Въпрос за годежен пръстен

  • 3 479
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 237
Един познат наскоро сподели,че подарил на приятелката си годежен пръстен с молба да се оженят.Тя му отказала брак,но запазила пръстена /незнам причините да му откаже/  Разделили се.Окончателно.
И сега той се чуди:да си вземе ли пръстена,да и го остави ли...или какво се прави в такъв случай  newsm78  И на мен ми стана интересно....
Аз смятам че трябва да си го вземе и един ден да го подари на тази която избере за своя бъдеща съпруга и която няма да му откаже.Така ли е ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 345
леле и аз незнам,но по пътя на логиката отказваш брак връщаш пръстена така смятам. Ако е нещо скъпо да го взима ако ли не не си заслужава нервите щом тя сама не се е сетила или не е искала да го върне. Дано каже някой който знае

# 2
  • Мнения: 7 723
Момата трябва да му върне пръстена, без да се прави на ударена.  Rolling Eyes
Какво е това, аз не те обичам, ама подаръците ти ги обичам  Crossing Arms

# 3
  • София
  • Мнения: 3 156
Би трябвало да го върне. Все пак не е просто подарък а означава нещо, в смисъл, приемаш пръстена следователно приемаш предложението.

# 4
  • Мнения: 2 099
Да си иска пръстена и да го даде на тази която ще приеме предложението му.На бъдещата съпруга.А момата що така не го връща??Материално момиче е май май Mr. Green

# 5
  • Варна
  • Мнения: 634
И аз мисля,че е трябвало да врне пръстена момичето,ама някакси не ми харесва идеята да го подари някой ден на евентуалната си бъдеща съпруга newsm78,все пак този прстен е бил предназначен за друг човек.Лично на мен хич няма да ми хареса да разбера някой ден,че годежния ми пръстен е "отказан" newsm78

# 6
  • Мнения: 4 380
В тези случаи и най-елитните бижутерийни бутици приемат годежни пръстени обратно. Всеки годежен пръстен се продава с презумпцията че може да бъде върнат ако предложението за брак бъде отхвърлено.

Колкото до хитрата мадама, някой би трябвало да и даде урок за маниери и прилично поведение. Crossing Arms

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Явно мадамата няма сама да се сети да върне пръстена Naughty Затова нека твоят приятел и го напомни. Дано успее да върне бижуто в магазина.

# 8
  • Мнения: 4 965
Трябвало е веднага да му върне пръстена - още по-точно изобщо да не го приема. Нали пръстенът е свързан с предложение и последващо обещание.
На негово място, бих си го поискала - щом тя се прави на "ударена", защо да не се направи и той?!
Нека върне пръстена или да го продаде, а след време да купи нов на бъдещата си избраница.
Ако бижуто пък е семейно, още повече (защото, често - по традиция - за годеж се подарява някаква семейна ценност).

# 9
  • Мнения: 6 898
Е как хем ще му отказва, хем ще приема пръстена newsm78 Хич не се връзва. Да си търси пръстена момчето, това не е някакъв си подарък, а годежен пръстен, който се носи когато хората СА сгодени.

# 10
  • София, България
  • Мнения: 5 596
накратко - възмутена съм  Crossing Arms Shocked

# 11
  • Мнения: 2 237
Прави сте момичета,и аз така му казах - да си го вземе.
Незнам дали е скъп и т.н. но важното е че е даден с цел и намерения, които девойката е отхвърлила.
Да си го взвме,да го скрие или продаде,а на бъдещата си жена -нов.
Ще говоря пак с него и ще му кажа че и вие така сте го посъветвали.Ще ви пиша дали си го е взел  /ама съм клюкарка   Mr. Green/
Момчето е свястно и готино,тая жена не знае какво губи,но това е друга тема....

# 12
  • Мнения: 2 616
 И аз съм връщала годежен пръстен-не бих го запазила, след като отказах предложението, а и за мен щеше да е кофти спомен. Обаче помолих младежа поне да продаде или върне пръстена, само не и да го подарява на бъдещата си съпруга, защото щеше да е много грозно, не го знам какво е направил. Дано ме е послушал!!!

# 13
  • Мнения: 7 640
ако жената не пожелае сама да върне пръстена, за мен е идиотско той да си го иска.
Това с искането обратно на подаръците е за БигБрадърки само... Признак е на свръх простотия по мое мнение.

# 14
  • Мнения: 4 965
ако жената не пожелае сама да върне пръстена, за мен е идиотско той да си го иска.
Това с искането обратно на подаръците е за БигБрадърки само... Признак е на свръх простотия по мое мнение.

Добре, де... И пак питам - ако е някаква семейна ценност (примерно, годежният пръстен на майка му, брошката на баба му и т.н.)? Теоритично само, но е факт, защото на мен са ми предлагали такова семейно бижу и аз не го взех Twisted Evil.
А и щом тя го носи, значи е поела ангажимент - т.е. пръстенът й е даден с цел и трябва или пръстенът, или сватба.
Мисли по-елементарно и не задълбавай, сладурче   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт