Д-р Nivea Baby, кажете за имуностимулиращите при деца

  • 2 572
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 378
Д-р Nivea Baby, кажете за имуностимулиращите при деца - моят син е на 1 год и 4 мес и му давам Имунобеби по препоръка на педиатърката ни. Въпросът който преди време стоеше пред мен, пък и сега - нужно ли е да се дават превантивно имуностимулиращи на толкова малки деца. Има ли опастност от проблеми - все пак малко или много това е вид лекарство - а пък няма наличие на болест(трябва да спомена все пак, че беше изписано след една настинка на малкия - сополки които държа за около седмица). Интересува ме мнението и на друг педиатър освен моята - тя очевидно е привърженик на превантивните мерки. Ще съм ви благодарна да прочета отговорът ви.

# 1
  • Мнения: 219
Аз също искам да попитам какми препарати препоръчвате за подсилване имунната система за деца на възраст 1 г. и 10 м.? С каква продължителност да се дават? А има ли странични нежелани ефекти? Благодаря предварително.

# 2
  • Мнения: 5 760
Правилното хранене с плодове и зеленчуци и витамини през зимния период, както и ежедневните разходки са достатъчни като профилактика. Имуностимулиращи препарати се дават при често боледуващи деца.

# 3
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ако детето наистина е често боледуващо какви точно препоръчвате?

# 4
  • Мнения: 6 313
Повдигам темата заради допълнителния въпрос.

# 5
  • Мнения: 5 760
Здравейте! При често боледуващи деца като начало се препоръчва от всички педиатри закалителни мероприятие през летните дни- море, въздушни бани, водни процедури с морса вода, режим на хранене-витамини, повече белтъчини от животиски произход. Всичко това воде до укрепване на организма.
На второ място се препоръчва в началото на есенния сезон да се започне профилактика с медикаменти насочени към профилактика и повишен имунитет срещу бактериални причинители-Респивакс, Бронховаксот по схема посочена в инструкцията, може и Имуно баби. Препоръчва се и ваксина срещу грип но не по- късно от края на септември началото на октоври. За България октомврии е месецът с начало на вирусните инфекции. През зимните месеци е добре есто боледуващото дете да не контактува много с деца ходещи на детска градина и широк кръг възрастни. И двете групи могат да са носители на инфекции

Общи условия

Активация на акаунт