Тема за Бърди - защо се случва това.....

  • 11 521
  • 151
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Драматизъм няма.Това са си нашите лични мнения,сигурна съм ,че никой няма за цел да драматизира  ....

Сериозно ли?
И каква е тогава причината, ако действително има ЛС със заплахи и обиди да не информира модератор или администратор на сайта, а вместо това да спре да отговаря на личните ви съобщения?

Аз не мога да разбера.
И бих искала това да се разнищи до край.
Кой го е заплашвал? Много ми е интересно, наистина.

И откога "обикновен потребител" е обида?

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
става въпрос за липсата на признание, за приноса му в нашия форум, това обидно отношение на лични, говори именно за това Confused

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
Reza , мойте уважения към теб Hug  bouquet, става въпрос за заплахи именно от модератори, поне така разбрах Confused

# 18
  • Мнения: 334
Подкрепям Буболина.

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Буболина... какво признание?
За какво става дума тук?

КОЙ го е заплашвал?
Защо той не ви отговаря на личните съобщения?
Защо пусна тази тема?

Тя след малко ще отиде в "Правила", защото там и е мястото.
Обидно отношение е относително понятие.
Един професионалист не би трябвало да се влияе от подобни неща, когато става дума да се помогне на деца, нали?

Та...какво се случва искам да знам.

# 20
  • Мнения: 4 451
Да, наистина често си позволява да нарича българските лекари и родители неграмотни.  Maria.St. подсети за това. И въпреки това не е редно да бъде заплашван...

# 21
  • София
  • Мнения: 4 423
за какви правила става въпрос, аз я пускам като един вид подкрепа, не може модератор да му забранява да пише, на какво основание, нека се включат да кажат.
не отговаря защото е обиден, неоснователно, това е един вид протест - така мисля аз, не ангажирам никой с мнението ми...
защо трябва да отиде в правила темата, мястото й е тук, пак така мисля, може и да греша...

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
за какви правила става въпрос, аз я пускам като един вид подкрепа, не може модератор да му забранява да пише, на какво основание, нека се включат да кажат.

Именно.
Подкрепа срещу какво?
На какво основание се очаква всички тук да му повярват?

За да не ескалира напрежението излишно, ще заключа тази тема, местейки я в правила.
Нека Бърди да се оплаче официално на когото е редно в този случай със съответните доказателства.

На мен специално ми е МНОГО любопитно кой го е заплашвал.
Не е тайна, че не сме в блестящи отношения с него, но не мисля че някой може да му забранява да пише като потребител.

Не се съмнявам, че правдата ще възтържествува.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
да, бих искала правдата да излезе наяве, на никакво основане не се очаква някой да му вярва - на мен ми е достатъчно, че 7 месеца , дали ще е през нощта или през деня, имаше на кой да пиша, да питам, да разпитвам и този някой не се уморяваше, никога....

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ще излезе.
И съм повече от убедена, че нещата са силно и тенденциозно преувеличени.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 423
Вярвай ми, че една дума не съм преувеличила, всичко, което написах ми идва от сърцето, наистина...

# 26
  • Мнения: 6 314
Когато се представя една информация е добре тя да не е едностранчива.
Подозирам, че Бърди може да визира моите пререкания с него, но определено не разпознавам себе си по определенията, както и по извадените цитати, които всъщност нямат общо с действителността.

1. Предистория
Поводът за драмата е създаването на новия форум за консултации с д-р Слънчева.
Идеята на този форум е потребители да задават въпросите си към нея и да получават съответно отговори от нея, като форумът не цели дублиране на мамешкия или здравния, а по-скоро представлява виртуален кабинет на д-р Слънчева.

За да може въпросите да са лесно видими, да се отговаря по-бързо и да е по-подредено всичко, дискусиите там са забранени (всеки, който задава въпрос там, може да дублира въпроса си и в здравния или мамешкия форум, за да види и други мнения), а темите там се оставят единствено с въпроси към д-р Слънчева.
Преди 3 дни (в четвъртък) прочиствах въпросите от публикации и дискусии от останалите потребители, между които и публикации на Бърди.
Аз трия, "на пук" се публикува, едно и също съобщение с copy/paste в няколко теми.
Продължавам разчистването и отвово се публикува, веднъж-два-три.... около 10-15 пъти се повтори процедурата. Първо, това е направо равносилно на flood и второ - затрудни изключително работата ми в дадения форум. В резултат на това и за да мога да довърша модерирането на форума, забраних достъпа на Бърди до новия подфорум.

2. Основна част
В резултат на забраната беше направена публикация от Бърди, която публикация съдържаше доста квалификации и определения.
Последва кореспонденция, която нямам притеснения да публикувам онлайн.
Нападките и квалификациите определено не бяха от моя страна. Освен това епитети и обиди и подобни изказвания ми бяха "слагани в устата" още по време на самата кореспонденция и още тогава написах, че не оспорвам познанията и че не съм се отнасяла пренебрежително към помощта, която оказва на мамите, както и помолих Бърди "Моля, да не ми "слагате думи в устата" и да не ми приписвате чужди разсъждения, виждания и действия."
Единственото, което помолих е да се съобразява с правилата на новия форум и че той е изключително и само предназначен за въпроси към д-р Слънчева.

Както и по-горе писах, нямам НИКАКВИ притеснения относно тона и кореспонденцията си с Бърди.



Интригите са странно забавление и може на някой да се харесват, но определено не и на мен.

# 27
  • Мнения: 8 585
"Аз трия, "на пук" се публикува, едно и също съобщение с copy/paste в няколко теми."
->Нищо подобно. Само в една тема се публикува от мен следният текст след НЕТОЧНО "разяснение" (отговор) в новият форум.
Всъщност отговора беше крайно неточен и, простете, некомпетентен. Некомпетентен не защото Бърди мисли така и той е глупак, а защото "обяснението" е КОНТРА на всичко актуално и ВЯРНО което се работи днес. И защото децата НИ заслужават АДЕКВАТНА И КОМПЕТЕНТНА ИНФОРМАЦИЯ!!!!!!!!!!!!

Моят отговор, който Вие упорито изтривахте беше:

"Ваксините ДТК се подразделят на такива с цяла коклюшна съставка и такива с безклетъчна коклюшна съставка.
Освен това има и ДТаК (с безклетъчна коклюшна съставка) която влиза в състава на мултивалентни комбинации (Infanrix-Hexa, Infanrix-IPV-Hib, Infanrix-Tetra, Tetraxim).

Ваксини с цяла коклюшна съставка не се използват в Европа и САЩ от около 1995 и се произвеждат само ограничени партиди за "страни от Източния Блок" и Русия- такава ваксина "динозавър" е ТетраАкт-Хиб, която контра на всички традиции е и без полио съставка.

Настоявайте и закупувайте само ваксини ДТаК->>тоест с безклетъчна коклюшна съставка.
Такива са Инфанрикс и Тетраксим ( от достъпните в Бг). Засега. Надявам се да се разшири вноса.

НЕ ДОПУСКАЙТЕ ПО НИКАКЪВ НАЧИН ПРАВЕНЕТО НА ВАКСИНА ДТаК подкожно.
Ваксината се поставя САМО МУСКУЛНО по предно-страничната част на бедрото (за деца до 17-18-20 месечна възраст).
Слагането на ваксини "в гръбчето" е СРАМНО И НЕДОПУСТИМО!!

НАСТОЯВАЙТЕ ЗА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОСТАВЯНЕ НА ВАКСИНАТА Акт-Хиб от 2 месец (независимо от скандалната липса на тази ваксина в Бг Имунизационен календар). Независимо дали като моноваксина, или като Акт-Хиб влизащ в състава на мултивалентни препарати. Акт-Хиб е задължителна от 1985-86 във всички страни от Европа и САЩ. Ваксината е ключова и основна.-не е "противоменингитна и НЕ е "препоръчителна".

Спазвайте ПРАВИЛНАТА СХЕМА на приложение на Акт-Хиб ваксината:
*основна схема-2,4,6 и реваксинация 12-15 месеца.
*От 7 месец ако започвате->>2 дози през два месеца и трета доза 12-15м
*От 12 месец ако почвате->>ДВЕ (а не 1 доза, както масово се греши!) през 8 седмици.

p.s. Оралната Полио ваксина е тривалентна от 1963 (съдържа трите серотипа на ваксиналния щам полио). Инжекционното полио IPV е също тривалентно от 1987. От 2000 в САЩ не се ползва орално полио. От 2002-2003 всички Европейски страни изоставиха оралното полио."

Този мой отговор бе трит неколкократно и него аз публикувах 10 пъти. А не публикувах в разни теми същият отговор.
В съседна тема публикувах извадка от същия отговор.

Моите уважения, но НЕ СТЕ точна.
Няма тема на Д-р ... забранена за коментар ТАМ. Майките могат да публикуват отговори отново и отново, но Бърди не! Това е Вашето разбиране за демокрация, свобода на мненията и адекватност. Може да ограничите отговора ми до само 1 мнение, но НЕ МОЖЕТЕ да го забраните!
Има свобода на мненията, остри спорове и дискусии...
Всички четат, всеки си прави изводите.

Може редица потребители персонално да обиждат Бърди, но Вие тези мнения не ги редактирате.
Може някой да си сложи разни комбинирани фрази от Бърди за подпис-но на този потребител забележка не се прави.
Може редица хора със специално образование да не издържат никаква критика в споровете- Бърди ще се оплюе първо.

Както и да е... Фактите (медицинските) са важни- А в тях НЕ може да ме оспорите по същество.


# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
сега подписът ми ти пречи Laughing

цитатът в него е много точен, искаш ли да публикувам темата, където  си го написал?

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Темата тук далеч не е за ваксините, а за това излъгал ли си, че Мамма те е обиждала или не.

Така както лъжеш, че в момента си активно практикуващ, частен педиатър в Гърция с по..колко бяха нови бебета на седмица?

И това много моля да не се бърка с обида.
Това са съвсем прости въпроси, на които имаш пълното право да не отговаряш, но съответно не можеш да искаш аз пък да спра да ги задавам.

Никой не те е спрял да пишеш и да помагаш на майките от форума.
Това е твой личен избор, за мен специално напълно несъвместим с лекарската етика.
Още повече нарочно търсейки евтина сензация.

Общи условия

Активация на акаунт