как да постъпя, за топлофикация става дума?

  • 548
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 269
Не знам за тук ли е тази тема, но имам нужда от съвет. Пристигна една инфо-бележка с дължимото до 31 декември 2006г. и сумата е бомбастична! Последно плащах на 06 ноември и занулих сметката. Сега ми искат 600лв  #Crazy,!!! Най-странното е, че майка и татко са в съседния апартамент при същите условия и имат двойно по-малко за същото време! Към тец-Север сме в Пловдив, а фирмата за топлинно счетоводство е "Бруната".
Сега не знам как да постъпя newsm78. В теца ли да се жалвам или в Бруната? Посред зима как да се откажа от парно? Аман вее от рекет! На всичкото отгоре сега разбрах защо ми няма и голяма част от заплатата в банкомата. Заради 5-те дни болнични. Щяли да ми ги изплатят със закъснение!  Сметката за парното ми я изчисляват поне двойно, а затова че съм била болна заплатата не си я получавам цялата навреме! Е , това не е ли подигравка!
Така, сега какъв е пътя да си търся правата за парното? Аз попълних молба в началото на сезона, че ще ползвам само два радиатора. Да викак "Бруната" Да засече ли или ..?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Какви са тия декларации?Топломери нямаш ли?И най-вече какви са тия сметки? Че той декември си беше топъл месец. Свеки за апартамент 108кв.има сметка 118лв.

# 2
  • Мнения: 1 269
Да, имаме топломери на всеки от петте радиатора. Само на лирата в банята нямаме. Не знам как е при вас, но ние дето сме към "Бруната" така ни работят- слагат някакви авансови суми и в края на отоплителния сезон получаваме изравнение. Миналата година имахме 500лв да доплащаме, защото не сме обжалвали в 14 дмевен срок данните от топломерите, които представител на "Бруната" е дал на теца, а нямаха нищо общо с действителните!
Декември колко студени дни имаше та искат над сто лева???

# 3
  • Мнения: 2 700
Обади се във Федерация на потребителите http://www.potrebiteli-bg.com/.
Те ще ти кажат как да постъпиш - бях питала за София и ми казаха 4 адреса, до които да адресирам жалба, но съветът им беше да се занеса жалбите лично, за да ми дадат входящ номер.

# 4
  • Мнения: 1 269
Обади се във Федерация на потребителите http://www.potrebiteli-bg.com/.
Те ще ти кажат как да постъпиш - бях питала за София и ми казаха 4 адреса, до които да адресирам жалба, но съветът им беше да се занеса жалбите лично, за да ми дадат входящ номер.
Много благодаря за информацията!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт