Отговори
  • Мнения: 156
В края на май месец разбрах, че детето ми няма сърдечна дейност и трябваше да "изхвърля плода".Бях в 28 г.с. , малко е да се каже ,че бях съкрушена.Бяха ми казали да се пазим 6 месеца.След 6 месеца отново забременях. В 8 г. с. направих спонтанен аборт - кухо яйце. И пак ми казаха да се пазим 6 месеца, но всеки ,който е минал през този ад  знае ,колко е дълъг този период. Затова искам да ви попитам КОЛКО ВРЕМЕ СЛЕД СПОНТАНЕН АБОРТ ЗАБРЕМЕНЯХТЕ И ИМАХТЕ ЗДРАВО ДЕТЕ?
 

# 1
  • Мнения: 686
На мен ми направиха кюртаж на 06.12.2006 г. (кухо яйце), на 6.01.2007 ми дойде първия цикъл (датата е малко относителна, защото имах зацапване на 4,5 януари и кървях до 16-17) но на 23 бях на контролен преглед при друг гинеколог и след прегледа ми каза че всичко е наред и след следващия цикъл можем да подновим опитите. Т.е. ще са минали 2 цикъла или малко повече от 2 месеца. Но предполагам че при всеки е индивидуално (трябва да се е възстановила нормалната функция на органите). Може би трябва да отидеш на преглед и ако ти назначат някакви изследвания да си ги направиш. На мен ми взеха само цитонамазка и ще ходя тия дни за резулатите, ще ми се също да поискам изследване за токсоплазмоза, защото на моя приятелка след 1 кухо яйце са й направили аборт по мед.причини заради установена токсоплазмоза. Успех ти желая!
Между другото, имам чувството че трябва да си "просим" изследванията.

# 2
  • София
  • Мнения: 529
Забременях 3 месеца след като ми бяха правили кюртаж(кухо яйце). В момента дечко е на годинка и 9 месеца. Относно 6-месеца за изчакване един лекар ми каза, че те се препоръчват основно, за да може жената да се възстанови психически. За физическото възстановяване на организма са необходими не повече от два. Макар че имам приятелка, която забременя първия месец след аборта (според мен това не е редно). Само който е минал през това знае колко е тежко, но това което мога да ти кажа е в никакъв случай да не се отказваш. Не губи кураж, а ние ще стискаме палци!  Praynig

# 3
  • Мнения: 12
да-а, тежки са тези неща, само който го е преживял знае...
1-я път забреманях декември 2003, спонтанен аборт май 2004, февруари 2005 пак забременях - април 2005 - `мисед`както го наричат докторите и за трети път януари 2006 - октомври най-после красиво и здраво бебче Hug
изчаквах необходимите 6 месеца основно по психологически причини, особено първия път доста тежко го прежвях...
не са толкова много 6 месеца, не бързай...знам че е трудно, но по-добре е да изчакаш...да се възстановиш и най-вече да се успокоиш.
правиха ми един куп изследвания, дори вече не си спомням...основно генетични, за листериоза и за токсоплазмоза.
успех!!!!!!

# 4
  • Мнения: 156
Благодаря за окуражителните думи. Много ми се иска скоро пак да съм бременна.  Със сигурност няма да изчакам повече от 3 месеца, но знам, че всички ще ме укорят, че не съм послушала съветите на лекарите.От друга страна ме е страх,че ако имам дете с някакъв проблем,затова че не съм изчакала достатъчно дълго, ще се упреквам до края на живота си.Толкова съм объркана.

# 5
  • Мнения: 4 324
pavi04, не чакай 6,3 и т.н месеца. Иди на контролен преглед, д-ра най-добре ще ти каже може или не да започвате опитите!

Аз щях да чакам 6 месеца, така ми казаха на прегледа след аборта, но 2 месеца след това д-ра ни даде зелена светлина. Така че отивай на д-р, за да си по-спокойна!

Успех!

# 6
  • Мнения: 1 029
Писах ти в ИБ!
Направи изследвания, за да си по-спокойна, че ще имаш здраво дете!!!
Чакането е най-малкото!Важното е да е здраво, а с изследванията, шансът е много по-голям!
Успех!

  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 129
Януари 2005 разбрах, че съм бременна, но за съжаление след няколко пъти кървене и болки през май 2005 в 18 г.с. ми се спука мехура и трябваше да "изхвърля" плода, момченце  Cry Sad Cry за голямо съжаление. След необходимите изследвания и лечение на раничка на шийката докторката ми даде зелена светлина 5 месеца по-късно и така през ноемлри 2005 разбрах, че отново съм бременна и след сравнително спокойна бременност без проблеми юли 2006 се роди малката ми сладуранка, да ми е жива и здрава! Аз също бях много объркана, не ми се мислеше изобщо как бих преживяла нов несполучлив опит, но, благодарение на Бога и силната ни вяра, всичко се нареди прекрасно. Така че имай вяра и ти, чудото ще се случи и на теб!
Искрено ти желая успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт