Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 фев. 2005, 17:32 ч.

Нямаме си вече бебе

• 29 033
  • 265
  •   1
Отговори
Всичко се случи на 29.01. Сутринта в 3:40 се събудих с контракции на 5 мин., изкъпах се, взех си багажа и отидохме в болницата (Света София) около 5:00. В приемния кабинет ме погледнаха за разкритие - имах 2.5см, след което слушаха тоновете на бебето - всичко беше нормално, но лекарят ми каза че това са подготвителни контракции, да се върна вкъщи -  "Ще раждаш, ама не днес". Каза ми като ми станат на 2-3 мин. контракциите тогава да се върна. Прибрахме се вкъщи, тъкмо си обляках нощницата, когато усетих че нещо изтича отдолу. Погледнах и видях че имам кръв. Измих се, облякох се отново и тръгнахме пак към болницата. В приемния кабинет ме провериха пак за разкритие - беше 3см - казаха ми че кръвта е всъщност слузестата запушалка и че ще ме приемат. Избръснаха ме, направиха ми клизма и ме пратиха в предродилна зала. Там като ме сложиха да ми слушат тоновете не можаха да ги намерят. Водиха ме 2 пъти на ултразвук - там констатираха че пъпната връв не пулсира и сърцето също е спряло. И вече ми казаха че бебето е починало и ще чакаме пълното разкритие за да мога да го рода. Разкритието от 3см до 10см се получи за 1 час, след което ме настаниха в родилна зала. Самото раждане протече за по-малко от 10 мин. Нашето бебче се появи с размери 50см, 3.100 кг, само че мъртво. Не можаха да ми изкарат плацентата, заради което се наложи кюртаж. Нямах обяснение за случилото се, опитаха се да ме убедят че е от пушенето, но аз никога не съм пушила.
След 1 месец ми казаха че ще излезнат резултатите от аутопсията и евентуално ще разбера какво са измислили за смъртта.
Пожелавам на всички живи и здрави бебчета и се надявам че не съм ви уплашила. Просто трябваше да споделя.

# 1
Оххх, разплаках се и продължавам да плача.............Не знам какво да кажа.

# 2
ох мила
не знам какво може да те утеши в такъв момент
само не се отчайвай и пак опитайте след време
направо се разплаках
боже боже защо трябва да се случват такива неща

# 3
  • Sofiа
Ох, това е ужасно. Много съжалявам за теб и искрено ти пожелавам скоро да се радваш на живо и здраво бебенце.
Сигурна съм, че се чустваш много зле и едва ли биш могла да кажа нещо с което да намаля болката ти, но все пак знай, че за всяко нещо си има причина и след всяко зло се случва нещо доро.  Heart Eyes

# 4
  • Magrathea
Ох, цялата настръхнах, докато го четях Sad  Sad  Sad
Пожелавам ти бързо възстановяване и скоро едно сладко бебче.... Даже не знам как точно да си формулирам пожеланието Neutral Face  Neutral Face  Neutral Face

# 5
Не знам как си имала сили да го напишеш.....аз просто изпаднах в амок Cry  #Shocked

# 6
Това,което разказваш е направо ужасно!!!Много съжалявам и ти пожелавам бързо възтановяване след случилото се.

# 7
ООоооо  много съжалявам за случилото се......не знам какво да кажа.Освен да си силна и да пребориш мъката..... и  след време едно здраво родено бебче ти желая.

# 8
Лелее...настръхнах! Нямам думи. Как имаш сили за хубави пожелания! Никому никога да не се случва такава трагедия! Praynig
Бъди силна! С теб сме... имаш ли нужда- винаги споделяй!

# 9
Много съжалявам.
Много силно те прегръщам.

# 10
Ужасно съжалявам мила. Приеми моите най- искренни съболезнования. Това е най- лошото нещо на света. В такъв момент няма думи, с които да се изразиш.
Мога само да кажа, да не падаш духом, не се съсипвай от мъка. Със сигурност няма да е лесно, но ще си имате и други дечица.

Пожелавам ти успешно възстановяване!

# 11
Ох,миличка едва ли нашето съжаление ще те накара да се чустваш по-добре,но го имаш... Cry Страшно съжалявам за теб и бебчо и те прегърщам!Бъди силна и Господ да ти помага!!!

# 12
Нямам думи колко много мъка има в постинга ти.Не търси вината в себе си и или в околните, мисли за това което ти се случила като за необходимото зло. Вярвай че следващият път ще се сдобиеш с едно прекрасно здраво бебе. За съжаление се случват и такива неща при който и докторите нямат обяснение.

# 13
О, боже!!!! Защо трябва да се случват такива неща?? Много, много ти съчувствам! Просто не знам какво да напиша. Бъди силна и вярвай във втория шанс!!!

# 14
не знам какво да кажа...
 Weary страшно съжалявам...
едва ли бих могла да те утеша...
времето лекува все пак...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт