Тема за Бърди - защо се случва това.....

  • 11 520
  • 151
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 314
Майките могат да публикуват отговори отново и отново, но Бърди не!

Темите се прочистват от дискусии непрекъснато.

Фактите (медицинските) са важни- А в тях НЕ може да ме оспорите по същество.

Никога не съм оспорвала. Не съм медик и нямам специализирани познания в тази област, никога не съм претендирала за това и не съм и помисляла да навлизам в подобни спорове.


И като говорим за точност - бихте ли уточнили, дали тази тема е предизвикана от нашата кореспонденция и ако е така, то да посочите къде точно съм употребила цитираните по-горе обиди.

в крайна сметка никой не е длъжен да търпи обиди от рода на :
"не си нищо повече от обикновен посетител", "забраняваме ти да пишеш в новия форум", "неудачник, търсещ изяви", "простак" и др. подобни

Тъй като силно ме впечатлиха горните цитати, ще си позволя да публикувам част от моите съобщения, които могат да имат общо с част от горните изрази.

"не си нищо повече от обикновен посетител"
всъщност е

"Поздравявам Ви за това, което сте постигнали. Решението да останете в анонимност е Ваше право, но в такъв случай не може да изисквате от потребители и модератори да Ви имат безрезервно доверие.
Както сам знаете и съм сигурна, че добре разбирате, всеки в интернет с малко повече познания в дадена област може да се представи за какъвто пожелае. Излизането от анонимност е единственото, което може да даде наистина тежест на думите му като специалист - останалото е дискусия между обикновени потребители."


"забраняваме ти да пишеш в новия форум"
всъщност е
"Относно ограничението - както написах и преди малко, ограничението се наложи заради изключително напористото публикуване на постинги един след друг, което затрудни работата ми, както и заради политиката в този раздел. ...
Подфорумите са много и всеки е свободен да пише в тях, да изрази или поиска мнение. Това, че в даден подфорум, правилата са по-различни, не е цензура. Идеята и замисълът на този подфорум просто са коренно различни от останалите и форумът не е дискусионен.
Всеки, който желае, може да пише свободно и да дискутира както в здравния форум, така и в мамешкия и във всеки от останалите тематични подфоруми."


А доколкото изразите "неудачник, търсещ изяви", "простак" - те не са от моя речник и мисля, че всеки, дори и "враждуващ" с мен потребител, може да го потвърди.


Доколкото информацията - не мога да оспорвам нещо, за което нямам познания.
Нито забранявам публикуването на информацията в здравния, мамешкия или някой от другите подфоруми.
Това, което Ви писах тогава бе

Цитат
Това ли Ви се струва компетентен отговор?
Защо лишавате майката от истинския отговор?
Това ли наистина искате?

Тонът ми беше и е абсолютно спокоен и Ви моля за същото.
Няма да допусна да ме вкарвате в спорове.

Ако някой Ваш пациент влезне в кабинет на друг Ваш колега - ще нахлуете ли в кабинета му?

Както вече писах, уважавам и компетентността Ви и съветите Ви.
Ако наистина искате да помогнете на майката - пишете й лично съобщение.
Ако майката потърси отговор в здравния форум, също сте свободен да отговорите както считате за добре.
Приемете, че в случая майката е избрала да попита друг лекар и ако не сте съгласен с мнението му, то не е нужно да нахлувате в кабинета му, а може спокойно да обясните на пациента своите виждания.

и

Форумът "Д-р Nivea Baby" е създаден с цел да предостави контакт на потребителите с д-р Слънчева. Всички знаят Вас къде да намерят и ако искат да се допитат до Вас, то ще го направят.

# 31
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
На всички е ясно, че д-р Слънчева според теб е поредният БГ доктор, абсолютен профан в областта и ти се опитваш да го дакажеш с всичко, което написа малко по-горе.

тук една мама подшушна страхотна идея - я си признай, че искаш собствен подфорум, това е което те мъчи, че си нямаш твой форум, нали?


# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Е, как да няма?!?!
Целият здравен форум е негов без ограничения.

Никой никога не му е забранявал да пише там.
Нали, Бърди?

# 33
  • Мнения: 6 314
Много моля всички, нека темата да не се превръща в поредното "За/против Бърди".

Темата е провокирана от някакви факти, изопачаване на други и според мен е или някакво голямо недоразумение, или опит за интрига и фарс, или става въпрос за нечия друга кореспонденция.

В първите постинги на темата има поставени въпроси и ако се отнасят до мен (поради изключителното несъответствие в цитатите и определенията все още се чудя дали моята кореспонденция е поводът), аз ще отговоря на въпросите, а ако е нужно, макар винаги да съм била против изнасянето на лична кореспонденция, то ще публикувам моята част.

И да, темата не е нито за ваксините, нито за други спорове, нито за отношението на Бърди към д-р Слънчева и мненията му по дадени медицински въпроси.

Споменавала съм неведнъж, че всеки е свободен да изкаже мнението си и винаги съм считала, че дори и да има разминавания във възгледите, ако тонът е спокоен и неагресивен към чуждите мнения, то ползата за всички би била много по-голяма.

