логопедична градина

  • 5 821
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
търся мнения и информация за двете логопедични градини в София. тук видях няколко снимки от тази в Лозенец, но нищо повече.
ще съм много благодарна за всякакава инфо, особено от личен опит
блаодаря ви и бъдете здрави

# 1
  • Мнения: 3 034
Разписвам се, за да следя темата - дъщеря ми ще започне да ходи в тази на Хиподрума от април. Така че и на мен ще ми е интересно, ако има отзиви. Peace

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Съжалявам, че се намесвам в темата без да имам отговор по въпроса!Искам да попитам какъв е проблема за да давате децата на такава градина?Моето дете е на 2г5м. почти и все още не говори.Тук роднините на мъжа ми ни правят психо атака да го водим на логопед, но аз отказвам.Знае няколко думички, но дори и не се опитва да изговори други.

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://www.ldg134.info/index.html

ето ви сайта на тази на Хиподрума.

Моето дете беше в предучилищна група там и съм много доволна. Pum, лошото е че обикновено нямат места и човек може много трудно да се дореди, та винаги гледайте коя ще е най-близко и удобна за вас.

Биляна, ако не искате детето да го давате на градина, никой не ви насилва. Поначало към градината на Хиподрума има приходящи занимания.

# 4
  • Мнения: 146
Логопедичната детска градина в Лозенец е чудна. Директорката е изключително лъчезарна и интелигентна жена, а логопедката е може би най-добрата в София. Казвам го, защото имам удоволствието да водя там курс по английски. Представете си дечица, които са имали някакви проблеми с говора, а сега са на 4-5 годинки вече знаят и изговарят правилно десетки думи на английски. Много се гордея с тях!
Често се срещам в България с мнението "Нека първо научат български, а после ще им пречим с други езици." Жалко, че много хора не знаят, че бомбандирането на дечицата с чужд език само допринася за усъвършенстването на говорния апарат, а не му пречи.

Говорете на децата си и вярвайте в тях, че ще проговорят!

А ако искате да ги учите на чужди езици преди да са проговорили аз знам как.

# 5
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Ние ходим в тази на Хиподрума.Доволна съм.Ако искаш питай нещо.Какво те интересува?

Биляна, не се притеснявай, проблем има ако детето навърши 3 год.и все още не говори. А преди това няма нищо обезпокоително.

# 6
  • Мнения: 3 034
Биляна, аз моята дъщеря ще я водя заради шипящите звуци и "л"-то в определени съчетание, това е проблем, който ще се реши за около 1/2 година. Тя сега е на 4 1/2 год.

Мисля, че ти е рано да се притесняваш, че не говори. Има деца, които се отприщват на 3-год. възраст./после ти се иска понякога да помълчи малко, но няма... Mr. Green/

# 7
  • Мнения: 460
Роско посещава логопедичната градина в Лозенец, възхитена съм. В началото когато тръгна (преди 4 месеца) се шегувахме, че все едно посещава частна детска градина, само че няма такса.
Директорката наистина е разкошен човек, както мога да кажа същото за двете ни госпожи, логопеда и лелята, изключително лъчезарни хора. Роско ходи до обяд, защото в началото боледуваше и предпочетох този вариант, за да не изпуска игрите предиобед и логопедичните занимания. Останала съм с впечателнието, че всяка група си има логопед.
Биляна, всяко дете е различно, Роско специално проговори около 3г и 3м ( Йони още не е) като първите му думи ( като изключим бърборенето и инцидентни думички) бяха да преброи от 1 до 10. От 3г възраст посещаваме логопед, отначало всички искаха да изчакаме, защото съпруга ми е проговорил на три, но от раз. След това се предадоха и започнахме заниманията с логопед, само мога да съжалявам, че толкова чакахме. Логопедката ни е разкошен човек, с много такт и внимание и всякакви забавни игри думичките започнаха да излизат. Поради ред причини последните 3 месеци не сме имали занимания и на децата им липсва.
Сега когато Роско говори, повтаря и всеки ден учи нови неща ми е по спокойно, но що сълзи сме изравали нощем само ние си знаем. Една друга изключителна логопедка ми помогна да прозра защо детето ми излиза от квадратчето на общо приетото- много математически ген сме събрали на едно място, програмист- анализатор и учител по математика и физика, както и баби и дядовци- инженер, счетоводител и преподавател по технически науки.
Леелоо, много се радвам за теб и за дечицата, останах очарована от твой друг пост и исках да разбера за системата по която преподаваш, без изобщо да съм подозирала че имаш занятия в нашата дг. Роско брои до 10 на англ, просто му беше интересно как едно е уан на друг език, и в един момент той казваше числото на български, аз на английски и той си повтаряше. Беше му много интересно и докато в един момент броеше едновремено на двата езика, сега брои само на единия или на другия, интересно му е и за думички, когато чуе думичка на англ, ме поглежда любопитно и аз казвам какво значи на български, съответно се повтарят и двете думички след това от него. Децата имат голям потенциал, просто едни започват по рано, други по късно, Роско има да напредва доста, все още не подрежда правилно всички изречения, има още доста да учи, но напредва и това ме радва много.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Много благодаря за отговорите ви! Heart Eyes

# 9
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Извинете, от каква възраст приемат в логопедична детска градина?

# 10
  • Мнения: 460
Извинете, от каква възраст приемат в логопедична детска градина?
След 3 години, но в нашата градина има и "бебешка група", дечицата там май са около 2г и 10м.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 687
Синът ми посещаваше логопедичнта детска градина в Хиподрума.Беше от "приходящите" 2 пъти седмично в продължение на три месеца.Проблемът беше с шипящите звуци и беше напълно преодолян макар и в първи клас.Доволна съм!

# 12
  • Мнения: 135
Биби ходи два пъти седмично в логопедичната градина на Хиподрума. Започна преди 4 месеца, когато беше на 4г. и 10 м. и не можеше да казва с, з, ж, ш, т и р. Сега ги произнася доста добре, постепенно започна и р-то и сега го казва добре почти във всички думи. Така че - много съм доволна от логопедката там - забавлява ги, дава малки "подаръчета" и Биби ходи с огромно желание. В групичка е с още две деца със същия дефект.

Общи условия

Активация на акаунт