Кога да захраня със сирене,извара?

  • 2 127
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте,момичета!Имам отново въпрос- дали е подходящо бебчо да опита сирене,извара, а какво ще кажете за сметана?Все още не съм въвела храни с глутен, както и не съм давала мл.продукти като сирене,извара ,сметана,но днес купих пюренце -ябълка с извара/дадено е за 4м.бебе/-ние сме вече на 7м. и половина.Кога е добре да се въведат тези храни, и в каква последователност.Ще се радвам да прочета коментарите ви-тъй като винаги са ми били от полза.Благодаря!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 120
Аз също се питах тези неща  Grinning
С тази разлика, че Калина е вече на 9 месеца
А относно възрастта, която дават на пюретата  Naughty - не им вярвам

# 2
  • Мнения: 568
Ami nie gi zapochnahme ot 7m bez problem.
Vuvejdat se kato drugite novi hrani na tri - purvija den 1-2 lujichki, ako njama problem - 2rija poveche i na tretija pulnoto kolichestvo.
Sireneto obezsoleno - izkisvam go i go opitvam trjabva da e suvsem bezsolno.
Mnogo go obicha bebka, tova i e lubimata hrana.

# 3
  • Мнения: 119
Точно преди половин час зададох този въпрос в друг форум и една веща в захранването мама ми отговори, че сирене и извара се дават след 9 месец.Принципно изварата е обезмаслена, затова не трябва да се дава системно. Аз се интересувах заради пюретата с тези продукти, както и със сметаната  - тя пък трябва да почака още повече.

# 4
  • Мнения: 8 242
Абе то какво пише на пюретата.. Пък ако гледаш българския превод - понякога свалят 1-2 месеца  Shocked
Като гледам месеците са им разделени на база КОНСИСТЕНЦИЯТА в пюрето, а не продуктите  Rolling Eyes
Аз лично млечни смятам след годинката да въввеждам..

# 5
  • Мнения: 942
Аз мисля че за сметана е доста рано.А за сиренето и изварата незнам newsm78,но Ники умира за сирене,като го види и почва да подскача и да се радва и аз и  давам по мъничко  Embarassed

# 6
  • Мнения: 3 760
най-добре - след годинката. В краен случай - след навършени 9 месеца.

# 7
  • Мнения: 2 309
Въведох извара на 8 месеца, после кисело мляко, после сирене. Друг въпрос е, че не ги хареса и сега не й давам.

# 8
  • Мнения: 689
Аз знам - края на 6-ти/началото на 7-ми месец. Peace

# 9
  • Мнения: 3 205
Дадох овче сирене на 8,5 месеца. След това е опитвал по лъжичка кисело мляко (козе), но тъй като нямам вече спонсор  Mr. Green (козата не дава повече мляко), не му давам. Овчето сирене е много маслено и доколкото знам, не е алерген като кравето и козето.

# 10
  • Мнения: 2 381
Дадох козе сирене на 9 месеца.

# 11
  • Мнения: 364
Аз лично смятам да започна въвеждането на млечни продукти през този месец , т.е. при навършени 10 месеца. Но се чудя в каква последователност? newsm78 Някъде във форума бях прочела за следната: сирене ,извара ,кисело мляко , но незнам дали е добре така newsm78 А и се чудя на коя фирма да купувам , че се притеснявам от качеството на предлаганит на пазара?! newsm78

# 12
  • Мнения: 5 026
Дадох козе сирене на 9 месеца.
И аз така-домашно козе сирене.

# 13
  • Мнения: 267
Благодаря много!Явно ще изчакаме още малко, има време за всичко!

# 14
  • Мнения: 209
dokolkoto mi e izvestno ot 7 mesec se dava na zakuska poparka sas obezsoleno sirence!taka 4e ottogawaigurno moje i izwara!moeto dete ne obi4a popara, no za p[iure sas izwara spanak i kartofi si umira!sega e w osmia mesec!
 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт