Как давате течния аналгин

  • 5 397
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 520
Сори, търсачката не работи. Давам направо въпроса.

Моето диване е на 3 год. Колко и как да му дам течен аналгин.
Вчера вдигна температура и сутринта. (38 -38.5 градуса). Свалихме я със свещички ефералган.

Ясно е, че ни е хванал грипа, мисля да взема една ампула за всеки случай да имам, ако пак вдигне.
Но колко е нормално за възрастта му да дам, и да го разредя ли с нещо, той е толкова горчив.

Ще се запася за всеки случай, че той по принцип не вдига температура и положението си е сериозно.

# 1
  • Мнения: 1 883
Аз и на двете директно , а след него вода.  newsm78На килограм по капка  Peace

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 16:48 от vikuna

# 2
  • Мнения: 167
На нас личната лекарка ни е казвала, колкото капки течен аналгин, толкова капки течен вит.С . Но ни казаха да го даваме при Т над 40, когато нищо друго не действа. Когато бяхме 9 кг ни казаха, че можем да дадем 5 капки течен аналгин + вит. С

# 3
  • София
  • Мнения: 276
Течният аналгин се мери на капки/кг , т.е. колкото кг. е детето толкова капки- напр. 14кг- 14 капки теч. аналгин. Ако до сега не си давала, първо се посъветвай с вашия лекар, защото, ако детето е алергично към него си е доста опасно. Аз давам теч. аналгин  комбинация с нурофен или ако първо съм дала нурофен и темп. не спада, слагам аналгина в Мултисаностола или сладък нат. сок.

# 4
  • Мнения: 3 042
Течният аналгин се мери на капки/кг , т.е. колкото кг. е детето толкова капки- напр. 14кг- 14 капки теч. аналгин. Ако до сега не си давала, първо се посъветвай с вашия лекар, защото, ако детето е алергично към него си е доста опасно.
Peace

По съвет на педиатъра давам течен аналгин при Т над 39, 2-3 десети. Давам го в лъжичка сок или чай /но не топъл/.

# 5
  • Мнения: 89
Течният аналгин се мери на капки/кг , т.е. колкото кг. е детето толкова капки- напр. 14кг- 14 капки теч. аналгин. 
Абсолютно Точно  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 610
Давам го директно,на големия му давам по 1/2амп.На бебо не съм.Сега има нов препарат Хексалгин-капки.Не съм го пробвала,но е като течния аналгин по действие,но незнам дали е толкова гаден на вкус Sick

# 7
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Хексалгин-ът е също толкова гаден. Crazy
Аз го дадох смесен с боза.Но ние сме по-големи.

# 8
  • Мнения: 1 883
Хексалгин-ът е също толкова гаден. Crazy
Аз го дадох смесен с боза.Но ние сме по-големи.
Дозировката като при течния Аналгин ли е ?

# 9
  • София
  • Мнения: 13 203
Аз и на двете директно , а след него вода.  newsm78На килограм по капка  Peace

Струва ми се много на килограм по капка... Не съм давала досега и честно казано не знам дозировката... ама на 4 г. дете около 15-17 кг не е ли много 17 капки... newsm78

# 10
  • Мнения: 1 883
Аз и на двете директно , а след него вода.  newsm78На килограм по капка  Peace

Струва ми се много на килограм по капка... Не съм давала досега и честно казано не знам дозировката... ама на 4 г. дете около 15-17 кг не е ли много 17 капки... newsm78
Ами това го казват всички лекари  newsm78

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 786


Ясно е, че ни е хванал грипа,



Сама ли постави диагнозата?!

Аз преди седмица си мислех същото с тая истерия около грипа, но и аз, и детето се оказахме с бронхити!

Идете на лекар да ви чуе.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 13 203
Аз и на двете директно , а след него вода.  newsm78На килограм по капка  Peace

Струва ми се много на килограм по капка... Не съм давала досега и честно казано не знам дозировката... ама на 4 г. дете около 15-17 кг не е ли много 17 капки... newsm78
Ами това го казват всички лекари  newsm78

Еее, възможно е... аз затова подчертах, че не знам дозировката.. просто ми се видя много  Wink

# 13
  • Мнения: 1 883
Еее, възможно е... аз затова подчертах, че не знам дозировката.. просто ми се видя много  Wink
На вашата възраст няма опасност от фебрилен гърч и не виждам смисъл да даваш течен Аналгин  Peace , другите температуропонижаващи имат страхотен ефект при големите каки  Peace

# 14
  • Мнения: 1 520


Ясно е, че ни е хванал грипа,



Сама ли постави диагнозата?!

Аз преди седмица си мислех същото с тая истерия около грипа, но и аз, и детето се оказахме с бронхити!

Идете на лекар да ви чуе.  Peace

На лекар ще сме утре. Предпочетох да посетим личната, отколкото да го водя при дежурен. С личната се чухме по телефона, казах й какво давам, как овладяваме положението, жената се съгласи и се разбрахме за гостуване  Wink в кабинета в понеделник. Аз даже мисля да я помоля да дойде на домашно посещение, че си право ако не се окаже грип да не лепнем в поликлиниката, че след шарката ни беше подобно положението.

С температурата се преборихме. Днес е много по-енергичен, а сега след следобедния сън е още по-нов. Имаме малко сенки под очите, но явно от температурата предходните дни.

Тази седмица ще го раздаваме ваканционно у дома.  Peace Важно е бързо да преборим вируса.

Благодаря а отговорите. Аз питах хипотетично, да знам ако ни се случи.

Общи условия

Активация на акаунт