Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 фев. 2005, 16:02 ч.

Кафява захар....

• 1 660
  • 24
  •   0
Отговори
Питането ми е от къде мога да си купя.
Онзи ден си купих от Била, ама тя била беличка с карамел и станала кафява - хванах се на въдицата.
Ама аз не искам такава, а ОНАКАВА, дето корифеите в кухнята я ползват за по-здравословна.

# 1
mam@,

Най-добре виж в магазините за здравословни храни. Нека другите мамчета от София ти кажат къде има, ако ти не знаеш. Аз съм пазарувала от 3 такива докато бях студентка, но не съм сигурна дали още съществуват.

*

# 2
В "Метро" със сигурност има, само трябва да се поогледа хубаво, защото е сред захарта на бучки и т.н.

# 3
  • out of space
Цитат на: mam@
Питането ми е от къде мога да си купя.
Онзи ден си купих от Била, ама тя била беличка с карамел и станала кафява - хванах се на въдицата.
Ама аз не искам такава, а ОНАКАВА, дето корифеите в кухнята я ползват за по-здравословна.

Може би в диетичните магазини? И аз искам да си купя такава, но все забравям... ooooh!

# 4
  • Sofia
В Метро наистина можеш да намериш и няма как да я объркаш, защото цената и е по-висока, а разфасовките обикновенно са по 0.500кг.
В събота бях в Метро и я загледах, но не си взех затова ти казвам че инфото ми е проверено Wink

# 5
КАФЯВА ЗАХАР се продава в магазин за диетични храни на ул. Екзарх Йосиф. Намира се на отсрещната страна на Синегогата. 0,500гр струват към 4лв.

# 6
В Билла също я има, на рафтовете при диетичните храни, цената за половин кг е около 3.50. Вероятно това, което си взела, е БГ 'кафява' захар, тя е на рафта при обикновената захар.

# 7
  • София
Аз си я купувам от Рамстор.

# 8
Ама какви са тези цени в диетичните магазини:(
Ние си купуваме от Метро - 500 гр. за левче и 20 - 30 ст . И си е съвсем истинска. Явно тези магазини нещо раздуват цените

# 9
  • София
Тази в Метро, няма нищо общо с истинската! Това е бяла захара оцветена с карамел... аз си я купих Simple Smile нещо че не е истинска обаче... много е вкусна Simple Smile

# 10
Цитат на: nad_tab
Тази в Метро, няма нищо общо с истинската! Това е бяла захара оцветена с карамел... аз си я купих Simple Smile нещо че не е истинска обаче... много е вкусна Simple Smile

А тази от Билла истинска ли е?  Rolling Eyes

# 11
Кафявата захар, ако наистина е кафява захар не струва 1 левче. Най- вероятно е боядисана и не е това за което се продава. Единствената прилика е че е кафява на цвят, но не и като продукт.   И за съжаление аз когато пазарувам в Метро много внимавам, защото част от продуктите може да са ефтини, но не са качествени.

# 12
Трудно е да се каже така без да се види. Една разлика видима която мога да ти кажа за ориентация е, че кафявата захар прилича все едно, че е овлажнена. Такава и е самата консистенция, но всъщност не е.

# 13
Кафява захар купувам само от магазини за диетични и диабетични храни. 750г струва около 3.50лв. и аз обикновено вземам унгарска, нямам в момента опаковка, за да напиша марката. Самата захар е влажна и се сипе като мокър пясък. Държа я в добре затворен стъклен буркан, защото като изсъхне си губи свойствата. От няколко години, когато правя сладкиши, ползвам само кафява захар смесена със съвсем малко бяла, примерно в съотношение 4:1.

# 14
Цитат на: karamel
В Билла също я има, на рафтовете при диетичните храни, цената за половин кг е около 3.50. Вероятно това, което си взела, е БГ 'кафява' захар, тя е на рафта при обикновената захар.

Ами точно това съм направила  Blush  ooooh!
Следващият път ще се поправя  Blush
Благодаря Ви  Flutter

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт