неразбории със свекито помощ

  • 5 221
  • 87
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 339
поредната тъпотия за днес идва и иска термометър мъжа ми и казва, че този дето вижда няма да и даде защото е на детето тя с крясъци той ли пък щял да и каже най-нахално го взе и се изнесе неможахме и да реагираме толко бързо го сви. После като го върно и се казва че на ники нещата не се пипат и толкова, а тя  билисме нахални и какви са тия изгъзици това било на ники онова било на ники и не се пипало. Искам мнение нахално ли е от моя страна да не си давам нещата на бебо за употреба от други та било и домашните независимо дали са болни или не и изгъзица ли е това той да си има прибори чашка и пр. които само той си ползва а пък смятам,че термометъра също не е хубаво да го ползва друг болен. Та развика се  и пак изчезна не разбрах къде ми е моето  нахалство че не давам мои лични вещи не съм взела аз за да съм нахална

# 1
  • София
  • Мнения: 903
Според мен си права. Аз също не давам вещите на детето за обща употреба. А пък и твоето дете все още не е много голямо, за да използва общи прибори и изобщо вещи.
Разбира се  друг е въпрос, ако жената е имала спешна нужда от термометър. В такъв случай или бих й дала този на детето ( ако е обикновен живачен и след това ще му купя нов на него) или ако този на детето е дигитален - бих накарала мъжа си да отиде да й купи друг от аптеката.

Друг е въпроса, че не бих й позволила подобно поведение в дома си.

# 2
  • Свиленград
  • Мнения: 269
 Ама много ясно,че не е нахално,а напротив. Задължително е нещата на детето да не се пипат. Прати й на твоята свекърва много поздрави от мен. Обясни й ,че най-малкото не е хигиенично нещата на детето да се пипат и да се ползват, още повече от болен. Това е от мен. Най-важното е да не изпитваш съжаление за това,че си защитаваш интересите. Твоите и тези на детето ти.

# 3
  • Мнения: 1 691
Трудно ти е положението.
Аз термометър бих дала, ако е от живачните. После ще го почистя със спирт и готово.
Иначе малкият си има вещи, които не се ползват от никого! Сигурно ще пощурея, ако например му поиска ножичката да си реже ноктите.

# 4
  • Мнения: 750
Не давам...акао ще да прерита Twisted EvilДа си купи...или да пие там нещо за температурата,достатъ4но е голяма да разбере дали има или не...Аааа...как ще ми ползва нещата на детенце-4овек убивам!Права си разбира се!Ох,как мразя такива неща... ooooh!Аз ако бях...и в слу4ая нямах нужда от термометъра,щях да и кажа,да го вземе а утре да ми купи нов за детенце Crossing ArmsКойто не му изнася,да хваща правата Mr. Green

# 5
  • Мнения: 3 394
що за идея някой друг да ползва личните уреди на детето-аз пилата на заем не си давам камо ли пък за нещо на Стела. Но в случая да ти призная-термометър бих дала, той не е нещо свещено като ножичката или лъжичката и чашката.

# 6
  • Мнения: 463
Днес термометъра, утре ще поиска друго. Ако проблемът и е да намери за какво да се заяжда, винаги ще намери. А ти си отстоявай своето, щом считаш че нещата на бебо са само негови/ и аз мисля така/, няма да ги даваш.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 339
ама тя не поиска да идем да купим или не помоли и да каже аз ще купя после или утре а направо се развика защо не и го даваме и нагло си го взе и изчезна как така няма да и го дадем много сме нахални незнам как да го разбирам последното честно казано, а можеше да пита дали няма друг т.е. нашия ама не  тя не била заразна а моето било изгъзица както се изрази

# 8
  • София /Сухата река/
  • Мнения: 91
[/Здрасти Ева мнението ми е че,твойто свеке е голям "серт"и мисля,че  се опитва да се налага.Не го позволявай!!!!!!!!!!!!Присединяам се към мнението на останалите мами и смятам, че не трябва да даваш вещите на детото на друг-било то и  на налагащата се и нахална баба. #Cussing outИ мойто свеке се пробваше да се налага,но не се полочава номера!!!!!!!!!!! #2gunfire

# 9
  • София
  • Мнения: 1 339
благодаря за подкепата той мъжа ми скочи с/у нея защото си я познава и ако съм аз стават поразии но все пак реших да видя мнения да не би пък да бъркам.А за налагането много се пробва ама не и при мен но лошото е че ни изнервя и двамата и то в огромни количества представете си мъжа ми оня ден се върна с валериян в ръце и като питам кво е това ми каза,е просто вече е на предела на силите си

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз бих дезинфекцирала пред нея след като е пипала термометъра. Детските принадлежности са си на детето и толкоз!  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 2 099
Хубаво бре хора,що не се изнесете??Постоянно някой се оплаква я от майка я от свекърва.Що само трошите нерви,ми махнете се!Мен ме дразнеше майка и се махнахме!Живяхме само месец при тях,но ми беше предостатъчен.Айде на квартира да ми е спокойно!
Почти всеки ден тема от битов характер,ами нормално е когато живечт 2 поколения под един покрив да има такива разминавания,спорове,обиди,омраза...пък толкова ли е трудно да се отделиш,хора по на 30 години да живеят с родители още?

# 12
  • Мнения: 25 447
Ти, пък! Как така ще се изнесат? Ами кой ще ги дондурка тогава? Кой ще им плаща сметките, кой ще им пълни хладилника, кой ще им гледа децата? Срещу кого ще злобеят и от кого ще се жалват тогава, а?  Wink Laughing

# 13
  • на село
  • Мнения: 3 844
Айде пак свекърви...
За един термометър, ами забърши го с памуче и спирт след като  го е върнала, какво толкова...
Едва ли жената си е мерила Т. анално и не виждам колко ти е голямо детето, но чак пък толкова не се вманиачавай.
Ако я карате с по -малко дразнения и нерви бъдете сигурни, че ще ви е по- лесно.

# 14
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Аз съм много багодарна на свекър си и свекървата, че си заложиха техния апартамент и ни дадоха пари, към които и аз теглих заем и си купихме наш апартамент. Така има мир и любов. Те живеят с двете баби и им е пределно ясно, че нямаше да ни бъде добре дори и ако живеехме в нашите... (а ние не сме си го и помисляли) Преди да купим апартамента мислихме да излизаме под наем, но пък вноската ни за месец беше толкова, колкото и наема, така че решихме да е наше собствено. Изнесете се и си живейте добре, защото иначе ще има да се дразните постоянно за нещо. Аз с майка си се карах за домакински работи преди да се изнесем, т.к. сме две поколения, а да не говорим с чуждата жена, с която тепърва започвате да се опознавате и да обменяте опит в домакинството.
По въпроса за вещите на бебчо - тя би следвало да съобрази поне после да го изтрие със спирт, а и един обикновен термометър е 1.10лв ...

Общи условия

Активация на акаунт