Има ли бъдещи мами, които посещават консултацията в Шейново?

  • 1 147
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 588

В безплатните консултации какво - мерят ви кг и сантиметри и ви пращат да си ходите, ако искаш УЗИ - дай си 25-30 лв и готово. То пак на тая цена идва като се замисли човек.


Аз пък абсолютно не съм съгласна! Naughty Дадох и пример в моята гинеколожка, която всеки път ми обръща необходимото внимание, пуска ми изследвания, да ва ми направления за специалисти, когато има нужда. И 3 пъти да отида в месеца, всеки един път ще ме гледа на ехограф! И всеки път ми повтаря да и звъня за всяко едно притеснение и проблем, ако ще 1 часа през нощта да е.Не ми е взела НИТО ЕДНА СТОТИНКА! Даже първия път си бях платила потребителска такса на информация (или както се казва там) и ми я върнаха на излизане от кабинета, защото съм била освободена.
Така че моля ви не слагайте всички под един знаменател! вярно е,че има много немърливи и некадърни доктори, аз самата си патих от такава и затова я смених, но не всички са такива.
А и ако се запишеш в Шейново, пак няма гаранция на кого ще попаднеш и как се се отнесе с теб. А и това,че всеки път те преглежда различен лекар, не ми харесва особено. Предпочитам да си имам 1, който да ме следи, да знае за всичките ми проблем, отколкото всеки път да обяснявам едно и също, после да чуя 2-3 различни мнения по някой си въпрос и да се чудя каквао да правя.
И за да не ме раберете погрешно, нямам нищо против Шейново! Даже напротив -доволма съм от отношението, докато бях там и  най-вероятно ще раждам там, живот и здраве.   bouquet

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 13:38 от passion

# 16
  • София
  • Мнения: 5 079
passion, много се радвам, че имаш толкова добра лекарка, още повече, че ще раждаш Май месец! Аз съм от миналогодишните МАЙ-ки.  Blush
Но, съгласи се, подобни специалисти са рядкост, конкретно по въпроса на miaM, колкото отговори - толкова различни мнения и случаи.
Всеки трябва сам да прецени плюсовете и минусите. А относно това, че всеки път ти се пада различен лекар, пак не е съвсем вярно, защото ако имаш някой предвид за раждането от самото начало, той/тя ще те кара да ходиш при него/нея в определени дни и часове, когато е на смяна. Така ти се спестява чакането и загубеното време.  Wink

# 17
  • Мнения: 2 401
passion, много се радвам, че имаш толкова добра лекарка, още повече, че ще раждаш Май месец! Аз съм от миналогодишните МАЙ-ки.  Blush
Но, съгласи се, подобни специалисти са рядкост, конкретно по въпроса на miaM, колкото отговори - толкова различни мнения и случаи.
Всеки трябва сам да прецени плюсовете и минусите. А относно това, че всеки път ти се пада различен лекар, пак не е съвсем вярно, защото ако имаш някой предвид за раждането от самото начало, той/тя ще те кара да ходиш при него/нея в определени дни и часове, когато е на смяна. Така ти се спестява чакането и загубеното време.  Wink
Разбира се, че ще те кара, само че на платен прием - 40 лв на посещение в моя случай.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 437
Да се включа и аз в темата скоро родих и бях там на ЖК и много съжалявам. Доплер не са ми правили и като казах, че искам ми отговориха, че това не се включва, а се прави ако има проблем. 9 месеца ме гледаха там не всеки път на УЗД, килограмите аз си казвах колко са от дом.кантар, чаках много често и за това време никой не видя, че детето ми е с тройно усукана пъпна връв - около вратлето, рамото и през коремчето. По този начин като тръгнах да раждам и спукаха околоплодния мехур водите ми имаха тинест цвят и тогава всички се засуетиха, защото е трябвало предварително да се насрочи секцио, а сега бебето беше по средата. Добре че акушерката ми наблъска сумати лекарства и предизвика бързо раждане и успя да спаси детето, но разкритието ми го правиха на ръка, епизиотомия, много шевове (които още ме наболват), бебето се е нагълтало с тази гадост и веднага беше на антибиотик и това заради некадърността на лекарите от ЖК-то. Повече не искам и да чуя за Шейново. На всичко отгоре бебчо го заразиха и със стафилокок.

Всеки сам си преценява, но определено не си струва парите, а и здравето на детето и теб. Успех и лека бременност!

# 19
  • Мнения: 49
Аз също ходя на ЖК в Шейново до момента съм доволна. Доплер ми правиха в 19 г.с. т.е. миналата седмица. На ултразвук ме гледат на всяка консултация. До момента са се отнасяли добре, отговарят ми на всички въпросии всеки път ме предупреждават да се обаждам, ако имам някакъв проблем. Искрено се надявам  Praynig да съм все така доволна до края Simple Smile Едно от големите предимства е, че не ти бавят изследванията защото нямали направления, както често става в районнит еполиклиники.

# 20
  • Мнения: 175
ОХХ това ШЕйново!!! Зависи дали имаш познат.Парите за консултацията са -пари на вятъра.По мое време беше 200лв.,сега незнам колко е ,но милион да ми дават,няма да раждам втори път там.
Мое мнение.Мнения всякакви.

Общи условия

Активация на акаунт