Как съвместявате гледането на детето и работата?

  • 727
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Майчета кажете ми как успявате да съвместите отглейдането на едно или повече деца и работата?  newsm78
Това си го мисля, защото скоро може да почнем частна работа с мъжа ми и искам да знам как ще успея да обръщам внимание на дъщеря си ами ако евентуално решим да имаме и второ? newsm78
 Rolling Eyes
Сега сте вие да  ми кажете Hug

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм учител и съм на работа 19 учебни часа седмично, през останалото време съм при семейството си, съответно имам повече време за децата си. Когато съм на работа - таткото гледа децата, той се занимава с частен семеен бизнес и може да се наглася според моето работно време.

П.П. Ваканциите са ми доста дълги. Сега съм трета седмица в грипна такава. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 4 668
Аз имам собствена фирма и мога да си нагласям срещите както ми е удобно . Съответно и работата си разпределям , така че не оставам до късно или си довършвам в къщи   Wink
За щастие и мъжът ми работи на смени , така че и той много гледа малкия  Grinning Много рядко прибягваме до помощта на родителите ни...

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз се върнах на работа, когато Калина навърши 2,4 г. Майка ми дойде за няколко месеца в къщи да я гледа. А аз бързам да се прибера след работа и цялата ми вечер е посветена на нея...Съботите и неделите също и така...

# 4
  • Мнения: 4 665
Дори сега, когато детето ми вече ходи на училище ми е много трудно да съвместявам двете неща Confused

# 5
  • Мнения: 1 446
Не ми е трудно. Работя откакто детето ми навърши 1м. Тръгвам в 6,30ч. и се връщам в 14.30ч. , когато беше по - малък и по - рано съм се връщала. Имам страхотен шеф. Мъжа ми страшно много ми помага.

# 6
  • Мнения: 5 362
Съвсем скоро ми предстои и на мен работа.Малката ще ходи на ясла.
Вечер и през почивните дни ще мога да й обръщам повече внимание(до колкото ми позволяват силите Wink).
Надявам се,че ще се справям и с двете неща добре Grinning.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
В момента съм учител . Майка ми също. Двете се сменяме да гледаме бебето. Цялата работа е една лудница. Като си гледам програмата за втория срок - в два дни ще трябва в рамките на едно междучасие /10 мин./ да се сменим. Дано да е хубаво времето, за да си предаваме малката по улиците ... ако ли не не ми се мисли ....

# 8
  • Мнения: 2 401
Аз да си призная - не успявам. През седмицата малкия го отглежда майка ми. Имаме време за семейството само през уикендите. Тогава пък страшно се изнервям като започнят да ми звънят несемейните ми приятели, които се чудят какво да правят по това време. Всъщност много зависи от естеството на работата ти, и от работното време. Аз съм с нормално работно време напоследък, но работата ме изцежда до капка.

# 9
  • Мнения: 4 621
Не е лесно и времето, което ми остава за малката е доста ограничено, но се оправям. Яна я гледа жена в къщи и аз успявам да и обърна внимание вечер и през  почивните дни.

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Налага ми се да съвместявам работата и гледането на детето още от самото му раждане. Почти не съм отсъствала от работа - отначало работех у нас, като стана на 9 месеца на половин ден, а след като навърши 2 години - на цял. От септември ходи на детска градина и ми е много по-лесно. До тогава сутрин го гледаше свекървата, а след обяд майка ми. Тичах на обедната почивка, за да го водя от едното на другото място. Така става и сега, ако малкия се разболее и не е на детска градина.
Вечер намираме малко време за игра, но основно - в събота и неделя. Иска ми се да имам повече време за детето, но нали трябва и нещо да се яде  Grinning

# 11
  • Мнения: 717
Ами, всичко ми е на бързи обороти да си призная, сутрин-оправяй мен, детето, карай на ясла, после цял ден на работа, от ясла в къщи - и до 9 все с него - не ме питай кога готвя, гладя и чистя.... лошо е че няма кой да ми помага хич. накрая обикновено заспивам с него към 21 часа... Обаче какво да правя.... само като ме погледне душата-знам че ще направя всичко, за да е щастлив  Grinning

# 12
  • Мнения: 70
Вярно е това че двете неща понякога много трудно се съвместяват, а особено когато работата ти е цял ден и си страшно уморена после за игри и забавления. Аз скоро също мисля да почна работа и много ще ми липсват игрите по цял ден.... Confused
Но нали трябва да се яде? Laughing Grinning
Благодаря на всички за отговорите  bouquet Peace Peace

# 13
  • Мнения: 2 751
Амииииии...трудно.
Започнах работа, когато малкият стана на 6 месеца.
Имах детегледачка до обяд и в 13 часа се връщах. После го гледах, вършех домакинска работа и не се спирах...  Tired
В моята работа няма кой да ме замества и дори когато е болен, се налага да работя откъщи.
Успявам някак. Работата ми не е свръх натоварена, но 1 седмица в месеца е голям зор и, ако точно тогава Калоян е болен, става много трудно.
Какво да ти кажа....Трудно е. Това е истината.
Искам 2ро дете, а няма да мога да си позволя да изляза в майчинство, защото сме с голяяяяям заем  Tired
Точно днес си мислех, че всяка вечер съм капнала....
Ама трябва да се живее!
Ще се справите!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт