Температура при започване на кърмене?

  • 590
  • 5
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Моя приятелка роди близначки със секцио, тегло около 2200 гр. преди 5 дни.
Започва да се опитва да кърми и най-вече използва помпата, за да стимулира лактацията, защото бебетата са много малки и почти не сучат. Обаче се оплака, че всеки път като започне да изпомпва и вдига температура. Само в този момент.
Тя е още в болницата и искам да и кажа нещо окуражително, колко време ще трае тази температура (вече няколко дни е така), какво да направи за облекчаване на положението? Моля за съвети.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А по какво съди, че вдига температура? Усеща горещи вълни и й причернява ли? При някои майки има подобна реакция от окситоцина - за щастие обаче се притъпява с времето. Но няма нещо, което да може да направи по въпроса освен да чака да отмине Sad
Да са й живи и здрави девойките Hug

# 2
  • Мнения: 819
Не знам дали щше помогна,но на мен като ми слизаше млякото вдигнах Т.

# 3
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз също раждах със секцио. В реанимация ми сложиха 2 банки с глюкоза - едната с 20, а другата с 10 единици окситоцин. През цялото преме имах температура над 37.5, която задържах до края на третия ден в клиниката. Още щом излязох от реанимация реших да слагам мъника на гърдата да не губи сукателния рефлекс. Забелязах, че ме обливат горещи вълни и питах дежурната акушерка, която ме успокои, че от влетия окситоцин, както и от този, който сама започвам да продуцирам поддържам малко по-висока температура. Както казах, на 4-тия ден вече нямах температура и всичко се урегулира.
MardiGras, успокой приятелката си - това трябва да се нормализира до няколко дни Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 453
Аз също бях с темпетатура през първите седмици!

# 5
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Благодаря ви за отговорите!
Чух се с нея - от 4-5 дни поддържа 38-39 градуса когато почне цедене. Днес са и изписали антибиотик. Едната бебка е мъничка - 1900 гр. и заспива веднага на гърдата, съответно почти не суче. Другата е по-бойна. Обаче с тази постоянна температура тя няма сили почти, защото я изтощава. Дано премине за 1-2 дни още все пак. Sad

Общи условия

Активация на акаунт