# 34
  • Мнения: 8 585
Не желая "собствени" форуми. Това НЕ Е Начина. Това е допотопно разбиране за "привилегии". Желая отворена и широка дискусия с разнообразие на мнения.
Темата НЕ Е провокирана от разменената между нас кореспонденция, а отчасти от факта че очаквах от "новият" форум КОРЕКТНА информация. А чета- да не казвам какво... НЕ ЗАЩОТО АЗ ГО МИСЛЯ ТАКА-разберете че повечето от отговорите са КОНТРА на всичко актуално и достоверно днес.

Но Вие пак изтрихте тук два мои поста. Защо?
Не са "по темата"... Ок- НО СА ВЯРНИ по съдържание.

"ако тонът е спокоен и неагресивен към чуждите мнения, то ползата за всички би била много по-голяма."
->Вие очевадно живеете в друг свят. Изнася СЕ НЕВЯРНА, ЗАБЛУЖДАВАЩА,ОСТАРЯЛА И НЕАКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ!!!!!!!!!
Водеща до грешни подходи в диагнозата и лечението на кръг широко разпространени заболявания. Вие искате ли децата НИ ДА СЕ Лекуват съобразно тези "разбирания"? Ако ме триете-Вероятно искате. Няма друго обяснение. Ако не разбирате в дълбочина темите, поне не ме трийте...
Какъв е смисъла да отговарям на други места, щом тези, които трябва да прочетат няма да го прочетат, или да го намерят.

Дискусията тук е за това:

*каква педиатрия искаме за децата СИ?
*каква демокрация на мисленето можем да поемем без да ни изплуват остатъчни комплекси от тъмни времена.
*как да сме справедливи към всички участници и с това да заслужим уважение на модератори. А не като се правим двулично на цербери.

Потребител "Реза" едно включване тук-веднага оплювки. Да вземете мерки може би? Съмнявам се-тя е от "приятелския" кръг...
Потребител "Лиорена"-само плюе. Мерки? Едва ли...

Не можем да мръднем и крачка напред ако:

*продължаваме да не къпем децата при варицела
*не правим Акт-Хиб
*не правим Вит.К
*всяко похъркване кръщаваме "пневмония".
*захранваме от 2 месец
*"забелваме" поголовно
*Алергиите ни са фикс идея-потребяваме толкова" Фризопеп" колкото няколко Немски провинции взети заедно.
*преподаваме "наша" си медицина. Повтаряме я, и и отваряме специален "форум" за да се "размножава". С предлога " За Република България е така..." Като че ли Република България е вторият сателит на Марс.
*....
*....
Листа е безкраен....



Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 02:08 от Birdie

# 35
  • Мнения: 6 314
Не, тази тема НЕ Е за изброените от Вас неща.

Прочетете отново първите постинги - темата и повдигнатите въпроси са коренно различни.
В темата се твърди, че сте се оплакали и твърдяли, че някой (вероятно сте визирали мен) Ви е обиждал и Ви е забранявал да помагате на майките, като е употребил епитети и обидни изрази към Вас на лични бележки.

Това е повдигнатия въпрос и моля да не го измествате.
Още веднъж, моля за уточнение, моята кореспонденция с Вас ли сте визирали и къде точно в нея съм употребила цитираните по-горе изрази. Ако сте визирали кореспонденцията си с мен и твърдите, че в нея е имало подобно отношение и изрази, то това е 100% клевета.

Относно отношението към Вас.
И в личната ни кореспондеция (без да умаловажавам фактът, че сте помогнали на много мами -изрично съм го написала в поне две от съобщенията си) уточних защо не може да изисквате безрезервно доверие към Вас от страна на всички потребители и модератори.
Самият Вие нееднократно сте слагали епитети и определения и на други потребители, и на модератори (и тези мнения все още са явни).

Уточних нееднократно и защо са изтрити мненията и дискусиите в новия подфорум и определено не считам това за цензура. Във всеки един от останалите форуми Вие сте излагали и спокойно може да публикувате Вашите виждания, но не може да изисквате от всички да се съобразяват с Вашето мнение и да не го оспорват.

# 36
  • Мнения: 8 585
Да, наистина често си позволява да нарича българските лекари и родители неграмотни.  Maria.St. подсети за това. И въпреки това не е редно да бъде заплашван...
Неграмотен се самоопределяш САМ когато пишеш глупости.
Например че:

*препоръчвам да се сондират слъзни каналчета на 4-5 месечна възраст въпреки че преди 12 месечна възраст НИКОЙ не сондира масово.
*АД е алергично заболяване
*Не се прави ВитК защото видите ли "внос няма" пък и причинявал рак
*правя ДТК в гръбчето
*правя и ползвам допотопни ваксини (ДТК, например).
*всяка пъпка Алергия-всяка пъпка->Алерголог
*Не къпя при варицела, защото се "разнасяла"-световна глупост...
*"...Ако детето Ви е над 1,5 год. вече няма нужда от нея, защото рискът е незначителен."-става въпрос за Акт-Хиб ваксината. Само това стига за да се самоосмеете публично...

Бърди ли Ви е виновен че някои се самоосмиват??

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 02:25 от Birdie

# 37
  • Мнения: 8 585
Темата НЕ Е провокирана от разменената между нас кореспонденция...
Не съм казал че Вие сте ползвали некоректни фрази и изрази.

"но не може да изисквате от всички да се съобразяват с Вашето мнение и да не го оспорват."
Моля оспорете го. Но първо го оставете да го прочетат ВСИЧКИ.
Оспорете ми мнението че не се сондират слъзни каналчета преди 12 месечна възраст, например.
Но не ми цитирайте хора или институции БЕЗ никакъв авторитет. И които никой не признава и не е чувал за тях...(като например Д-р Бърди или ... )
Предложете ми цитати от реномирани и световно признати институции че греша...че те твърдят обратното.

Просто не можете да осъзнаете, простете, че живеете в свят с ПРИМИТИВНА педиатрия. (Никога не съм се произнасял за други специалности).
Основните неща някак се скалъпват. Но дотам. И ако света знае 3,4,5, някои световни институции знаят 6 и 7 в Бг знаем само 1,2. По-нагоре->>тотална блокировка. И започва тогава "нашата" си медицина.
Затова тези форуми са пълни-хората не споделят опит а споделят проблеми, патила, мизерия, нещастие.

Намери се един глупак да помага-колкото може и с каквото може. Колкото и малко да е.
Ще го "отрежем". Ориента, какво да се прави... На Балканите сме...


Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 02:32 от Birdie

# 38
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бърди темата Е провокирана от теб и е пореден опит да начешеш егото си.
Спри се!

Ако много искаш да си полезен, върни се в БГ, отвори един частен кабинет и нека знанията и опита ти пробият мрака в който тънем.

Постовете ти тук изтрих аз, защото нямаха нищо общо с дискусията.
Не мога да коментирам познанията ти, нямам намерние да защитавам чието и да било медицинско становище (нещо, в което ти често ме обвиняваш и ще те помоля за цитат в твоя подкрепа, ако не въразяваш...) но ме притеснява отсъствието на елементарно възпитание от твоя страна.

Ти не си опасен за българската медицина, ти просто си прекалено арогантен и нападателен за нормите на този форум.

# 39
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Това че друга майка го е обиждала, не е основание да ти откаже на теб съвет.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 423
Да , очаквах да не ми откаже, но...нямам отговор до сега, поне се включи тук, за да се изясни...., от кореспонценцията ми с него снощи, не с разбра въобще кой визира....

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 09:40 от Буболина

# 41
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Все още не е изяснил нищо около клеветата, в която те забърка, Буболина...
Нямаш отговор, защото въпросът ти не е толкова важен за него - явно.
Но не се щади да пише тук някакви неща без връзка с темата, за които никой не го пита.

Бърди, кажи сега.
Кой те нагруби с думи грозни?

Дай да разберем каква е драмата и защо си обиден до там, че спря да помагаш на децата.
Важно е да разберем.

Темата е за това, че никой не е длъжен да търпи обиди.
А Бърди клевети, с което обижда.

Е? Ще получим ли отговор от него ПО СЪЩЕСТВОТО НА ТЕМАТА...ако може?

# 42
  • Мнения: 3 271
Е? Ще получим ли отговор от него ПО СЪЩЕСТВОТО НА ТЕМАТА...ако може?

Не, Реза, няма. Аз лично не помня той някога да е отговарял по същество. Виж да повтори за пореден път, че слъзни каналчета не се сондират до 12 м възраст и че АД не е алергия - може. Не е като да не са му дадени примери и иформация и за двете неща (и още много други). Но нищо. Copy/Paste е негов патент все пак.

Да не измествам темата. Много искам и аз да разбера кой го е обидил. Защото досега единственото, което виждам е отново обиди ОТ, а не КЪМ него.

Иначе моите уважения към д-р Слънчева без да съм чела кой зае колко там. Просто защото тя Е наистина лекар, с името и коректността си. Ако за нещо не е права, некадърна е или неграмотна е, то всеки има право да го прецени и съответно да я игнорира. Лично нея, като лекар, не като подребител. И тя си залага всичко. И може много да загуби, ако не е коректна.
Така се правят нещата за мен. Така се дават съвети и се помага. Не като се оплюва и отрича всичко освен Бърди.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 423
Ще ми е страшно неприятно и неловко, ако съм замесена в някаква интрига и клевета, наистина.
Темата я пуснах за да излезе истината, каквато и да е тя....

# 44
  • Мнения: 8 585
"Все още не е изяснил нищо около клеветата, в която те забърка, Буболина...
Нямаш отговор, защото въпросът ти не е толкова важен за него - явно.
Но не се щади да пише тук някакви неща без връзка с темата, за които никой не го пита."

->Пак не си в час и не разбра. Но бързаш с гумичката, с определенията, изводите и квалификациите.

Общи условия

Активация на акаунт