10мес.- единият е януари,а другия - декември.Успех във новото начинанние,голяма смелост - поздравления. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 864
С второто забременях когато бебето беше на 7 месеца.Не съм имала никакви проблеми,а сега чакам трето!

# 4
  • Мнения: 817
Не мисля, попитай и лекар все пак, те са за това Peace

# 5
  • Мнения: 990
И аз мисля ,че няма проблем. Поздравявам те за смелостта   bouquet

# 6
  • Мнения: 3 069
Няма проблем, само не ми се мисли как ще се опавяш с две малки дечица Grinning
 Maminka , браво на теб  bouquetТова си е героизъм.Обещавам на себе си, че няма да се оплаквам повече Grinning

# 7
  • Мнения: 867
Дай си 6 месеца поне да се въстанови матката и тялото да възвърне изчерапните си ресурси. Помисли си и как ще бъде с кажи речи две бебета. Т.е. когато първото прохожда, ти.ще бъдеш бременна с вторрото, предполагам трудничко ще е. 
Но иначе е чудесно, поздравявам те за смелостта ако се навиеш, от това по-хубаво няма. Една от нашите мами от отчетната е бременна пак и мисля че това си е дар.

п.с. Аз лично искам поне 2 дечица, по възможност 3.Обаче мисля да е с 4 г. разлика, първо защото искам да кърмя докато мога, дори да е до 3 и нещо години и второ, първото да е поотгледано и да разбира що годе.

# 8
  • Мнения: 27 524
Няма, ако си здрава, всичко е ок. Организмът на човека е доста издръжлив, пий витамини, храни се пълноценно, не се преуморявай и всичко ще е наред. После да му мислиш  Laughing

# 9
  • Мнения: 5 362
Не мисля, попитай и лекар все пак, те са за това Peace
Peace

# 10
  • Русе
  • Мнения: 250
Евала Party
Направо ми напълни душата твоят постинг Hug
Направи си един хубав обстоен преглед при гинеколог,и ако всичко е наред действайте.и незнам дали не кърмиш,защото тогава дори и да имаш цикъл,не е толкова лесно да забременееш newsm78

# 11
  • Мнения: 516
Единствено се иска смелост Peace а ти май я имаш Peace  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз пък мисля, че женският организъм има нужда от възстановяване, защото една бременност изтощава доста. Така че поне 1 година е нормален период за мен, ако все пак си решила, че можеш да се справиш с 2 малки деца.

# 13
  • Мнения: 3 500
Ако си родила нормално, няма проблеми.

# 14
  • Мнения: 2 952
Здравейте мамчета,
ние с таткото се "пазим", по пронцип искаме второ с малка разлика, но ако е много малка няма ли риск за майката и бебето, ако разликата е няколко месеца?


Саги беше на 6 м. когато  забременях.Нямам проблеми, и двете  бременности - леки.

Общи условия

Активация на акаунт