Още един път за брака... :)

  • 2 650
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
Аз харесвам брака си, просто си открих своята половинка. Признавам, обаче, че понякога има и много трудни моменти. А компромиса, правен и от двете страни обаче, е повече от задължителен. Хм, какво ли е брака и ще открием ли отговора някога? newsm78

# 16
Иха!!!!! Това беше страхотно..... И извода накрая-разбира се също!

# 17
За двете години заедно с моя приятел, от които 1,5 години живеем заедно, се оказа в края на краищата, че той не вярвал в брака... Като го запитах защо до сега не се сме се оженили... Аз и вярвам, и не вярвам. Не знам какво да мисля. Откакто говорихме по този въпрос, нещо не ме оставя на мира. Всичките ми приятели са с брак, вече и с деца. Не, че бракът ти дава 100 % сигурност за връзката или за живота ти с даден човек въобще, но защо тогава е измислен от държавата като вид институция? Като разбра, че съм бременна, каза, че ако искам ще се оженим... но нали той не го иска, на сила хубост не става-те са си го казали старите хора. И нещо си ме гложди, и така. Просто исках да споделя това нещо с вас, съфорумците. Поздрави на всички Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Според мен бракъ е хубаво нещои задължително особено когато двама души решат да имат дете.Вярно е бракът нишо не ти гарантира , но е един вид споделено доверие отговорност един към друг и бъдещото поколение.RMTaylor жалко, че твоят приятел не иска да ти предложи брак както си му е редът- ввсяка жена заслужава да бъде булка. Според мен е много лошо това поведение на съвремените мъже-живот без брак, без ангажименти, е, като забременееш- добре ще гледам детето. Просто липса на уважение към жената. Поне аз така го виждам. Желая ти лека бременност , хубаво и здраво бебче и отговорен съпруг,,но не му прави предложение ти, имай си достойнство, най-хубавото нещо  от него сегс е при теб ,та нека той да търчи след тебе!!

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Брак Sick Думата говори сама по себе си Crazy
Какъв е смисълът от него? Ака двама души искат да са заедно- ще бъдат и без него. Ако не искат- няма да са, въпреки него... Картинките са доста показателни- едни окови и нищо повече!

# 20
  • Мнения: 78
За брака
ТОГАВА АЛ-МИТРА проговори пак и рече :
    - Учителю, кажи ни за Брака.
И той отвърна с думите:
    
- Съчетани сте родени и съчетани ще бъдете навеки.
    Съчетани ще бъдете и когато белите крила на смъртта разпилеят дните ви .
    Да, съчетани ще бъдете  дори в безмълвната Божия памет.
    Ала прегръдката ви нека охлабее - да можете да дишате.
    И нека ветрите небесни волно духат между двама ви.
    Бъдете влюбени, но не с любов окови -
    а развълнувано море помежду двата бряга на душите ви.
    Пълнете си един на друг бокала, ала не пийте от един бокал;
    Давайте един на друг от хляба си, но всеки да си знае своя къшей.
    Пейте, танцувайте и се радвайте, ала бъдете всеки себе си самият,
    тъй както струните на лютнята са поотделно, макар и да трептят в един напев.
    Бъдете предани, но не отдавайте сърцата си един на друг,
    защото само ръката на Живота може да ги съхрани.
    Живейте в близост, ала не и в преголяма близост,
защото и колоните на храма се издигат поотделно
и нито кипарис вирее в сянката на дъб, ни дъб пониква в сянка на кипарис.


Много ми харесва този откъс от книгата на Халил Джибран - Пророкът

# 21
  • Мнения: 620
защо тогава е измислен от държавата като вид институция? Като разбра, че съм бременна, каза, че ако искам ще се оженим... но нали той не го иска, на сила хубост не става-те са си го казали старите хора. И нещо си ме гложди, и така. Просто исках да споделя това нещо с вас, съфорумците. Поздрави на всички Simple Smile

1. Заради статистиката най-вероятно.Или за по-лесно събиране на ергенския данък.Или за да се оправдаят заплатите и заетите работни места на чиновниците,"узаконяващи" любовта ти.

2. И не са го казали току-така.....,но колкото и да го мислиш
и преценяваш....дойде ли"сляпата неделя"......   

# 22
  • Мнения: 990
Много интересно си  представил брака Simple Smile
Добре ,че е майтапа, та да си кажем истината  Mr. Green

брак- съвместно съжителство на две нервни системи...

# 23
  • София
  • Мнения: 397
4oveka do reb ne se promenja,prosto kato si vljuben si sljp za nedostatacite mu,a te s vremeto se zadalbo4avat,a ne se opravjat

# 24
  • Мнения: 220
4oveka do reb ne se promenja,prosto kato si vljuben si sljp za nedostatacite mu,a te s vremeto se zadalbo4avat,a ne se opravjat

Ако не те затруднява,би ли била така добра да пишеш на кирилица. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 429
Аз имам следното обяснение за брак и съжителство без брак.
Бракът означава - не знам дали сме най-подходящите един за друг, но много ми се иска това да е така и да е задълго, и ще поема цялата отговорност пред теб и  себе си, всички тежести, които държавата ми налага, за удоволствието да съм с теб и съм готов да се подпиша за пред целия свят, че ще направя каквото зависи от мен нашето семейство да го бъде.

А съжителството без брак - Мисля, че аз и ти можем да бъдем заедно много дълго, надявам се, че ще бъде така и че ще си живеем много добре, може би и с нашите деца, не е нужно държавата да ми казва дали те обичам и искам да съм с теб, но мисълта, че някой иска да се подпиша, че с теб ще живея вечно, ме побърква.

# 26
  • Мнения: 747
Сетих се за един виц. Върви един човечец с мнооого тъжна физиономия. Спира го друг и пита: "Извинете, вие женен ли сте?- А онзи му отвръща: "Аааа, не, аз така си изглеждам" Joy

# 27
имате брак? Просто ми е интересно да разбера....

# 28
  • Мнения: 7
Брака е много сложно нещо.Много компромиси,много отстъпки.В даден момент човека до теб се е променил,а ти дори не си разбрал кога.Сивота едно и също всеки ден     ,ама няма как един ден ,всеки се бракува с..,но всяко нещо си има и хубава и лоша страна...

# 29
  • Мнения: 625
        Не вярвам в брака, а в човека до себе си Thinking

Общи условия

Активация на акаунт